Wells fargo online podnikání http://lekarnuonline.com/ formulář souhlasu rodičů lékařské

Reklama:

GRY MMO 3D
GRY MMO 2D
GRY MMOFPS
GRY SPORT MMO
RACING MMO
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 58,379
Najnowszy Użytkownik: ~Aileenbxr
Ostatnie Artykuły
Naviage
Shadowland Online
TransForce
LaYa Online
Krew Bogów


Czy MMO jest lepsze od normalnego życia?

1. Poznawanie nowych ludzi:
W grach sieciowych jakimi są MMO (Massively Multi player) poznawanie nowych osób jest bardzo ważne. Można je poznać na różne sposoby załóżmy taką sytuację: Nowy gracz próbuje zrozumieć świat gry lecz nie do końca mu to wychodzi. Na swej drodze spotyka starego i mądrego gracza, piszę do niego wiadomość a on z chęcią mu pomaga. Po wielu godzinach współpracy nowy gracz dowiaduje się, że gracz, który mu pomagał tak naprawdę jest kobietą. Ich znajomość się rozwija a oni sami zamierzają się spotkać, zaczyna łączyć ich coś więcej niż tylko wspólna gra. Po kilku latach kiedy to wspólna gra odeszła w niepamięć a oni sami spotykają się prawie codziennie zamierzają się pobrać (historia opisana na prawdziwym zdarzeniu mojego kolegi… żona teraz nie daje mu dojść do komputera) Jaki z tego morał „Jeśli poznasz swoją drugą połowę w grze MMO, to wiedz, że nigdy więcej do komputera nie usiądziesz”.

2. Godziny dobrej zabawy (bądź uzależnienia)

Wiele osób z początku swojej „zabawy” nie rozumie prawdziwej kwintesencji gier sieciowych, którą zdobywa się dopiero po swoim pierwszym zdaniu do kolegi/koleżanki „Nie no nie mogę wyjść na dwór bo mam teraz instancję” bądź „Nie no nie mogę wyjść bo mamy teraz GvG i moja gildia mnie potrzebuje”. Po pewnym czasie dobrej zabawy, którą tłumaczy się rodzinie jako rozluźnienie od pracy/szkoły itp. Gra staje się zwykłym uzależnieniem, zamiast sami jeść zaczynami karmić postać. Jeśli czujemy się spragnieni to w grze naszej postaci rozkazujemy pić i wmawiamy sobie, że pragnienie ustało. Kiedy musimy już wyjść z gry zawsze po powrocie witają nas okrzyki naszych przyjaciół z gildii więc czujemy się wtedy dowartościowani gdyż ktoś na nas czekał. Wiele osób przy grach MMO spędzą dużo (czasami za dużo) czasu przy kreowaniu swojej postaci, wykonując zadania bądź po prostu idąc przez pola, lasy, góry „siekając” kolejne to hordy wrogów, wtedy właśnie zwykłe rozluźnienie zamienia się w godziny dobrej zabawy. Dopiero wtedy jak odkryjemy, że nasza gildia, postać, drużyna nas potrzebuje.


3. Na grach MMO można dość dużo zarobić (lecz stracić także)

W przeciwieństwie do prawdziwego życia, nastolatki grające w MMO mogą zarobić na swoich postaciach. Na początku postać trzeba wykreować, pomagać innym by mieli o tobie dobre zdanie, wykonywać dużo zadań by jak najszybciej zdobyć maksymalny poziom i oczywiście kupować coraz to lepszy sprzęt. Oczywiście trudno jest zdobyć tyle funduszy żeby ulepszyć się całkowicie dlatego też na allegro/ebay’u i innych stronach tego typu można kupować jednostkę monetarną w grze za realne pieniądze. Chociaż by swoją postać ulepszyć i wyprowadzić w świat trzeba w to włożyć dużo pracy, potu (i pieniędzy) to później zysk nam się zwraca. Podam na przykładzie jednego znajomego mi gracza World of Warcraft. Osoba ta straciła na WoW około 400 zł, nie jest to dużo. Grał przez dłuższy czas i stracił tylko 400 zl…na sam abonament. Przez pewien czas kupował złoto za prawdziwe pieniądze co było zabronione choć zdarzały się jakieś małe prześlizgi. Na samo złoto stracił 200 zł, lecz po tym jak już jego postać była znana (i kochana) sprzedał ją z dość dużym zyskiem jednemu bardzo poważnemu fanowi World of Warcraft. Stracił 600 zł lecz swoją postać sprzedał za 1159 zł za tyle pieniędzy sprzedał postać. Co z tego wynosimy?  Pod względem zarobku gdy jest się małym można szybciej zarobić na grach MMO niż na pracy.

