Wells fargo online podnikání http://lekarnuonline.com/ formulář souhlasu rodičů lékařské

Reklama:

GRY MMO 3D
GRY MMO 2D
GRY MMOFPS
GRY SPORT MMO
RACING MMO
Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 58,379
Najnowszy Użytkownik: ~Aileenbxr
Ostatnie Artykuły
Naviage
Shadowland Online
TransForce
LaYa Online
Krew Bogów


Age of Empires Online

Wykonaniem tej gry zajęło się Gas Powered Games. Sprawdźmy, co zaoferować nam może kolejna gra tej cenionej serii RTSów. W becie mogliśmy zagrać jedynie Grekami. W wersji finalnej dojdą nam jeszcze Egipcjanie. Dwie cywilizacje to z pewnością dość mało, zwłaszcza, że seria AoE charakteryzuje się dużą ilością grywalnych frakcji. Na szczęście zapowiedziane zostały kolejne dwie cywilizacje: Celtowie i Persowie. Najprawdopodobniej na nich się nie skończy. Tymczasem przez kilka miesięcy będzie można zagrać jedynie dwoma. Oto krótka charaketysytyka Greków i Egipcjan.

Grecy nie mają właściwie nic, co by ich wyróżniało. Jeśli jesteś fanem Age of Empires II z łatwością się zaznajomisz z ich stylem gry. Posiadają identyczny zestaw budynków, a szeroki wachlarz jednostek bojowych, dzięki czemu są bardzo uniwersalni. Mają tylko jednego kapłana, który pełni funckję uzdrowiciela poza walką, a podczas starcia przejmuje jednostki wroga. Choć Age of Empires Online najbardziej przypomina mi własnie Age of Kings, to Grecy są idealnym odbiciem gameplayu z dwójki.

Egipcjanie awansują na kolejną erę budując budynki specjalne (jak Chińczycy, Japończycy i Hindusi z Age of Empires III). Sa to świątynie, kolejno Ra, Setha i Ptaha. W nich produkują odpowiednich kapłanów, a każdy z nich pełni inną rolę. Na przykład kapłanka boga Ra może leczyć obszarowo, nawet podczas walki, a w bazie usprawnia budynki przyspieszając produkcję (zaczerpnięte z Age of Mythology). Egipcjanie nie posiadają strzelnicy, za to jednostki strzeleckie trenować mogą w innych budynkach wojskowych jak koszary, stajnia i forteca. Posiadaja także przepotężne słonie bojowe, które zadają obrażenia obszarowe typu splash.

Po zalogowaniu się do gry otrzymujemy możliwość wybrania serwera. Następnie przychodzi czas na wybór naszej cywilizacji. Możemy prowadzić sobie kilka cywilizacji rozwijając je po kolei, ale nie można mieć na przykład dwóch cywilizacji egipskich. Standardowa cywilizacja jest darmowa, ale w tym momencie gra proponuje nam zakup pakietu Premium lub Pro, o których później. Potem pozostaje nam tylko wybrać nazwę naszego państwa-miasta i oczekiwać, aż program wygeneruje nam jeden z wielu schematów terenu. Niestety nie mamy możliwości samemu decydować w jakiej scenerii prezentować się będzie nasza stolica. Jeśli komuś nie podoba się idea miasta między dwiema rzekami lub w kotlinie, może sobie szybko usunąć cywilizację i stworzyć ją od nowa, by sprawdzić nowy schemat. Kiedy juz załaduje nam się mapa z naszą piękną stolicą, ukarze nam się kilka podstawowych budynków, jacyś mieszkańcy przechadzający się po drogach i NPC, którzy oferują nam misje.

Po przyjęciu Questów możemy otworzyć mapę świata, gdzie wybieramy następnie, które zadanie chcemy wykonać najpierw, po czym ładuje nam się pożądana misja. Za nie możemy zyskać doświadczenie, pieniądze, przedmioty, budynki do stolicy, czy specjalne punkty Imperium, z których darmowe konta i tak nie skorzystają. A misje są zupełnie różne. Raz przyjdzie nam po prostu zniszczyć wroga, bronić swojej bazy przed masowymi atakami, pozbierać po mapie karawany lub wydobyć w danym czasie wymaganą ilość danego surowca. Czyli jak na RTSa przystało.

