Wells fargo online podnikání http://lekarnuonline.com/ formulář souhlasu rodičů lékařské

Reklama:

GRY MMO 3D
GRY MMO 2D
GRY MMOFPS
GRY SPORT MMO
RACING MMO
2


58,191
~Aileenbxr
Naviage
Shadowland Online
TransForce
LaYa Online
Krew Bogów


Cronous

Cronous

    Cronous to kolejny koreański tytuł gatunku 3D MMORPG, tym razem od Lizard Interactive, wydany w 2007 roku. Mimo wymienionej wyżej daty produkcji, Cronous graficznie wygląda jakby był dużo starszy. Gra nie jest zbyt skomplikowana, wręcz przeciwnie, jest bardzo uproszczona, znajduje się tu wszystko co określa gatunek "MMORPG", bez zbędnych mankamentów. Mamy dostępne cztery grywalne klasy bez konfiguracji charakterystyki wyglądu, a sama rozgrywka sprowadza się do "klikania i czekania". Jedynym, w zasadzie ważnym elementem, jest ogólny wygląd, jak z epoki wczesnego rynku PC RPG. Więc wszystkich tych, którzy szukają prostej gry, przypominającej takie tytuły jak Diablo, zapraszam do czytania artykułu.
    Potencjalni gracze mają do dyspozycji wyboru jednej z dwóch, istniejących angielskich wersji gry. Pierwsza, a jednocześnie starsza wersja nosi nazwę "Global version", głownie skupia zachodnią społeczność, jednak zawsze znajdzie się, kilku anglojęzycznych graczy . Wersja posiada dwa dostępne serwery, które są dostatecznie zaludnione. Natomiast druga wersja hostowana przez Aeria Games, jest skoncentrowana na pólnocno-amerykańskiej rzeszy graczy tej części globu. W przeciwieństwie do globala posiada jeden serwer, który jest w znacznym stopniu mniej zaludniony. Generalnie obie wersje są identyczne poza paroma szczegółami, w interfejsie, oraz wersja od Aeria Games, ma już kilka aktualizacji (patchy) za sobą.
   Niezależnie od wydawcy, którego wybierzemy, proces tworzenia postaci jest taki sam. Możemy wybrać jedną, spośród czterech klas (Fighter, Valkyrie, Magician, Savage) oraz określić płeć. Więc to tyle, jeżeli chodzi o wprowadzanie poza tym, gra zaskakuje drobnym elementem, mianowicie kiedy zaczynamy naszą przygodę startujemy praktycznie "z niczym", a wyglądamy jakbyśmy już trochę w grze spędzili. Jako nowy gracz, swoją podroż zaczynamy w lokacji noszącej nazwę "Cronous City". Jak w każdej pozycji, przychodzi czas na trochę narzekania, tutaj jak wcześniej wspominałem, jest to szata graficzna. Co do samej rozgrywki Cronous pozwala na dowolne zbliżanie, oddalanie, oraz obracanie kamery widoku wedle naszego uznania. Najlepszym i najwygodniejszym widokiem jest jednak widok oddalonej kamery, miedzy innymi, dlatego, że retro-piksele naszej postaci nie bedą aż tak widoczne. Tak, więc ruch, kontrola, oraz interfejs są typowe dla takich produkcji gatunku MMORPG, także powinno być to znane każdemu graczowi, który posiada jakiekolwiek doświadczenie w tej dziedzinie, czyli - poruszamy się za pomocą myszki lub klawiszy "W,S,A,D", lewy przycisk myszy odpowiada za namierzanie potworów, auto-atak, przydzielenie umiejętności na nasz pasek, użycie rożnego rodzaju potionów (mikstur), i innych spożywanych produktów.
    Nowi gracze na starcie otrzymują paczkę, zawierającą sześć przedmiotów, najbardziej przydatny jest zwój 20-sto % zwiększenia zdobywanego doświadczenia, oraz broń, którą możemy użyć dopiero, gdy osiągniemy poziom 5. Najlepszym sposobem na szybkie levelowanie jest natychmiastowe opuszczenie miasta i grindowanie na lokalnych goblinach. Gdy osiągniemy 5 poziom nie zapominajmy o wyposażeniu naszej postaci w broń, która jest niezwykle przydatna, sama z siebie zdobywa doświadczenie oraz poziomy zupełnie jak nasz bohater. Jest to z pewnością ciekawy element, natomiast minusem jest to, że wszystkie inne bronie stają się bezużyteczne, jednak pokonywane hordy silniejszych potworów nadal będą wyrzucać pancerze i inne tego typu elementy, które możemy dowolnie użyć. Od tego momentu gra staje się bardzo monotonna, plusem są wysokie raty XP, dzięki którym levelujemy co kilka minut.
