Wells fargo online podnikání http://lekarnuonline.com/ formulář souhlasu rodičů lékařské

Reklama:

GRY MMO 3D
GRY MMO 2D
GRY MMOFPS
GRY SPORT MMO
RACING MMO
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 58,379
Najnowszy Użytkownik: ~Aileenbxr
Ostatnie Artykuły
Naviage
Shadowland Online
TransForce
LaYa Online
Krew Bogów


Z niższej półki, bo darmowe - czy naprawdę gorsze - 4Story

Z niższej półki, bo darmowe - czy naprawdę gorsze - 4Story?

Można tak powiedzieć, że na koniec mojej "felietonowej tułaczki" postanowiłem przedstawić towar trochę z niższej półki - co nie znaczy, że gorszy. Mam zamiar zaprezentować grę, która mi się bardzo spodobała - 4Story. Pod względem gatunku ta gra jest podobna do poprzednich opisywanych przeze mnie gier oraz trochę przypomina je pod względem rozgrywki, chociaż zdaniem innych one są lepsze. Ja tak naprawdę nie wiem co o tym sądzić. Pod względem rozwoju gry, tamte gry dominują [Lineage 2, WoW – red.] Jednak w grach chodzi o to, aby się dobrze bawić, a wierzcie mi przy niej można.

Przejdźmy zatem może do gry, a raczej do jej historii. Historia jest prosta : w grze jest wojna między kontynentami. W grze możemy wesprzeć Valorian lub Derionów. W późniejszej rozgrywce pewnie trafimy też na Gorów. Zanim przejdziemy do opisu samej rozgrywki, warto wspomnieć, że ta gra jest darmowa. W tym aspekcie różni się od WOW'a i Lineage'a 2, czy okaże się gorsza? - na to pytanie trzeba poczekać do samego końca tego artykułu. Teraz już możemy zacząć. Kupując grę 4Story, a raczej po jej zakupie rejestrujemy się i tworzymy nasze konto. Tworzenie postaci, to pierwsze z czym musimy się zmierzyć. Najpierw do wyboru mamy rasy postaci i to można się zawieźć - dlaczego? Mamy ich tylko 3: człowiek, Feline i Wróżka. Później wybieramy klasę naszej postaci. W grze 4Story jest 6 klas: wojownik, rycerz mroku cienia, łucznik, czarodziej, kapłan oraz zaklinacz. Zatem trochę przybliżę wam rasy i klasy, które występują w tej grze MMORPG: człowiek- w przeciwieństwie od innych ras, jeśli chodzi o długość życia, nauczył się świetnie posługiwać narzędziami oraz stworzył mocny nacisk na osiąganie sukcesów w życiu. Jego 'gatunek' szybko rósł w ilość, dzięki jego umiejętnościach oraz wyobraźni, dzięki której wszystko obmyślił, już wcześniej w głowie. Feline- utrzymywali pokój z wróżkami i z resztą szybko go zyskali, właściwie od samego początku. Można powiedzieć są ekologiczni, ponieważ żyją w zgodzie z samą naturą. Po cichu, powolutku, ale ciągle rozwijają swoje umiejętności zarówno bojowe jak i bardziej obronne, co jest konieczne do wykonywania coraz to trudniejszych i bardziej wymagających zadań. Mimo, że patrząc na nich, wydaje się, że są słabi i mało wytrzymali w walce, jednak pozory mylą. Feline są bardzo wytrzymali i silni zarówno w walce fizycznej jak i magicznej.

