Wells fargo online podnikání http://lekarnuonline.com/ formulář souhlasu rodičů lékařské

Reklama:

GRY MMO 3D
GRY MMO 2D
GRY MMOFPS
GRY SPORT MMO
RACING MMO
Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 58,384
Najnowszy Użytkownik: ~Aileenbxr
Ostatnie Artykuły
Naviage
Shadowland Online
TransForce
LaYa Online
Krew Bogów


Mafia Wars 2

Mafia Wars 2

Mafia Wars 2 to bezpośrednia kontynuacja Mafia Wars, facebook'owa gierka produkcji studia Zynga twórców znanych wam już tytułów takich jak Adventure World oraz CastleVille. Gra nie oferuje czystego tekstowego interfejsu przewidzianego dla gier typu RPG, ale całą masę rozgrywki jak walka ze swoimi rywalami, zbierając pieniądze, poprzez odwiedzanie znajomych, budując kasyna i otwierając banki itp.

 

W porównaniu z Mafia Wars częścią pierwszą, nowa wersja została wypolerowana z błędów rzucających się w oczy oraz wzbogacona o element socjalizacyjny jak i walki oraz animacje z wykorzystaniem broni. Jest on również dostępny na nowej platformie Google Plus. Jest to dość przewidywalne, że Mafia Wars 2 to sequel, w którym z pewnością pojawi się podobieństwo do swojego poprzednika w kwestiach szczegółowych natomiast sam rdzeń gry jest w pełni nowiusieńki . Tylko w ten sposób jest w stanie dorównać standardom jakimi charakteryzowała się pierwsza odsłona.

Mafia Wars 2

Oczywiście, temat zbrodni nadal dyktuje nam wątki dla głównej fabuły, gdyż wszystko obraca się wokół budowania imperium przestępczego z małej darni i walki w celu ochrony przed atakami chcących nas pozbawić możliwości rozwoju gangsterami. Również styl graficzny jest mniej lub bardziej podobny, osobowość Questów i dialogów w nich zawartych zahacza o te podobne do żargonu półświatka. Zarówno kreacja bohaterów jak i specjalnie zaprojektowane motywy gangsterskie, nacisk na interakcję z innymi graczami czyni tą grę bardzo przewidywalną i praktycznie niczym nie różniącą się od poprzedniczki.

Mafia Wars 2

Jednak Mafia Wars 2 nie jest wcale bezsensownym odzwierciedleniem starego tytułu, który pod swoim płaszczem trzyma odgrzewanego kotleta – owszem lecz nadano mu zdecydowanie nowych i innowacyjnych kształtów. To stawia sprawę jasno od samego początku gdy tylko zalogujemy się do gry: produkcja przedstawia nam ożywione zanimowane środowisko 3D wyrażające swój obraz poprzez olśniewające budynki i w pełni animowane awatary, stanowiące oczywiste przeciwieństwo do tekstowej mechaniki w Mafia Wars, co opiera się tylko i wyłącznie na klikaniu, czytaniu i czekaniu.

Mafia Wars 2

Gdyby chcieć zagłębić się w istocie gry możemy odkryć, że nasz awatar porusza się zależnie od wykonywanej czynności. Mogą to być czynności takie jak odwiedzanie banków w celu zgromadzenia uzyskanych środków pieniężnych , strzelanie z broni palnej do wrogów i animacja toru lotu pocisku, oraz wizualizacja naszej wędrówki po mieście w którym roi sie od niegrzecznych dziewczynek i przykoksanych brutali itp. Szczerze mówiąc stopień zaawansowania owej animacji nie rzuca na kolana, powiedziałbym, że jest wręcz średniej klasy, nie jest ona wymuskana do takiego stopnia, w którym moglibyśmy śmiało rzec, że grafika jest niesamowita, ale jak mawiali najwidoczniej mądrzy ludzie lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu, bądź jak kto woli lepszy rydz niż nic!

