Wells fargo online podnikání http://lekarnuonline.com/ formulář souhlasu rodičů lékařské

Reklama:

GRY MMO 3D
GRY MMO 2D
GRY MMOFPS
GRY SPORT MMO
RACING MMO
Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 58,379
Najnowszy Użytkownik: ~Aileenbxr
Ostatnie Artykuły
Naviage
Shadowland Online
TransForce
LaYa Online
Krew Bogów


Historia Gatunku MMO

W sieci jest sporo gier o tematyce MMO (Massively Multiplayer Online) rozpoczynając od MMORPG, które charakteryzują się pracą drużynową, zdobywaniem kolejnych poziomów, sprzętu aby pokonywać kolejnych przeciwników, wykonywaniem zadań i oczywiście dobrą zabawą z resztą graczy. Przechodząc przez MMOFPS, które są przedstawicielami gatunku „shooter’ów” głównie chodzi w nich o to by twoja drużyna wygrała. Kończąc na MMORTS gdzie budujemy własną armię i spieramy się przeciw innym graczom o chwałę, pieniądze, sławę i respekt u innych graczy. Rocznie miliony osób spędzają wspólną rozgrywkę przy tych sieciowych grach lecz czy każdy zdaje sobie sprawę, że gry te zaczęły swoje działalności w latach 70?

Pierwsze gry MMORPG były to gry planszowe, jednym z popularniejszych przedstawicieli był Warhammer, dobrze wszystkim teraz znana gra na komputery jak i Word of Warhammer 40k była grą planszową. Siadało się w kilka osób przy mapie gry, kreowało swoją postać na kartce i Mistrz Gry zaczynał opowiadanie. Wtedy właśnie tak wyglądały gry MMO zmieniło się trochę prawda? Pierwszą gra tego typu na komputery była wydana w 1978 roku, było to MUD czyli Multi-User Dungeon. Były to gry w formie tekstowej, na ekranie komputera pojawiała się wiadomość załóżmy „Na twojej drodze pojawił się szkielet co chcesz zrobić?” a ty musiałem szybko na klawiaturze wpisać co twoja postać ma uczynić. Zwykle były to gry na uczelniach w które grało się bez wiedzy administratorów.

Ekran typowego MUD'a

Pierwszym przedstawicielem internetowych gier graficznych został wydany przez LucasArts w 1988 roku na platformę Commodore 64 Club Caribe. Czy ktoś z was kojarzy jeszcze tą konsolę? Chociaż gra nie była rzeczywistym RPG to gracze mogli ze sobą interreagować. Zaś już pełnym graficznym RPG był „NeverWinter Nights”. W grę mogliśmy zagrać na PC od 1991 do 1997 zaś dostęp do niej był płatny gdyż aż 6 dolarów za godzinę. Kolejną grą po NWN była „The Shadows of Yserbius” od 1992 do 1996.

Gra NeverWinter Nights

Przełomem w tej dziedzinie został Internet ogólnoświatowy, dzięki temu producenci mogli tworzyć już pełne Massie RPG. Pierwszą taką grą został Meridian 59 (został on stworzony przez firmę 3DO w 1996. Firma ta też produkuje gry „Heroes of Might and Magic”) Gra ta pozwoliła graczom wcielić się w końcu we własnego bohatera i przeglądać świat z jego oczu. Był to pierwszy MMORPG, który trafił na okładki pism komputerowych. Następnym bardzo dobrym projektem został „The Realm Online”. Uruchomiony został przez firmę Sierra Online, wyróżniał się od innych projektów swoją animowaną i bardzo ładną grafiką jak na tamte czasy. W tym samym czasie powstała także Ultima Online, gra gdzie gracz patrzył na świat z rzutu izometrycznego. Była to pierwsza gra, która trafiła do naszego kraju za sprawą emulatorów. No cóż nawet wtedy byliśmy piratami.

Tak wyglądała gra The Realm Online

Gry MMO zdobywały bardzo dużą popularność szczególnie w Korei. Gra stworzona przez jednego człowieka „Nexus The Kingdom of the Winds” rozpoczął swoje funkcjonowanie w 1996 roku, od razu pod swoje skrzydła przyjął miliony fanów. Jake Song odpowiedzialny za tą grę postanowił założyć firmę, na początku była to mała i nieznana firma lecz to właśnie oni stworzyli „Lineage”. Gra była pierwszą tak bardzo okupowaną grą, na początku były z nią problemy gdyż serwery nie wytrzymywały. EverQuest bo tak nazywała się gra, która podbiła serca MILIARDÓW fanów na Zachodzie. Pod koniec 2003 roku na rynek trafiła gra, która do tej pory ma sporo fanów, gra o tytule „Lineage 2: The Chaotic Chronicie”. Gra po tak dużym sukcesie na rynku zachodnim w 2004 roku została wydana na rynek Amerykański i Europejski gdzie odniosła jeszcze większy sukces. Następnie została wydana pozycja w, którą chyba każdy grał lub przynajmniej kojarzy. World of Warcraft produkcji Blizzard Enternaiment odniósł największy sukces w pozycji gier sieciowych. Choć gra ma już kilka lat dalej jest pierwsza na liście najbardziej okupowanych. Gra liczy sobie ok. 15 milionów graczy, którzy co miesiąc płacą abonament w postaci 13 euro. Już pierwszego dnia gra sprzedała się w ilości 2,4 miliona egzemplarzy co ustanowiło rekord świata. Jak widać historia gier MMO nie jest za młoda i nie od razu World of Warcraft zbudowano.

Nexus The Kingdom of the Winds

Autor: | Data: 15/08/2011 13:49

Oceń grę:
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Logowanie
 Nazwa Użytkownika

 Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?

Statystyki:
statystyka
TOP50 Gier MMORPG