Pora na sprzymierzeńców feline. Wróżka- jest tak naprawdę samym umysłem, posiada niewiarygodną siłę umysłu, zajmuje się przeprowadzką duchów do Iberii. Są autorkami magii w tym mieście, jako pierwsze ją wprowadziły w życie, a może nawet już wcześniej o tym myślały. Mogą obcować z duchami jak i magią, bo mają so tego dar. Teraz przejdźmy do opisu klas. Wojownik- chyba każdy wie w czym jest najlepszy. Dostosował się do każdych warunków walki, na każdym możliwym gruncie, może i również w każdych warunkach pogodowych. Jego największym atutem jest walka wręcz, zadaje ciosy o dużych obrażeniach. Potrafi blokować ciosy oraz dzięki swej zbroi i tarczy długo przetrwać mimo mocnych ciosów przeciwnika. Tak jak wcześniej mówiłem noszą zbroje często płytowe oraz różnego rodzaju kolczugi. Do ręki biorą miecze zarówno jednoręczne jak i dwuręczne oraz kusze, łuki itp. Rycerz mroku cienia- najlepiej czuje się w zmroku nocy, czai się do wroga, atakuje niespodziewanie i bardzo celnie. Jest rozważny w tym co robi, jest zawsze spokojny. Jego sprzętem do pokonywania wrogów są: sztylety, łuki, kusze oraz jakieś małe miecze, jednoręczne. Łucznik- potrafi zaskoczyć wroga, ma celność i pewną rękę w tym co robi. Najlepiej walczy z dystansu, za pomocą łuku czy też kuszy. Ma lekką, ale solidną, nie przeszkadzającą mu w szybkim poruszaniu zbroję. Czarodziej- wraz z czasem nauczyli się zmieniać zwykłą, prostą manę w prawdziwą, potężną magię. Zapanowali magią na dobre, na tyle, aby panować nad żywiołami oraz prostych zwykłych pojedynczych ataków takich jak kule ognia, do obszarowych potężnych zabierających obrażenia wielu przeciwnikom w jednym momencie. Używa różdżek i czarodziejskich pałeczek. Kapłan- otrzymał dar ochrony bliźnich. Potrafi chronić ich oraz uzdrawiać, ale posiada również moc zadawania silnych ciosów swoim wrogom, którzy skrzywdzili kogoś z bliźnich. Zamiast zbroi nosi szaty, używa różdżek i pałeczek jak czarodziej. Ostatnia z klas do zaprezentowania to zaklinacz. Panuje i manipuluje zwierzętami, istotami żywymi. Dzięki sile jego umysłu potrafi je nawet leczyć, walczyć z nimi oraz chronić przed niebezpieczeństwem. Tutaj kończymy etap tworzenia naszego bohatera.

Zatem przenieśmy się do fantastycznego świata! Mam nadzieje, że czytaliście moje poprzednie felietony. Jednak dla tych, którzy nie wiedzą o co mi chodzi powtórzę to po raz, chyba 3. Chociaż jest to inna gra, na początku poszukujemy zadania lub udajemy się na polowanie, gdzie możemy spotkać różnego rodzaju zwierzęta, potwory oraz zmutowane bestie. Jednak zazwyczaj w questach ( zadaniach, misjach) mamy zabić jakieś tam mooby, także warto wybrać pierw questa, bo i tak będziemy musieli udać się na polowanie, a wybierając tą opcję będziemy mieli z tego więcej korzyści.

Ja grałem w 4Story przez jakiś czas, jednak później znalazłem inną grę i zacząłem w nią grać, wiecie jak to jest. Podczas tej gry cały czas opierałem się na zadaniach, w których zazwyczaj miałem iść na polowanie i zabić np. jakieś wielkiego bossa, ale nie będziemy się opierać na moim doświadczeniu. W grze są oczywiście NP'cety, komputerowi sprzedawcy. Nie jestem pewien czy są prawdziwi handlarze( piszę z pamięci), ale możliwe, że tak. Tutaj mogę was trochę zaskoczyć. Jeśli chodzi o środek naszego transportu, dużo taniej wyjdzie nam przemieszczanie się pieszo, ponieważ mounty ( konie itp.) są płatne. Dowiedziałem się o tym dopiero przy pisaniu tego artykułu, ponieważ jak grałem w 4Story nie miałem swojego 'zwierzaka'. Niestety za szybsze przemieszczanie trzeba płacić, także w tym przypadku 4Story okazuje się gorsze od L2 i WOW'a. Także okazuje się, że gra nie jest do końca darmowa, ale przecież da się żyć bez swojego mounta. Nie powiem wam ile trzeba płacić za jego posiadanie, bo sam nie wiem. Trzeba jak najszybciej zapomnieć o tej smutnej wiadomości, zatem przejdźmy dalej.