Mafia Wars 2

W odniesieniu do wirtualnego świata 3D, różnica w zawartości obu tych gier prezentuje się natychmiast podczas wykonywania pierwszego zadania, to znaczy do budowy kasyna w darni (naszego terytorium pod kontrolą), po to aby następnie walczyć w celu uchronienia go przez utratą cennego źródła dochodów. W przeciwieństwie do tylko jednego elementu jakim była walka gangsterska w Mafia Wars, sequel jest wzbogacony o alternatywny, dodatkowy element, a mianowicie, do budowy przestępczego imperium. Nie, że gra umniejsza bitwom gangsterskim i wrzuca je na podrzędny plan, znajdzie się i miejsce dla porachunków o zysk i władzę, znajdziemy tu również elementy reputacji i motywy zemsty! Tyle tylko, że gra daje możliwość rozwoju w obu kierunkach zarówno rozbudowy jak i potyczek, łączą w sobie smak twórczego mutualizmu, który polega na produkcji kamizelek kuloodpornych oraz na tworzenia broni, które z kolei mogą być wykorzystywane do ochrony budynków jak i do dziesiątkowania mafiosów przeciwnika.

Mafia Wars 2

Możliwości dostosowywania postaci według własnych kryteriów została poprawiona w sequelu dając nam oczywiście, więcej możliwości wyboru w zakresie broni i szeroko rozumianych dekoracji. Oczywiście wspomniana przeze mnie socjalizacja odgrywa tutaj zdecydowanie jedną z najważniejszych ról jakie możemy jej przypisać. Przyjaciele są niezbędni, jeżeli chcemy w pełni zaangażować się w grę, bo są pomocni nie tylko jeśli chodzi o małe dobrodziejstwa takie jak: odwiedzanie naszych imperiów i wręczanie nam przedmiotów potrzebnych do wykonania zadań zleconych nam przez naszych guru, ale również w ważniejszych misjach, takich jak pomoc w zorganizowanej przestępczości lub urządzenie naszego prywatnego gniazdka.

Mafia Wars 2

Niestety produkcja nie jest do końca pozbawiona wad, szybko kończące się punkty życia są nadal naszą zmorą a kończąca się energia sprawia, że chcemy walnąć głową o blat naszego biurka, problem ten zgłaszany już wcześniej przez graczy nie znalazł sensownego rozwiązania a producenci odhaczyli go jako nierozwiązywalny. Każdy z was kto grał w Mafia Wars na pewno czuł irytacje podczas gdy po kilku minutach nie był w stanie już nic zrobić? Wyczerpywały wam się punkty życia i wytrzymałości a zegarek tykał – wy musieliście siedzieć z założonymi rękami, wpływało to na proces waszego powolnego rozwoju, który w pewnych momentach zaczynał budzić dyskomfort gdyż stawał się jeszcze wolniejszy. Oczywiście jest to celowe, jeśli nie wiadomo o co chodzi to z reguły chodzi o pieniądze w tym wypadku o wasze prywatne, zarobione ciężką pracą bynajmniej nie poprzez konszachty z gangsterskim półświatkiem, prawda ? Żeby przyspieszyć wszystkie te procesy możemy zakupić Gold-Bary (służące do odnawiania waszej energii i odblokowywania potrzebnych pracowników) oraz Street-Card'y (które zwiększają nam limit budynków, które możemy jednocześnie wybudować). Na dłuższą metę może się okazać, że będzie to dość wkurzające ponieważ samo odblokowywanie budynków będzie trudne a sama budowa szybka. Oczywiście jeżeli macie ochotę możecie wydawać swoje pieniądze nikt wam przecież tego nie zabroni.

Mafia Wars 2

Nie ważne jak studio Zynga będzie opisywać tą produkcję czy będzie to "najbardziej brutalna gra przeglądarkowa roku" czy też "najbardziej wciągająca grą w historii" – nie ważne jest to w jaki sposób się o niej mówi, ważne jest zaś to co sobą reprezentuje i ile rozrywki jest w stanie przynieść jej graczom. Osobiście Mafia Wars 2 jest znacznie bardziej dopracowana niż "oryginał", jednak wciąż nie jest wisienką na torcie wśród innych gier gangsterskich tego typu konkurujących ze sobą, takich jak Crime City lub te z serii Godfather. W myśl sloganu idzie "nigdy nie jest złe czuje się tak dobrze", to, paradoksalnie, tym gorzej się wśród najlepszych. Niektórzy mówią że bycie złym sprawia im największą przyjemność – paradoksalnie jest to najgorsze co mogą powiedzieć nawiązując do przedstawionej wam w tym artykule gry jaką jest Mafia Wars 2. Przekonajcie się sami!

Autor: | Data: 22/10/2011 20:47

Oceń grę:
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Logowanie
 Nazwa Użytkownika

 Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?

Statystyki:
statystyka
TOP50 Gier MMORPG