   Kolejną rzeczą jest walka przeciwko potworom z dużo wyższym poziomem doświadczenia, bez trudu ubijemy goblina na 10 poziomie mając 4, ba ! mało tego, nawet nie będziemy musieli używać żadnych mikstur, odnawiających punkty życia. Wraz z każdym levelem, dostajemy do wydania cztery punkty statystyk (siła, zręczność, wytrzymałość i inteligencja) i jeden punkt umiejętności. Każda klasa w Cronous posiada trzy drzewka rozwoju postaci; basic, class, i master. Drzewko basic są to umiejętności takie jak maksymalna ilość punktów życia, uniki, i są wspólne dla wszystkich klas. Drzewko class jest inne dla każdej klasy, i nie jest zbyt skomplikowane, nie ma tutaj zbyt dużej liczby umiejętności, także gracze, nie będą mieli żadnego problemu z ulokowaniem punktów. Na przykładzie savage można przedstawić grę, która praktycznie w ogóle nie ma potrzeby używania skilli na początkowych poziomach, dlatego że praktycznie każdy spotkany przeze mnie potwór był na kilka trafień. Więc jeżeli spodziewamy się jakichś większych wyzwań, możemy spokojnie usiąść z przodu albo wysiąść, gdyż w tej produkcji zajmują one zdecydowanie tylnie miejsce przynajmniej, jeżeli chodzi o PVE, sprawa ma się inaczej w przypadku PvP, ale o tym za chwilę.
    Gdy logujemy się do świata Cronous mamy możliwość połączyć się z normalnym kanałem, lub kanałem "Hardcore PvP". Nowi gracze powinni się trzymać się tego pierwszego, natomiast wszyscy ci, którzy szukają wrażeń, czy są pewni swojej gotowości, oraz ciekawi sprawdzenia swoich umiejętności przeciwko prawdziwym przeciwnikom mogą śmiało łączyć się z HC. Maksymalny poziom równy jest 125, oraz 21 map, z pewnością wystarcza aby utrzymać graczy, którym gra przypadnie do gustu, natomiast nie ma jakiegoś specjalnego odwołania, które trafiłoby do szerszego grona publiczności. Jest system petów, ale jest bardzo ubogi; są dwa typy zwierzaków smok i świnia (świnia? johny wtf?) Oba pety wraz ze zdobywanym doświadczeniem levelują (do pewnego stopnia) tak samo jak nasza postać, lub ewentualnie służą jako Mounty. Problem w tym, że są dostępne jedynie poprzez sklep w , którym możemy wydać prawdziwą gotówkę. Kolejny w zasadzie ważny element, na który można ponarzekać to, że podczas gry (grindowania mobów) jest powtarzający się schemat terenu oraz zaprojektowane potwory; przez pierwsze 9 leveli walczyłem z goblinami, które poza nazwą i kolorem, nie różniły się niczym innym, dopiero później dane mi było walczyć z drzewiastymi stworami, oraz gigantycznymi mobami, na wzór czegoś zergo-podobnego.
    Na marginesie Cronous nie oferuje niczego ciekawego, dla graczy poszukujących nowatorskich, interesujących i wciągających tytułów MMO, które pozwolą zanurzyć się na dłuższy czas. Podsumowując Cronous oferuje prostą rozgrywkę. Gra może usprawiedliwiać się data wydania, ale nie ma wymówki na strasznie słabą oprawę graficzną. Także reasumując gracze ze słabszymi konfiguracjami pecetów mogą znaleźć tu coś dla siebie, inni natomiast powinni szukać zupełnie gdzie indziej.
Wydawca: NeoFun
Gatunek: Fantasy
Kategorie wiekowe:
Odnośniki:
Oficjalna Strona: http://cronous.neofun.com/
OS: Windows
Wymagania:
DirectX 8.1
Procesor: 1,2 GHz
Pamięć RAM: 512 MB
Karta Graficzna: 32 MB
Dysk Twardy 2 GB
Inne: Mysz, Klawiatura, Głośniki
Plusy: + Klasyczna produkcja RPG
+ Prosta rozgrywka
+ Szybkie zdobywanie doświadczenia
+ Prosty system umiejętności
+ Przedmioty zdobywają doświadczenie i stają się lepsze
Minusy: - Brak możliwości dostosowania wyglądu
- Limitowana liczba klas
- Starsza oprawa graficzna
- Powtarzający się wygląd potworów
Rozmiar Pliku Instalacyjnego: Około 0,5 GB

Galeria:

MMORPG MMORPG MMORPG
Szybkie Linki:

Video:

Autor: | Data: 12/06/2011 12:58

Oceń grę:


Error connecting to mysql