Wells fargo online podnikání http://lekarnuonline.com/ formulář souhlasu rodičů lékařské

Reklama:

GRY MMO 3D
GRY MMO 2D
GRY MMOFPS
GRY SPORT MMO
RACING MMO
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 58,191
Najnowszy Użytkownik: ~Aileenbxr
Ostatnie Artykuły
Naviage
Shadowland Online
TransForce
LaYa Online
Krew Bogów


The WarZ

Postanowiłem zakupić The WarZ – co mnie do tego skłoniło? Pewnie słyszeliście wiele hejtu na temat tej gry, szczególnie za sprawą Steama, gdzie pojawił się, nazwijmy to „nietrafny” opis tej produkcji. Publika podniosła się w górę, wywalczyli zniesienie gry z tej platformy, no i na ustach wielu graczy pozostał niezwykły niesmak. Jest się czemu dziwić? Odpowiadając na pytanie – głównie właśnie hejt graczy zachęcił mnie do kupna tej produkcji. Jak mam się przekonać, czy jest on właściwy, jeżeli nie zagram? A przy okazji napiszę dla Was materiał, więc jedziemy!

MMORPG

Survivor, server and let’s roll!

Standardowo logujemy się do konta i stajemy przed możliwością stworzenia naszego Survivora, czyli naszej postaci. Pierwsze, co się rzuca w oczy, to fakt, że możliwości edycji charakteru jest bardzo niewiele. Ponadto, aby odblokować nowe „skiny” (bowiem są całe paki ubrań, twarzy itd.), musimy zapłacić wirtualną walutą. Ja na szczęście zakupiłem wersję, gdzie dostałem nieco tych punkcików i pozwoliłem sobie odblokować jeden, z kilku zestawów. Większość z ubrań wygląda jak na apokalipsę przystało, poszarpane, dziurawe i tak dalej, muszę przyznać, że całkiem nieźle oddają „ducha” tego wszystkiego. W podstawowym ekwipunku mamy latereczkę (która notabene jest bezsensowna, mogli lepiej jakiegoś kija dać), jakieś bandaże, a także coś do jedzenia i picia. Ten zestaw powinien nam wystarczyć, by przetrwać pierwsze minuty, a nawet godziny na jakimś serwerze. Czy aby na pewno?

MMORPG

No właśnie, stajemy przed wyborem serwera. Aktualnie dostępna jest jedna mapa – Colorado, a także jeden, ogólny tryb gry, gdzie po prostu jesteśmy spawnowani na mapie i robimy co chcemy. W cudzysłowiu, rzecz jasna. Możemy jeszcze wybrać pomiędzy trybem „Normal”, a „Hardcore”, gdzy przy tym drugim, po uśmierceniu postaci nasza postać się nie odrodzi, jak zgon – to zgon. Serwery pomieszczą maksymalnie sto osób, ale i tak nie warto na nich grać, ale o tym później (nie ze względu na ping, tutaj nie ma problemów). Colorado nie jest największą mapą, jednak twórcy gwarantują, że pojawią się o wiele większe, tym bardziej, że w okolicach lutego/marca, mają pojawić się pojazdy, którymi rzecz jasna będziemy mogli zasuwać. Szczerze mówiąc, to dopiero wtedy zrobi się ciekawie, bo wcale nie uśmiecha mi się bezczynnie trzymać SHIFT przez dziesięć minut, aby dojść do Safe Zonu. A w dodatku trzeba uważać na wszelkie niebezpieczeństwa. Wracając do naszej mapy – jak to okolice Colorado, mamy głównie tereny górzyste, bardzo dużo drzew i dosyć małe miasteczka. Mi osobiście mapa się podoba, ale wiele zarzutów pada pod kątem buga, który jest związany z bieganiem po skałach (zabiera nam z tyłka HP), tudzież właśnie odnośnie jej wielkości, bo powiedzmy sobie szczerze, jak sto osób zbierze się na takiej mapie, a każdy właściwie biegnie zdobyć przedmioty do tych większych lokacji, to nie pogramy sobie za długo.

