Wells fargo online podnikání http://lekarnuonline.com/ formulář souhlasu rodičů lékařské

Reklama:

GRY MMO 3D
GRY MMO 2D
GRY MMOFPS
GRY SPORT MMO
RACING MMO
Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 58,379
Najnowszy Użytkownik: ~Aileenbxr
Ostatnie Artykuły
Naviage
Shadowland Online
TransForce
LaYa Online
Krew Bogów


CityVille

CityVille

CityVille jest kolejną produkcją Zynga bardzo dobrze odebraną przez użytkowników Facebooka. Gra zyskała kilkunasto milionową społeczność graczy w szybki sposób, a po roku istnienia nadal regularnie zwiększa się liczba aktywnych graczy. Tytuł oferuje możliwość stania się zarządcą własnego miasta, który wpływa na jego aktywny rozwój, to od gracza zależy jak będzie wyglądało miasto, czy przyjmie charakter typowo rolniczy czy stanie się symbolem modernizmu z ogromnymi wieżowcami na czele.

City Ville

Początki

Gracz rozpoczyna rozgrywkę wraz z kilkoma aktywnymi zadaniami, które będzie mógł wykonać aby otrzymać dodatkowe bonusy – nagrody w postaci doświadczenia, pieniędzy bądź przedmiotów, które może ulokować w dowolnym miejscu. To dzięki początkowym zadaniom gracz ma okazję poznać jak wygląda rozgrywka, zapoznać się z interfejsem oraz najważniejszymi funkcjami dostępnymi w grze. Szybko po dołączeniu do gry otrzymamy również i zaproszenia od naszych znajomych, można a raczej powinno się zaprosić innych znajomych do gry, ponieważ to dzięki im będziemy znacznie szybciej się rozwijać.

City Ville

Wyznacznik Potęgi

Początkowo nasze miasto tak naprawdę będzie potrzebowało sporo pól uprawnych, aby móc zdobyć potrzebne surowce, które są niezbędne do funkcjonowania wszelkich budynków: sklepów, kina itp. Wraz z zdobywaniem kolejnych poziomów będą odblokowywane kolejne warzywa jakie będziemy mogli uprawiać. Początkowo niestety będziemy musieli często powracać do gry, jeśli chcemy aby nasze warzywa nie zgniły, w późniejszym etapie gry, będziemy mogli logować się raz na dzień, dwa czy trzy, ponieważ niektóre warzywa tak długo właśnie rosną. Na całe szczęście nasi znajomi mogą „ożywić” uschnięte warzywa na polu uprawnym lub skrócić czas ich rozwoju, przez co szybciej zbierzemy plony.

City Ville

Energia

Chyba w większości gier wydawanych przez Zynga, gracz dysponuje energią, którą zużywa na budowę budynków czy na zbieranie plonów. Co 5 minut regeneruje się 1 punkt energii, który zazwyczaj oznacza 1 akcję w grze – zbiór warzyw z jednego pola czy zdobycie pieniędzy za pracę sklepikarza. Na całe szczęście gracze nie wydają energię, kiedy dostarczają surowce do sklepów czy jak sadzą warzywa, dlatego też powrót do gry zazwyczaj oznacza oczekiwanie aż naładuje się cała energia oraz zebranie pieniędzy czy warzyw z pól. Często jednak po za energią do budowy budynków potrzebujemy pomocy innych graczy, niekiedy wysłane zaproszenia mogą być zaakceptowane po kilku minutach, innym razem po kilku dniach, dlatego tez jeśli potrzebujemy 4 znajomych do finalizacji budowy ratuszu czy innego budynku lepiej wysłać więcej zaproszeń do pomocy. Energię naturalnie można pozyskać w inny sposób niż odczekać pewien okres czasu. Wystarczy poprosić aktywnych graczy o wysłanie baterii – dodatkowej energii. Po za otrzymaniem energii jako formy prezentu, często zyskujemy ją poprzez wykonywanie zadań bądź zakończenie budowy budynków. Można ostatecznie zakupić baterię doładowująca kolejno: trzy, siedem, dwanaście, trzydzieści oraz sześćdziesiąt punktów energii, jednak ta ostatnią propozycję traktujcie raczej jako forma informacji a nie zachęty do zakupy, ponieważ w tym przypadku za energię trzeba sporo zapłacić. Zakup 1000 City Cash to wydatek 115 $, a zakup 60 Energii (najlepsza oferta cenowo) kosztuje 34 City Cash. Jednak w CityVille gra wiele osób, którzy osiągnęły wysokie poziomy nie wydając przy tym ani złotówki, w tym przypadku po prostu trzeba poświęcić więcej czasu, jednak i rozbudowa miasta w takim przypadku jest znacznie bardziej żmudna, ale daje za to powody do dumy.

