Wells fargo online podnikání http://lekarnuonline.com/ formulář souhlasu rodičů lékařské

Reklama:

GRY MMO 3D
GRY MMO 2D
GRY MMOFPS
GRY SPORT MMO
RACING MMO
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 58,379
Najnowszy Użytkownik: ~Aileenbxr
Ostatnie Artykuły
Naviage
Shadowland Online
TransForce
LaYa Online
Krew Bogów


W jakie gry można zagrać cz.1 - Vindictus
Bardzo wielu graczy nie jest w stanie samemu znaleźć odpowiedniej produkcji sieciowej, która spełniłaby jego oczekiwania, dlatego wpadłem na pomysł, by choć trochę je przybliżyć i pomóc w tym procesie. W tej serii artykułów chcę przedstawić gry, jakie moim zdaniem poleciłbym każdemu bez namysłu i wahania. W pierwszej części serii mam zamiar pokazać Vindictusa r11; popularny tytuł akcji z systemem no-target.

Krótko o grze

Vindictus jest produktem koreańskiej firmy Nexon (koreańska nazwa - Mabinogi Heroes). Wydana została w 2010 roku w Korei i Ameryce - niestety z IP Blockiem, co uniemożliwiało rozgrywkę europejskim państwom. Nie przeszkadzało to jednak w omijaniu tych zabezpieczeń, gdyż gra jest na tyle dobra i warto to dla niej zrobić. Rok później wydano wersję europejską, jednak zaczęła się ona rozwijać praktycznie od początku - teraz w Europie mamy Episode 6, podczas gdy w Korei niedługo zadebiutuje Episode 10.

Tworzenie postaci i pierwsze kroki

Tworzenie postaci jest bardzo prostym procesem - musimy wybrać jedną z trzech (na razie) postaci - Eva (Mag), Fiona (wojownik) i Lann (wojownik. Potem dobieramy tylko jej wygląd - włosy, oczy i inne, a także nick, który będzie wyświetlany w grze. Postać tworzymy dopiero po przejściu krótkiego i dość przyjemnego Prologu - pełni on rolę samouczka i zaznajamia gracza z podstawową klawiszologią. Za jego ukończenie dostajemy przedmioty, które mogą być przydatne. Jeśli nie chcemy go przechodzić (gdy tworzymy np. inną postać) możemy go pominąć, gdyż dla każdej postaci jest on identyczny - nie przeszkadza to jednak tak bardzo.


Po wybraniu postaci i przejściu prologu dostajemy się do miasta Colhen, gdzie będziemy wykonywać różne misje. Główne dotyczą fabuły i różnych artefaktów, najczęściej polegają na przejściu danego dungeona (i czasami zdobycia jakiejś ilości punktów, bo inaczej nie będziemy mieli wstępu do innego). Niektóre oprócz tego każą Nam na przykład iść do pewnego NPC-a i porozmawiać z Nim lub stworzyć/zdobyć przedmiot i przynieść danej osobie. Bardzo dobrym pomysłem jest ustawianie postaci niezależnych tylko w budynkach (oprócz sklepu z przedmiotami, którego pilnujący stoi na dworze), a nad każdym budynkiem mamy informacje, kto w nim urzęduje.

Questy i Dungeony

Jak już wspomniałem, duża część questów oparta jest na dungeonach - lokacjach paru częściowych, w których na końcu zawsze pojawia się boss bądź kilku (zależy od misji), skąd wypadają najczęściej przedmioty misji, więc trzeba czasami przechodzić je dwa razy, by zdobyć upragniony przedmiot. Za ukończenie tychże można otrzymać nowe receptury na rzeczy, doświadczenie i punkty Battle Points. Te zaś można przeznaczyć na ulepszanie umiejętności, ale dunegony są także punktowane - jak wspominałem niektóre zadania wymagają osiągnięcia żądanej ilości. Można je przechodzić samemu lub z przyjaciółmi (party) - wtedy boss jest potężniejszy i wymaga zniwelowania paska życia do zera od jednego lub dwóch razy (solo przy niektórych bossach) do większej ilości (+1 za każdą kolejną osobę w party), aby przejść któryś dungeon i uzyskać dodatkowe punkty dzięki oath of honor - specjalne cele, które po jego ukończeniu zasilają punkty za niego.
Mamy do nich dostęp z Doków, z których możemy popłynąć do dungeonu.


Dostępne są także raidy - to specjalne dungeony polegające na tym samym, co standardowe, tylko boss jest potężniejszy. Zdarzają się jednak oparte też na innych zasadach (głównie te z okazji świąt i innych). Niektóre trzeba przejść, gdyż wymagają tego zadania zlecane przez NPC-ów.

Duża różnorodność lokacji i raidy dają naprawdę dużą satysfakcję i frajdę z grania. Myślę że to jeden z największych plusów gry, choć każda lokacja
(składająca się z kilku dungeonów) dzieje się w tym samym miejscu.

Crafting i ulepszanie przedmiotów

W grze mamy dość rozbudowany crafting - ze zdobytych materiałów (na dungeonach podczas eksploracji lub poprzez zabicie bossa) można tworzyć bronie, zbroje (lub tzw. sety czyli zbiór 5 przedmiotów o tej samej nazwie i wyglądzie), eliksiry i inne. Oczywiście zrobić to możemy u jednego z kilku NPC-ów.

Ulepszanie przedmiotów polega na wkładaniu 2 Enchant Stone'ów (otrzymać je można w dungeonach) do przedmiotu w kuźni (The Forge) i innych miejscach).

Market z przedmiotami

W mieście jest dostępny tzw. Marketplace, czyli sklep z przedmiotami od użytkowników, gdzie można kupić najróżniejsze przedmioty potrzebne do
zadań oraz na własny użytek.

Istnieje również sklepik producenta, w którym mamy możliwość zaopatrzenia się głównie w dodatkowe specjalne zbroje za Nexon Credits (NX). Oczywiście nie tylko w sklepie możemy zdobyć przedmioty. Jesteśmy też w stanie kupić specjalną rzecz pozwalającą na leczenie po śmierci i możliwość kontynuacji dungeonu - to wydatek 300 NX.


Podsumowanie

Vindictus jest naprawdę świetną grą w którą można zagrać. Polecam ją z czystym sumieniem, a maksymalny poziom 70 pozostaje do osiągnięcia, więc rozgrywka tak szybko się nie skończy i będzie bardzo dużo do zrobienia. Myślę że lektura tego tekstu przybliżyła Wam ją chociaż trochę.
Autor: | Data: 09/01/2012 19:45

Oceń grę:
Komentarze
rodzyn551 dnia styczeń 16 2012 18:00:34
Pomysł w pomocy innym odnalezc dobra gre miales bardzo dobry czekam na inne czesci
marcin1509 dnia styczeń 27 2012 15:29:07
Cieszę się że chociaż ci się on podoba.

Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Logowanie
 Nazwa Użytkownika

 Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?

Statystyki:
statystyka
TOP50 Gier MMORPG