W grze mamy coś fajnego dla zwolenników hazardu lub dla ludzi, którzy chcą wypróbować swoje szczęście. Chyba w każdej wiosce czy mieście jest coś w rodzaju automatu. Wyglądem nie przypomina go, ale zasadą działania jest bardzo podobne. Możemy chyba sobie wybrać kwotę, za którą będziemy grać. Im większa kwota tym lepsze nagrody. Działa ona na zasadzie papier, kamień nożyczki. Gdy nam się uda, pojawia się informacja, czy chcemy grać dalej. Jeżeli wybierzemy, że kończymy grę tam na pisze ile wygraliśmy. Jednak dla ryzykantów są kolejne etapy, wraz ze wzrostem poziomów wzrastają pieniądze do wygrania( oczywiście pieniądze w grze, nie realne). Trzeba mieć szczęście, ono jest potrzebne do tej gry, jest niezbędne. Niektórzy tracą dużo pieniędzy i nic nie wygrywają, a niektórzy spróbują raz i już są bogaci! Tak jak mówiłem można próbować, aż nam wystarczy pieniędzy. Jednak w takich grach chodzi głównie o wykonywanie zadań i wbijanie poziomów.

Oczywiście z każdym lvl trzeba zwracać uwagę na przybywające nam punkty umiejętności i umiejętnie je przydzielać do różnych mocy naszego bohatera. warto również coś powiedzieć o skillach ( czarach, chociaż nie koniecznie) w grze. Jak wiadomo z poprzednich moich felietonów o grach MMORPG, każda rasa, a właściwie klasa ma inne skille. Taka klasa jak czarodziej, kapłan, wróżka itp. mają różne czary, zazwyczaj z odległości np. kule ognia, błyskawice itp. Natomiast wojownik i inne tego typu klasy, mają silniejsze uderzenia, jakąś niewidzialną tarczę czy po prostu jakieś inne sprytne, silne uderzenie, którego nauczył się u mistrza lub z ksiąg. Jeżeli jesteśmy przy temacie gry 4Story , warto powiedzieć, że w tej grze jest coś podobne do klanu, a nazywa się- gildia.

Gildia jest bardzo podobna do klanu, w zasadzie nie ma różnicy. Jeśli by zajrzeć do słownika i poszukać tego znaczenia, brzmiało by ono mniej, więcej tak: sformułowanie średniowiecznej grupy, stowarzyszeń kupców i rzemieślników. Możliwe, a raczej bardzo możliwe, że są wojny między gildiami, chociaż nigdy o takim czymś nie słyszałem, ale jak mówię ja grałem krótko, a po za tym mogłem coś przeoczyć. Proszę mi tego nie wypominać. Powoli zbliżamy się do końca tej, że tak powiem opowieści. Przedstawiłem co nie co o grze 4Story, jednak to niewiele. Resztę musicie zobaczyć sami.

Gdy zaczynałem pisać, a właściwie już w trakcie pisania tego felietonu, pomyślałem, że odpowiem sobie na pytanie czy gry darmowe( to nie jest do końca gra darmowa- mounty płatne) są naprawdę gorsze od tych płatnych? Często tak jest w życiu, że człowiek myśli, że jest coś tanie, to się szybko zepsuje. Jednak często się zdarza, że tak naprawdę droższe jest gorsze od tego tańszego. Teraz wam mówię, że darmowe gry wcale nie są gorsze, a nawet w niektórych momentach lepsze od tych płatnych. Trochę się zawiodłem, gdy zobaczyłem, że mounty są płatne w 4Story, jednak poruszanie się to nie wszystko. Polecam wam wszystkim, czytelnikom tego felieton- grę 4Story!!!

Autor: | Data: 18/08/2012 11:59

Oceń grę:
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Logowanie
 Nazwa Użytkownika

 Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?

Statystyki:
statystyka
TOP50 Gier MMORPG