Wells fargo online podnikání http://lekarnuonline.com/ formulář souhlasu rodičů lékařské

Reklama:

GRY MMO 3D
GRY MMO 2D
GRY MMOFPS
GRY SPORT MMO
RACING MMO
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 58,379
Najnowszy Użytkownik: ~Aileenbxr
Ostatnie Artykuły
Naviage
Shadowland Online
TransForce
LaYa Online
Krew Bogów


V Plusów Dla MMORPG

V Plusów Dla MMORPG !


  1. Rywalizacja

    Gry RPG zyskiwały popularność, niektóre okrzyknięto najlepszymi grami komputerowymi wszechczasów… jednak zwykłym graczom brakowało możliwości kontaktu z innymi osobami, ducha rywalizacji, który sprawiałby, że bylibyśmy w stanie godzinami spędzać czas przed ekranem komputera w celu poprawienia statystyk naszej postaci czy w celu zdobycia lepszego ekwipunku. Tytuły, które pierwsze zadebiutowały na rynku MMORPG szybko zyskały popularność i tym samym wpisały się na karty historii gier komputerowych.

    Z biegiem czasu powstawały nowe produkcje, które umożliwiły walkę PvP - Gracz kontro Gracz, dla wielu oznaczało to możliwość sprawdzenie swoich umiejętności, dla innych był to początek okres pastwienia się nad słabszymi graczami aby zdobyć nowe części ekwipunku. Aby urozmaicić graczom rozgrywkę wprowadzono następnie Wojny Gildii, które dawały szansę zdobycia miana najlepszej gildii na serwerze i tym samym na honor innych graczy.

 

  1. Kontakt z innymi graczami z całego świata

    Gatunek gier MMO pozwala graczom na kontaktowanie się ze sobą, zazwyczaj możemy korzystać z prywatnych kanałów, chatów… Dzięki grom tego typu nawiązały się prawdziwe przyjaźnie a nawet i miłość. Początkowo rozpoczyna się niewinnie, od poszukiwania członka do drużyny czy też gildii. Z biegiem czasu, kiedy nasz wirtualny bohater coraz lepiej poznał gracza z zupełnie innego miejsca niekiedy dochodzi do spotkań w świecie realnym. Dlatego też, często organizowane są zloty sympatyków, gdzie w biesiadny sposób popijając zimne piwko (bądź orężade) można poznać osobę, z którą spędza się kilka godzin codziennie w wirtualnym świecie.

    W przypadku relacji damsko-męskich niekiedy w późniejszym okresie dochodzi do spotkań ale już prywatnych, bez konieczności udania się na zloty fanów. Wydawca gier, takie związki traktuje często jak promocję, zresztą od czasu do czasu możemy dowiedzieć się o ślubie osób, którzy poznali się w grze, prowadząc wspólnie rozgrywkę. Tak nawiasem, mamy dobrą wiadomość dla mężczyzn poszukujących „bratniej duszy”… najwięcej kobiet statystycznie gra w EverQuesta, zatem nie ma co czekać i dołączajcie do rozgrywki ^^

 

  1. Źródło Zarobku

    Sporo graczy traktuje gry MMORPG materialnie, nie są one miejscem, w którym można spędzić czas aby odstresować się po pracy czy też po nudnych zajęciach w szkole. O problemie informowaliśmy zresztą Was na łamach serwisu już kilkakrotnie, wiele osób pochodzących z Chin, Korei tworzy tzw. „farmy złota”, aby następnie sprzedawać zdobyty kruszec graczom, którzy potrzebują gotówki, aby zakupić lepsze wyposażenie.

     Również często prowadząc rozgrywkę dostajemy wiadomość od spamera z informacją o tzw. „Power levelingu” – czyli usłudze, która pozwala nam zdobyć w szybki sposób upragniony, wysoki poziom. Jednak… jaka jest przyjemność w prowadzeniu rozgrywki tak wytrenowaną postacią? Jak dla mnie, najprzyjemniej gra się głównie na początku, pod koniec rozgrywki (endgame) wykonuje się regularnie te same lochy i zabija się ten sam typ potworów czekając w nadziei, że niedługo zostanie wprowadzona aktualizacja, która doda nowe lokacje.