Ponadto co jakiś czas przytrafią nam się wyzwania, czyli serie Questów do przechodzenia jeden po drugim. Niczym się one nie różnią poza tym, że każdy następny jest coraz to trudniejszy. Za to po skończeniu ostatniego czeka nas sowita nagroda. Po awansowaniu na kolejny poziom otrzymujemy 3 punkty rozwoju, które rozdzielić możemy w naszym drzewku. Dzięki temu możemy skupić swoje Imperium na gospodarce, kawalerii, piechocie... W taki sposób można świetnie dostosować się z kolegą do walki 2v2, gdzie każdy może się skupić na innych typach jednostek. W dodatku prawie każdą misję można przejść w trybie kooperacji, co przyspiesza awansowanie na kolejne poziomy doświadczenia. Maksymalny poziom to 40. By go osiągnąć nie wystarczy granie nonstop, jak w grach MMORPG. Misje na wyższym poziomach są naprawdę wymagające.

W grze istnieją także profesje, którymi może zajmować się nasze miasto. Wybieramy jedno spośród siedmiu różnych rzemiosł. Możemy tworzyć przedmioty dla piechoty (Infantry), strzelców (Archery), kawalerii (Cavalary), machin oblężniczyn i okrętów (Egineering), budynków (Construction), wieśniaków i karawan (Crafting) lub Kapłanó (Religion). Z tych przedmiotów możemy korzystać sami lub sprzedać je po odpowiedniej cenie komuś innemu. Aby móc wykonać dany przedmiot potrzebujemy materiałów, takich jak ziarno, czy miedź. Te możemy kupić, zdobyć z powtarzalnych Questów lub samemu produkować w odpowiednich budynkach produkcyjnych. Surowce produkują się wtedy po 1 stack na 15 minut. Możemy być wylogowani, a one wciąż będą produkowane (działanie ala Plemiona). Warto jednak logować się przynajmniej raz dziennie, by odebrać surowce z magazynu. Powiem po 25 godzinach przestają się one produkować, bo składy są przepełnione. W dodatku możemy w jednym czasie produkować maksymalnie 2 rodzaje materiałów, więc warto zorientować się, co akurat będzie nam potrzebne na następny dzień, by móc na przykład wyposażyć swoich hoplitów w lepsze tarcze. Warto zauważyć, że wygląd jednostek zmienia się po ubraniu ich w nowy ekwipunek.

Teraz przyszła pora na omówienie mikropłatności. Jak było przedstawione wyżej, istnieją dwa rodzaje kont: Free i Premium. Przedstawię, co umożliwia nam posiadanie konta płatnego:

  • Korzystanie ze specjalnych kart świty, które dają nam dodatkowe bonusy.
  • Trenowanie jednostek elitarnych, których możemy sobie wybrać maksymalnie dwie spośród (obecnie) ośmiu.
  • Rozwijanie dwóch profesji zamiast jednej.
  • Rozgrywanie meczy rankingowych.
  • Szersza wersja drzewka rozwoju z nowymi technologiami pasywnymi.
  • Korzystanie z przedmiotów typu rare i epic.
  • Więcej możliwości kustomizacji i upiększania miasta ogrodami, pomnikami, czy pałacami.
  • Wydawanie punktów Imperium, przez co korzystać możemy z większej ilości sklepów.
  • Stawianie większej ilości magazynów i jednoczesnej produkcji większej ilości materiałów.
  • Dodatkowe misje.

Tak więc niestety gracze z kontem darmowym będą nieco zdyskryminowani w PvP, bowiem to cywilizacje Premium otrzymają więcej bonusów. Choć jak dla mnie 20$ (chyba około 1600 punktów Microsoft) to nie jest duży wydatek jak na taką grę. Jeżeli chodzi o system płatności to twórcy wymyślili sobie bardzo ciekawie, jak zarobić na graczach. Bowiem konto płatne to tylko przynęta dla graczy, którzy nie są pewni, czy opłaca się wydać te około 60 zł na grę w premium. A tyle kosztować może w końcu zwykła gra PC średniej klasy. Nie orientuję się niestety, czy gra będzie sprzedawana w Polsce w wersji pudełkowej. System mikropłatności przemyślany jest sprytnie, choć wielu się także nie podoba. Nie wiem czemu. Niezależnie od konta premium będzie można także zakupić dodatki takie jak Obrona Krety (tryb Obroń Cud z AoK) czy po prostu Skirmish., a także Pro Civ, czyli cywilizację z 20 poziomem doświadczenia na starcie i odpowiednim ekwipunkiem i zabudową jak na ten poziom.