MMORPG

How to survive?

Pojawiamy się na mapie, no i co konkretnie mamy robić z latareczką w dłoni? Na pewno nie świecić nią, bo to największy błąd, jaki można popełnić – jakaś osoba może nas zauważyć nawet z odległości kilometra, a to szczególnie w nocy. Światło bardzo mocno oślepia, widocznie są tam włożone jakieś ULTRA LED’y, ale co poradzisz. Generalnie za pomocą latarki możemy być zombie po głowie, ale pięściami już nie. Dobra, koniec żartów, wracamy do tematu przewodniego. Głównie musimy udawać się do jakichś większych lokacji, gdzie zobaczymy jakichś zombie, tudzież budynki. Bowiem umarlaki pojawiają się tylko w okolicach miasteczek, np. w środku lasu ich nie spotkacie (całe szczęście, chociaż to też ma swoje uroki). Podstawą jest zapewnienie sobie zapasu pożywienia, a także czegoś do picia, gdyż mamy odpowiednie wskaźniki, które odpowiadają za zapotrzebowanie naszej postaci na któryś z czynników. Najważniejsza jest jednak broń – bez niej praktycznie nic nie zdziałamy, a zdobycie jej również często graniczy z cudem. Musimy przebić się przez hordę zombie, ominąć wszystkich snajperów, a także graczy, którzy chowają się między budynkami, zdobyć broń i jednym słowem - spieprzać. W pojedynkę praktycznie nic w tej grze nie zdziałacie, jedynie możecie paść i czekać godzinę na respawn swojej postaci, albo założyć nową. Współpraca, a szczególnie za pomocą Mumbla, czy TeamSpeaka jest podstawą. Podczas całego dnia, grając samemu tylko raz udało mi się podnieść broń. Gdy już ją miałem w swoich łapkach, po minucie dostałem strzała w plecy i oczywiście zgon. Tak się nacieszyłem swoją zdobyczą. Jeżeli jesteśmy już w grupie, to zazwyczaj każdy dzieli się zadaniami. Mamy obserwatora, który kładzie się z lornetką, tudzież snajperką w dobrym punkcie widokowym, a następnie zdaje nam raporty na temat jednostek, które pojawiają się na terenie przez nas przeczesywanym. Reszta po prostu biega, zbiera przedmioty, potem zmieniamy serwer i tak jest w kółko.

MMORPG

Po zebraniu już całego plecaka broni, amunicji, pożywienia, leków – trzeba by było je gdzieś schować. W tym celu musimy udać się do Safe Zone’u, których jest kilka na mapie, aby odłożyć itemy do naszego schowka. Na szczęście na tym terenie nie można używać broni, więc nie musimy się martwić o to, że nagle ktoś nas zabije i po długiej wędrówce wszystko stracimy. Trzeba jednak uważać, aby nie paść po drodze, bowiem często kryją się jacyś snajperzy, którzy tylko czyhają na nasz łup. Idąc w grupie – nie stanowi to dla nas żadnego zagrożenia, samemu mamy przechlapane. Niestety w przetrwaniu nie pomogą nam cheaterzy, których z dnia na dzień się mnoży. Sam po pięciu minutach wyszukiwania w Google znalazłem różne wspomagacze, ale ich – rzecz jasna – nie używam. Jednak nie jest problemem je dostać, a tym bardziej oszukiwać podczas gry i psuć innym rozgrywkę. Aimbot, wallhack – jest wszystko, trzeba tylko chcieć to znaleźć, a potem użyć. Nie raz dostałem strzał w głowę bez usłyszenia wystrzału, albo ktoś centralnie chodził za mną przez pięć minut, a potem strzał w plecy. Zdarza się, jednak mam nadzieję, że twórcy powoli będą dopieszczać swoje dzieło również pod tym względem, aby zapobiec takim wybrykom.

