Wells fargo online podnikání http://lekarnuonline.com/ formulář souhlasu rodičů lékařské

Reklama:

GRY MMO 3D
GRY MMO 2D
GRY MMOFPS
GRY SPORT MMO
RACING MMO
Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 58,379
Najnowszy Użytkownik: ~Aileenbxr
Ostatnie Artykuły
Naviage
Shadowland Online
TransForce
LaYa Online
Krew Bogów


Citizen Grim

Koncepcja gry z pewnością może wydać nam się znana, gdyż wiele gier na przełomie ostatnich lat porusza tematykę żywych trupów, jednak w tej grze znajdziemy coś co nas urzeknie. Szaleństwo masakry na zombie. W Citizen Grim musimy uporać się z hordami nieumarłych w różnych etapach, o różnym poziomie trudności gdyż gra oferuje nam rozmaitą gammę co do rozgrywki. Z początku używamy broni białej, łopaty czy kijów, z czasem odnajdujemy bądź otrzymujemy broń palną oraz wybuchową, w praktyce mówimy tu o pistolecie bądź butelkach z benzyną. Więc z zadowoleniem możecie patrzeć grupy zombie płoną przed waszymi ekranami.

Gra w zasadzie jest trochę dziwną mieszanką typów turret-defense, gdzie bronimy konkretnego punktu jak i również typowego zombie-survivalu, więc sama rozgrywka przysporzy nam nie lada zabawy gdyż unikatowe połączenie może okazać się bardzo ciekawym rozwiązaniem. Głównie chodzi o to że poruszamy się naszym awatarem po ograniczonej mapie, co w praktyce mówi nam że nie możemy skorzystać z każdego zakątku mapy. I natrafiamy na wygłodniałe oraz spragnione krwi potwory z przeróżnym asortymentem broni. W każdym poziomie mamy z góry narzuconą liczbę nieumarłych którą musimy wyeliminować, zanim dostaniemy dostęp do kolejnego etapu rozgrywki. Już na samym początku mamy do czynienia z wybudowanymi konstrukcjami defensywnymi, jednak gra nie ogranicza nas w kwestii umocnień więc śmiało możemy budować inne, własne, pomysłowe zabudowania. Tutaj też musimy włączyć strategiczny aspekt naszego myślenia, gdyż barykady musimy rozkładać tak, by zombie nie przedarły się do nas. Więc dobrym pomysłem będzie zamienienie naszej bazy w istny labirynt, ponieważ zdobędziemy na tyle czasy by po kolei wyeliminować każdego stwora.

W dodatku, budynki w grze Citizen Grim pełnią funkcję dostarczającą nam różnego rodzaju zasoby, na przykład budynek armii dostarcza nam co określony czas amunicję. Wytwórnia broni, dostarcza nam co jakiś czas broń, od pistoletu po miotacze ognia. Wszystkie używają tego samego typu amunicji, co zmusza nas do tego że dość często musimy przeładowywać. Dodatkowo budynek apteki, dostarcza nam apteczki medyczne które będą leczyć nasze rany, co w efekcie skutkuje przyrostem punktów życia. Ostatnim budynkiem tutaj wymienionym będzie bank, który będzie obdarowywać nas profitem w postaci pieniędzy, zaś zdobytą walutę możemy użyć do kupna broni, amunicji, ulepszeń, pancerza i różnych gadżetów.

Jedyna rzecz na która mogę się tutaj poskarżyć, to fakt że AI ( z ang. Artificial inteligence sztuczna inteligencja ) jest naprawdę okropna. Zombie zdarza się utknąć w jednym miejscu w grupie, gdy przeciskają się przez wąskie przejścia, lub po prostu biegają w kółko, dosłownie w kółko dopóki ich nie zabijesz. Co oznacza utrudnienie, gdyż jak wspominałem wyżej by otrzymać dostęp do kolejnego poziomu w grze wymogiem jest eksterminacja każdego jednego zombie na obecnym poziomie. To może znacznie opóźnić naszą rozgrywkę, nie będziesz z pewnością zadowolony gdy będziesz musiał szukać ostatniego zbugowanego zombie na mapie, w mieście gdzie nawet duchy boją się straszyć. To jest raczej jedyna rzecz która kradnie cała przyjemność z gry, chyba że jesteś typem jak Will Smith w filmie Jestem Legendą, wtedy właśnie ten bug może ci dać nieco zabawy.

Napiszę teraz o grafice, wszyscy gracze którzy mieli doświadczenie z grami top-down Shoot'em-up, będą dokładnie wiedzieć jaka ta grafika może być, a jaka nie będzie. Kamera standardowo umieszczona jest izometrycznie nad nami w klasycznym ustawieniu do gier 2D. Więc nasze pole widzenia w grze Citizen Grim będzie dość ograniczone, jeśli nam to nie przeszkadza. Kiedy grafika się ładuje, wszystkie potwory w danym momencie mogą wyglądać prawię identycznie, co w fakcie oznacza że ich detale są bardzo niewidoczne, tworząc z nich puste klony. To też z pewnością nie jest mocna strona Citizen Grim. W dalszym ciągu wiadomo że mają nam służyć tylko do tego by rozbryzgnąć krwią na naszym ekranie. Gra nie posiada wgranej już muzyki w tle, lecz tylko puls oraz monotonne krzyki, czy też szczekanie zombie. Ciężko to określić odgłosami wygłodniałego umarlaka. Dodatkowo służyć nam będzie dźwięk alarmu syreny który w ten sposób, głośnym dźwiękiem informuje nas o rozpoczęciu się nowej fazy ataku zombie. Więc co ja zrobiłem, wyciszyłem wszystkie dźwięki audio w opcjach gry, naprawdę nie da się z nimi żyć na dłuższą metę.

Citizen Grim posiada również dobrze nam znany model zapraszania przyjaciół, gdyż im większą mamy listę znajomych na facebooku, tym więcej kasy zaoszczędzimy. Możemy rekrutować naszych znajomych jako pomocników, co jednak będzie kosztować nas sztabkę złota od każdej zrekrutowanej głowy. Więcej ludzi oznacza więcej loot'a, nie tylko szybkie zdobywanie kolejnego poziomu doświadczenia, lecz również naprawdę , naprawdę dużo kasy.

Autor: | Data: 23/12/2012 12:40

Oceń grę:
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Logowanie
 Nazwa Użytkownika

 Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?

Statystyki:
statystyka
TOP50 Gier MMORPG