Wells fargo online podnikání http://lekarnuonline.com/ formulář souhlasu rodičů lékařské

Reklama:

GRY MMO 3D
GRY MMO 2D
GRY MMOFPS
GRY SPORT MMO
RACING MMO
Użytkowników Online
Gości Online: 6
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 58,384
Najnowszy Użytkownik: ~Aileenbxr
Ostatnie Artykuły
Naviage
Shadowland Online
TransForce
LaYa Online
Krew Bogów


Maple Story Adventures

Maple Story Adventrues

MapleStory Adventures jest produkcją MMO stworzoną i przygotowaną na potrzeby platformy społecznościowej Facebook z zachowaniem zarówno klimatu gry Maple Story jak i społecznościowych możliwości oferowanych przez serwis, gdzie wydawana jest gra. W przeciwieństwie do PC’towej edycji, gra wydana na FB jest znacznie łatwiejsza, mniej rozbudowana i ogólnie rzecz biorąc jest jedynie interesującym cieniem hitem, który zdobył na całym świecie wielomilionową społeczność graczy. Jednak mimo sporym wad w stosunku do pierwowzoru gra już od fazy CBT cieszy się gigantycznym zainteresowaniem.

 

Początki

W MapleStory Adventures występują zaledwie dwie klasy postaci: Warrior oraz Magician, które wybieramy na początku rozgrywki. Na samym początku w wygodny sposób poznajemy krok po kroku jak wygląda rozgrywka – niczym jesteśmy ciągnięci za rączkę jak dziecko, którym mówi się co powinno się w danej sytuacji zrobić. Pierwszą zaskakującą informacją było dla mnie, że gramy wyłącznie za pośrednictwem myszki… Jak można grać w gry platformowe wyłącznie za pomocą myszy? Dziwne, ale prawdziwe…

Questy

Początkowe zadania jak to jest z grami na Facebook nie są za bardzo wymagające, dopiero z biegiem czasu będziemy musieli posiadać sporo znajomych grających daną grę, aby móc zdobyć jakiś przedmiot. Sam osobiście pewne zadania wykonywałem przez tydzień czasu, a inne zadanie wykonuję już od miesiąca czasu. Nagrody również są różne, niekiedy gracz otrzymuje dodatkowe punkty doświadczenia, złoto czy części personalizacji ekwipunku. Jednak tak czy owak warto wykonywać Questy, ponieważ wykonujemy je liniowo – czyli wykonamy łatwiejsze zadanie otrzymujemy automatycznie dostęp do trudniejszych zadań z znacznie lepszymi nagrodami.

Umiejętności

Niestety nie posiadamy tak szerokich możliwości oferowanych przez „klasyczną” wersję gry, gracz w MSA może ulepszyć wszystkie umiejętności oczywiście, jeśli posiada Skill Permit oraz wystarczającą ilość złota, której na wyższych poziomach jest aż za dużo. Skill Permit można otrzymać za darmo od innych graczy, np. w celu ulepszenia danej umiejętności potrzebujemy ich kilka, a jeśli posiadamy dużą bazę aktywnych graczy, to otrzymanie Skill Permitu nie jest zadaniem trudnym. Pod lupę weźmy klasę Magician, po zdobyciu 30 poziomu moja postać posiadała cztery umiejętności: Energy Bolt, Magic Claw, Cold Beam, Thunderbolt, przy czym w rozgrywce wykorzystuje się głównie 1 typ umiejętności, niekiedy 2. Po zdobyciu kolejno 40 oraz 55 poziomu gracz otrzymuje kolejne umiejętności i posiada ich finalnie sześć – wynik może nie jest imponujący, jednak w ujęciu gry wydawanej na platformę Facebook jest rozwiązaniem jak najbardziej odpowiednim. Tutaj za pomocą jednego klawisza nie zmieniamy umiejętności, aby użyć innych trzeba przejść do panelu umiejętności i wybrać, jaką zdolność magiczną chcemy wykorzystać. Niektóre z zdolności są typowo przystosowane do walki z jednym przeciwnikiem, inne, słabsze do walki z kilkoma wrogami, od gracza zależy, kiedy warto oszczędzić energię i wybrać słabszą zdolność ale walczyć jednocześnie z kilkoma potworami.

Znajomości

Nie można zapominać o tym, że MapleStory Adventures powstała jako gra typowo społecznościowa, w której liczy się, aby posiadać grupę znajomych i aktywnych graczy. W momencie uruchomienia Otwartych Beta Testów na oficjalnym kanale gry pojawiały się tysiące próśb o dodanie tych osób do naszych znajomych, w wyniku czego w przeciągu zalewie godziny można było zwiększyć „licznik znajomych” znajomych kilkaset osób. Sam z ciekawości postanowiłem dodać w języku angielskim prostą informację, która pozwoliła by zachęcić innych graczy do zaproszenia mnie w kręgi osób znajomych. Już po kilku godzinach o powrocie na komputer byłem lekko zszokowany ogromem zaproszeń jak i meili od Facebook dotyczących poinformowania mnie o otrzymaniu zaproszenia przez nieznajomą osobę. W wyniku tych prostych działań pozyskałem głównie graczy z Azji czy Stanów Zjednoczonych, a po pierwszych kilku godzinach gry otrzymałem równie dużą ilość zaproszeń do samej gry oraz już po zaakceptowaniu tych osób również masę próśb o wysłanie darmowych prezentów. Przez pierwszy miesiąc byłem dosłownie takimi zaproszeniami zasypywanymi, dopiero z biegiem czasu jak się okazało społeczność graczy się „uspokoiła”. Posiadanie sporej gruby znajomych również jest szansą, aby grać w grę przez długi okres czasu, ponieważ możemy w ciągu dnia raz przywołać znajomego, aby pomógł nam w rozgrywce, walczyć wspólnie z przeciwnikami.

Podsumowanie

Maple Story Adventrues jest interesującą grą MMO przygotowaną na Facebooka. Wydawca jednak powinien zmodyfikować system Questów, ponieważ to niektóre zadania można robić miesiącami, mimo, że do gry będziemy logować się codziennie. Jednak dzięki posiadanym znajomym możemy szybciej pokonywać przeciwników, na tym polu mają okazję popisać się osoby, które zdobywają znajomych wyłącznie do tego celu, rywalizacja z takimi osobami nie ma najmniejszego sensu. Również w grze brakuje możliwości walki z mobami przy użyciu klawiatury czy większej liczby umiejętności, gra została tak stworzona, że nawet kilkuletnie dziecko jest w stanie rozwijać swoją postać. Grę polecamy wszystkim zainteresowanym, warto poświęcić nieco czasu na wypróbowanie gry i w razie potrzeby usunięcie gry z aplikacji.

Autor: | Data: 01/09/2011 13:37

Oceń grę:
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Logowanie
 Nazwa Użytkownika

 Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?

Statystyki:
statystyka
TOP50 Gier MMORPG