MMORPG

Wspomnę również o muzyce, która jest niezwykle ważnym tutaj elementem! Dzięki niej możemy wiedzieć, w którym momencie zombie zaczynają nas gonić, usłyszeć kroki graczy, a także sama muzyka (nie odgłosy) zmienia się w momencie, gdy ktoś nadchodzi do nas. Granie bez włączonego dźwięku w tym przypdaku jest wręcz niemożliwe, chyba, że mamy niezłe plecy obko siebie. Ja jednak zawsze starałem się mieć włączone dźwięki, a także muzykę (to nie to samo), gdyż naprawdę są pomocne. W sumie brawa dla twórców, za wykorzystanie tego patentu, bo tutaj sprawdza się niesamowicie.

MMORPG

Cash, cash, cash!

Twórcy strasznie są łapczywi na kasiorkę, nie ma co do tego dwóch zdań. Na szczęście nie ma za wiele itemów, które można kupić za prawdziwą gotówkę, a które by jakoś specjalnie uprzykrzały innym życie. Jednak gra jest wciąż w fazie produkcji, no i wiele rzeczy nie działa, a były rychle zapowiadane chociażby na Steamie (w opisie produktu). Co ma się jeszcze pojawić? Aktualnie mamy zakładkę Missions, która jednak nie działa, to znaczy działa, ale jest tam pusto. Więc jakby nie działała, prawda? Bardzo dawno zapowiadane także były umiejętności postaci, które według twórców zostały już oddane do testów dla wąskiej grupy graczy. Ale co z tego, skoro zapłaciłem za produkt, a tego nie ma? Miało być również więcej map, pojazdy, a także więcej rzeczy do roboty na mapie. Bo nie ukrywajmy – wieczne zbieranie przedmiotów, a także zabijanie innych graczy, może się w końcu znudzić. A co wtedy? Po prostu skasujemy tą grę. Udało mi się dosyć szybko dostać do klanu, są tam osoby, które grają praktycznie od Alfy. Jeszcze im to się tak bardzo nie znudziło, a to przez to, że co jakiś czas jest coś wprowadzane i miejmy nadzieję, że tak zostanie.

MMORPG

Zacząłem mówić o klanach – istnieje system klanów, jednak za bardzo nie jest on rozwinięty, a w sumie to nie ma czego tam rozwijać, ale dobrze, że jest! Możemy dołączyć się do jakiejś grupy graczy, a potem, gdy jesteśmy w miare blisko widzimy ich na ekranie za pomocą niebieskiego znacznika. Znacznie to uławia współpracę, gdyż bardzo łatwo byłoby się pomylić podczas wspólnego polowania, a tak to przynajmniej nie giną ludzie bezsensownie. Co ciekawe, mówiąc o pieniądzach – możemy je podnieść z zabitych zombie. Jednak, do czego to się przydaje? Nie mam pojęcia. Za każdego zombiaka, a także zabitego gracza dostajemy punkty doświadczenia. Z zombie czasami wypada gotówka, zaś z graczy – to co najcenniejsze, czyli przedmioty. Przyznam, że zabijanie graczy jest tutaj bardzo satysfakcjonujące, gdyż wiemy, że wiele ryzykujemy, mając np. pełny inwentarz. Jednak, jeżeli nie zaryzykuję, to też nic nie zyskam, więc czemu nie? Naprawdę świetnie się bawię podczas urządzania zasadzek z innymi współpracownikami, czy jakichś polowań na biednych Survivor’ów (nie licząc cheaterów).

MMORPG

Results?