Wspomniałem coś o jednostkach elitarnych. Są one dostępne tylko dla kont płatnych. Gracz może posiadać maksymalnie dwie jednostki elitarne. Jedna dla ery trzeciej, drugą dla czwartej. Obie produkowane w Fortecy. Aby wybrać jednostkę elitarną należy posiadać odpowiednią kartę świty. Obecnie do wyboru jest sześć jednostek elitarnych trzeciej ery. Warto wybrać taką, która świetnie zapełni lukę w naszej armii. Tak, więc na przykład mając dobrą kawalerię, ale słabą piechotę, możemy uzupełnić ją Falangą, a jeśli mamy słaby ekwipunek dla łuczników, wtedy można wybrać Desert Archerów. Jednostki elitarne nie potrzebują ekwipunku, więc nie musimy wyrzucać w nich kasy lub produkować coś specjalnie dla nich. Następnie w czwartej erze gracz musi wybrać między dwiema jednostkami elitarnymi. Grecy mają do wyboru Hetairoi (konnica świetna do niszczenia machin oblężniczych) lub wieżę oblężniczą, która łączy cechy taranu oraz zwykłej wieży łuczniczej. Z kolei Egipcjanie wybierają między Khopesh (elitarni miecznicy) lub opancerzonym słoniem bojowym.

Tak kończę swoje rozważania na temat Age of Empires Online. Myślę, że udało mi się przekonać sporą część weteranów serii. Nie warto zwracać uwagi na komiksową grafikę, która moim zdaniem sprawdza się rewelacyjnie. Gwarantuję, że nie jest to kolejny farmvillopodobny produkt.

Wydawca: Microsoft
Gatunek: Strategiczna
Kategorie wiekowe:
Odnośniki:
Oficjalna Strona: http://ageofempiresonline.com
Polska Strona: http://aoe-online.com.pl
OS: Windows
Wymagania:
DirectX 9.0c
Procesor: 2,4 GHz
Pamięć RAM: 1 GB
Karta Graficzna: 256 MB
Dysk Twardy 6 GB
Inne: Mysz, Klawiatura, Głośniki
Plusy: + Ciekawa rozgrywka
+ Ładna grafika
+ Klimat rozgrywki
Minusy: - Drogie dodatki
- Większość płatnych opcji
- Nie wiele elementów integracji z innymi graczami
Rozmiar Pliku Instalacyjnego: Około 2,5 GB
Szybkie Linki:

Video:

 

Autor: | Data: 29/08/2011 12:00

Oceń grę:
Komentarze
Darcus dnia sierpień 29 2011 15:22:43
Zapowiada się ciekawie, ciekawa grafika. Zobaczymy
Promyk dnia sierpień 30 2011 18:36:16
Aaaa musiał bym być nie wiem jak bogaty żeby coś tu osiągnąć.... madmad
daniell0 dnia wrzesień 02 2011 13:07:11
Grałem w tą grę jakiś tydzień i muszę przyznać że gra jest dosyć fajna ale mówili że ma być darmowa a wcale tak nie jest.Jest strasznie ograniczona dla graczy F2p a tak poza tym to jest bardzo mało ludzi na serwerach rano czasem widziałem tylko 800-1000 i trudno jest znaleźć party do questów.
mahin dnia wrzesień 03 2011 19:00:11
Noo spoko sad) gierka shop
Maslak dnia wrzesień 21 2011 17:18:03
nie wygląda jak age of empires zupełnie inna grafika
ale zobaczę tą grę potem
D@mi@n dnia styczeń 23 2012 19:06:20
Jest pl??
dabus dnia luty 11 2012 18:40:35
E tam tak wole 1 część AoE
Darcus dnia marzec 25 2012 14:08:13
Właśnie grę pobieram, zobaczę czy jest fajne tak jak widać.
Mdomas dnia grudzień 21 2012 21:44:03
Ta gra jest super coolcool

Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Logowanie
 Nazwa Użytkownika

 Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?

Statystyki:
statystyka
TOP50 Gier MMORPG