    W Polsce w serwisie aukcyjnym można zobaczyć tysiąc aukcji różnych przedmiotów, postaci ze świata gier MMORPG. Niektóre, dobrze „wyhodowane” postacie osiągają cenę kilku tysięcy złotych. Jeśli traktujemy tworzenie postaci, rozwijanie jej i sprzedaż za źródło dochodu, powinniśmy postukać sobie po głowie… za te dosłownie tysiące godzin spędzonych przed komputerem zarobilibyśmy więcej pieniędzy, nie mówiąc już o tym, że mieliśmy więcej czasu na naukę czy na inne przyjemności, o których zapomnieliśmy. Wracając do tematu sprzedaży postaci… kilka lat temu było w sieci głośno na temat sprzedaży postaci z World of Warcraft za cenę 7 tys. euro, która następnie została zbanowana… no cóż, ktoś szybko zyskał, ktoś sporo stracił…

 

  1. Nauka języka obcego

Z racji, że większość gier oferowanych obecnie na rynku są dostępne w języku angielskim (na całe szczęście), gracz chcąc czy nie chcąc musi choć w małym stopniu znać ten język obcy. To dzięki grom MMO możemy przecież poznawać innych graczy, a większość osób w grach właśnie posługuje się angielskim. Jeśli nasza znajomość tego języka ogranicza się do zdań „Stop NOOBs” czy „PLS Not Kill this Mob” to z całym szacunkiem zrezygnuj z gier dostępnych w języku angielskim. Zdobywając wyższe poziomu ważna będzie współpraca z innymi osobami, aby osiągnąć jakiś większy sukces. Oczywiście, jeśli jesteś członkiem Polskiej Gildii to nie mamy nic przeciwko abyś dalej kontynuował rozgrywkę.

Co do gier dostępnych w języku polskim… tytuł Metin 2 bardzo szybko zyskał popularność na skalę krajową, pamiętam jak wydawca miał problemy z nadmiarem graczy, którzy chcieli dołączyć do rozgrywki. Jednak jak się okazało gra była niedopracowana a teraz jest niczym jak doświadczalny poligon atomowy dla hakerów, którzy mają tyle yangów, że mogliby nimi ucieszyć każde dziecko na świecie ^^

  1. Oszczędność pieniędzy

Temat, który niedługo poruszę raczej powinien nadawać się do artykuły poswięconego 10 wadom MMORPG, jednak przez krótki okres czasu gry MMORPG mogą generować dla nas oszczędność, oczywiście jeśli nie „stołujemy się” w Item Mallu lub gramy w płatną produkcję MMO. Otóż, dzięki grom MMO, często chcemy szybko zdobyc wyższy poziom, początkowo zaczyna się niewinnie, nie umawiamy się z paczką znajomych na wspólną pizzę czy na piwko przy meczu… jednak z biegiem czasu zatracamy się w rozgrywce i zapominamy o otaczającym nas świecie. Etap naszego życia zaczyna przypominać schemat: Praca – Rozgrywka – Sen – Praca. Mimo, że gry MMORPG mogą sprawdzić, że oszczędzamy pieniądze to i tak tracimy na tym co jest najważniejsze… na realnym kontakcie z innymi osobami na samym zdrowiu i dobrym samopoczuciu.

Krótki Komentarz: Gry MMORPG, podobnie jak zresztą jak alkohol są dla ludzi, jednak jeśli zatracimy się w tym co robimy możemy „obudzić się” przerażeni po kilkunastu miesiącach i stwierdzić, że straciliśmy nie tylko zdrowie ale również i przyjaźnie, znajomych. Komputer powinniśmy traktować albo jako pomoc i narzędzie w zdobywaniu pieniędzy, wiedzy albo jako element, który pozwoli nam, choć na chwilę uciec od niekiedy strasznej rzeczywistości. Wprawdzie nasz serwis nie figuruje jako ośrodek psychologiczny, ale staramy się uświadamiać Wam jak bardzo istotne jest kontrolowanie samego siebie co robimy.

Autor: | Data: 05/07/2011 12:25

Oceń grę:
Komentarze
Arden dnia sierpień 14 2011 19:13:49
Świetny artykuł.
loczek1948 dnia październik 31 2011 08:38:05
mad
padalec12 dnia lipiec 05 2013 08:18:40
thumbs up

Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Logowanie
 Nazwa Użytkownika

 Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?

Statystyki:
statystyka
TOP50 Gier MMORPG