Więc jaki mamy rezultat? Nie mogę powiedzieć, że WarZ to zła gra, odradzam Wam ją i stanowczo jestem przeciw. Można się świetnie bawić, jeżeli macie sporo czasu (conajmniej 2h na jedno posiedzenie z ekipą), a także zbierzecie jakąś ciekawą grupę graczy, którzy potrafią ze sobą współpracować. Jeszcze wiele przed twórcami, niedługo wyjdzie także standaole DayZ, które spróbuję również Wam zrecenzować/napisać wrażenia, ale również będę śledził WarZ, a w razie jakichś dodatków, informował Was. Developerzy muszą dodać masę rzeczy do gry, które tak szumnie zapowiadali, no i mam nadzieję, że zrobią to w jak najszybszym czasie, a przynajmniej do momentu, gdy gra mi się zwyczajnie znudzi. Aktualnie gram jakiś czwarty-piąty dzień, póki co jest świetnie! Zobaczymy, jak będzie za jakiś tydzień dwa, ale skoro niektórzy wytrzymują tutaj miesiące, to chyba i ja dam radę, prawda? The WarZ możecie kupić na Allegro od 50 zł w górę (mówimy o Blue Packu, gdzie jest 15k waluty IS), nie musicie się obawiać sprzedających, gdyż większość z nich jest naprawdę uczciwych.

MMORPG

Reasumując to wszystko, jeżeli kręcą Was klimaty zombie, chcecie trochę postrzelać do umarlaków, a także porywalizować z graczami, kochacie współpracę z innymi, to nie macie na co czekać. Mimo, iż to nie jest na razie idealna gra, na pewno starczy Wam na długie godziny, o ile nie jesteście bardzo krytyczni, a także wymagający i potraficie sobie zapewnić „warstwe fabularną” dla siebie samych.

Wydawca: OP Productions
Gatunek: Sci-Fi/Shooter
Kategorie wiekowe:
Odnośniki:
Oficjalna Strona: http://thewarz.com/
OS: Windows
Wymagania:
DirectX 9.0c
Procesor: 2,4 GHz
Pamięć RAM: 2 GB
Karta Graficzna: 256 MB
Dysk Twardy 8 GB
Inne: Mysz, Klawiatura, Głośniki
Plusy: + Niesamowity klimat
+ Kolejna produkcja o Zombie
+ Ukierunkowana na rozgrywkę w grupie
+ Przedmioty z IS nie mają tak dużego znaczenia
Minusy: - Bugi psujące przyjemność z rozgrywki
- Spora liczba hakerów
Rozmiar Pliku Instalacyjnego: Brak Danych
Szybkie Linki:

 

 

Autor: | Data: 28/01/2013 17:46

Oceń grę:
Komentarze
damoss1 dnia luty 01 2013 16:16:21
Haha jestem 1 clapclap
DZ1230983 dnia luty 16 2013 13:59:47
Kurde gierka wygląda ciekawie ... trzeba ocenić biggrin cool
ProLaGGer dnia marzec 19 2013 16:07:30
Mam tą grę na steamie i wiecie co nie da się grać.Uruchamiam grę a tu trzeba się zalogować.No dobra to idę na stronę główną i rejestruje się a tu k*rwa niespodzianka...trzeba zapłacić 15 Euro(czy tam funtów nie pamiętam).Więc pozdrawiam,w dodatku czytałem że gra jest nieskończona(nie ma misji i w ogóle niczego tylko zwykły FPS bez zombi)
4a1122 dnia marzec 29 2013 19:17:31
Daje tej grze 8-/10 thumbs up
Gra jest bardzo dobra, ale jak jest napisane wyżej masakryczna ilość cziterów. Dopóki coś z tym nie zrobią, polecam grać na ruskich serwerach gdzie jest mniej ludzi.
krzys1015 dnia grudzień 23 2014 21:16:58
płatna :/ . Teraz już nie ma gier typu dayZ czy coś za darmo...

Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Logowanie
 Nazwa Użytkownika

 Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?

Statystyki:
statystyka
TOP50 Gier MMORPG