4. Możliwość grania i nie tracenia pieniędzy na gre!
Coraz to nowsze gry wychodzą, wymagają coraz to lepszego sprzętu i niech mi ktoś powie, kogo stać na co miesięczne ulepszanie swojego „piecyka”? Odpowiedź jest prosta „Graj w gry MMO” Rozwój gier idzie coraz to dalej, coraz lepsza grafika, coraz większe wymagania typu: „Procesor Intel Dual core przynajmniej 24 GHz, Ram minimalnie 58 tera bajtów, grafika przynajmniej 48 Giga” itp. Lecz co się nigdy nie zmienia, nasza kochana gra sieciowa. Raz pobraliśmy i cieszymy się cały czas tymi samymi wymaganiami, nie musimy ulepszać naszego sprzętu by grać w naszą dobrą grę. Coraz to lepsze gry wychodzą a my się nie przejmujemy tym gdyż mamy swój mały (256 krain) baśniowy (orki, elfy itp.) świat (dopóki ktoś nas nie zabije i nie będziemy bić rodzinny krzesłem, skąd my to znamy?) Nasza gra zaczyna się starzeć, my dorastamy i odrzuca nas już grafika i co się wtedy dzieje? Dorastamy i przypominamy sobie magiczne (fireball, iceball, groundball, pokeball) chwile spędzone z naszą cudowną grą. Nie przejmujemy się grafiką gdyż pamiętamy jak milo było w nią grać i jak to dobrze było komunikować się z ludźmi („Cześć pomógłbyś w zadaniu? NOOB!). Siadamy wygodnie na fotelu, zakładamy słuchawki, rozkoszujemy się piękną muzyką naszej sieciówki. Wpisujemy login i hasło, przechodzimy do ekranu postaci, widzimy swoją postać. Tą samą, która razem z nami dorastała. Wchodzimy do gry,  nic się nie zmieniło, grafika odrzuca młodszych graczy lecz nam to nie przeszkadza, cieszymy się grą. Patrzymy nie mamy gildii, no cóż już tyle lat w końcu musiała się rozpaść. Podchodzimy do jakiegoś gracza niepokoi nas jego nick „SuperProGraczXD” no cóż nowi gracze, pytamy go o coś a w odpowiedzi słyszymy „Daj Golda bo dam ci bana, znam admina” Wtedy właśnie wyłączamy grę i usuwamy ją z naszego komputera, magia tej gry się skończyła. Przeszukujemy Internet w poszukiwaniu czegoś zabawnego i tak udało się znaleźliśmy zupełnie przypadkiem naszą kolejną grę. Zabawa rozpoczyna się od początku a my znowu możemy zanurzyć się w piękny (spalony przez jakieś potwory) świat.

Jaki morał z tego wynosimy? Choć życie jest dobre to i tak nic nie przebije tych wszystkich wrażeń w cudownym (zniszczonym przez hordę, którą trzeba pokonać) świecie.

Autor: | Data: 15/08/2011 12:25

Oceń grę:
Komentarze
Chrosta2907 dnia sierpień 22 2011 12:26:48
Świetnie opisane! a tak btw ten ostatni screen z jakiej jest gry?

Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Logowanie
 Nazwa Użytkownika

 Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?

Statystyki:
statystyka
TOP50 Gier MMORPG