City Ville

Misje

Questy – Misje są chyba jedną z ważniejszych elementów rozgrywki, to dzięki nim otrzymujemy dostęp do nowych przedmiotów oraz różne nagrody w postaci doświadczenia, pieniędzy czy choćby różnych przedmiotów, budynków, które możemy umieścić w grze. Niektóre z zadań jak choćby First Neighborhood polega na zwiększeniu liczby ludności w naszym mieście, z kolei Family Feast polega na zebraniu z pól uprawnych zboża. Misje ogólnie rzecz biorąc są proste, nawet jeśli słabo znamy język angielski bez problemu poradzimy sobie z wykonaniem ich. Poprzez wykonanie misji otrzymujemy nie tylko nagrody ale również i aktywowane są kolejne zadania, bardziej wymagające które są szansą na otrzymanie jeszcze lepszych przedmiotów, dlatego też tak bardzo istotne jest aby wykonywać niemalże wszystkie zadanie jakie są dostępne w grze. Od czasu do czasu wydawca przygotowuje specjalne – Eventowe zadania, które mogą być wykonywane w przeciągu tygodnia czy kilku dni. Zazwyczaj te zadania związane są z jakimś świętem jak choćby podczas Walentynek, Zynga przygotowuje różne zadania podczas których można wygrać kwiaty czy przedmioty, które otrzymujemy czy darujemy innym osobom podczas tego święta.

City Ville

Ulepszanie (Upgrade)

Początkowo jak gra powstała nie było możliwości ulepszania budynków, jednak wraz z upływem czasu pojawiała się funkcja, która umożliwia rozbudowę istniejących budynków. Dzięki temu przykładowo ulepszając ratusz z pierwszego na drugi poziom zwiększamy maksymalną ilość populacji miasta z 300 na 400. Aby skorzystać z tej funkcji trzeba zdobyć różne przedmioty, które można otrzymać od znajomych. Skompletowanie wszystkich niezbędnych przedmiotów może potrwać, jednak warto wysłać kilka zaproszeń i po kilku dniach ulepszyć budynki.

City Ville

Plac Budowy

Element Interfejsu – Build służy do budowy różnych budynków, który został podzielony na kilka podgrup: Special, Housing, Businesses, Decorations, Goods, Comunity Buildings, Energy, Expansion, Themes oraz Wonders. Na każdej z tych kart można zakupić poszczególne przedmioty za City Cash (walutę zakupioną za pieniądze) bądź za monety, które zdobędziemy w trakcie rozgrywki. Tak naprawdę cała gra skupia się na ciągłej rozbudowie własnego miasta, zastępowania małych domków większymi a na końcu specjalnymi apartamentami, to od gracza zależy w jaki sposób rozwinie swoją posiadłość. Gra daje nam tysiące możliwości na dalszy rozwój, a wraz z pomocą naszych znajomych możemy to wykonać znacznie szybciej.

City Ville

Podsumowanie

CityVille należy do jednych z najpopularniejszych gier dostępnych na Facebooku, gra cieszy się ogromnym zainteresowaniem na tyle dużym, że powstały specjalne strony, na których można „zdobywać znajomych”, którzy chętnie pomogą nam w rozwoju naszego miasta. Grę polecamy wszystkim bez wyjątków, tytuł powinien się spodobać nawet sympatykom strzelanek czy gier wyścigowych. W końcu do CityVille wystarczy powracać raz dziennie na 5 minut, warto wykorzystać grę jako zwykłą odskocznie, przerwę w pracy.

Autor: | Data: 06/09/2011 14:08

Oceń grę:
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Logowanie
 Nazwa Użytkownika

 Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?

Statystyki:
statystyka
TOP50 Gier MMORPG