Wells fargo online podnikání http://lekarnuonline.com/ formulář souhlasu rodičů lékařské

Reklama:

GRY MMO 3D
GRY MMO 2D
GRY MMOFPS
GRY SPORT MMO
RACING MMO
Użytkowników Online
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 58,379
Najnowszy Użytkownik: ~Aileenbxr
Ostatnie Artykuły
Naviage
Shadowland Online
TransForce
LaYa Online
Krew Bogów


Cross Fire

Cross Fire

 

    Cross Fire to innowacyjny MMOFPS produkcji Smilegate. Gra miała swoją premierę dośc dawno, bo na początku 2007 roku, jednakże mimo kilku wad, gra do dzisiaj ma rzeszę fanów i aktywnych graczy. Dlaczego?
    Po zarejestrowaniu się i ściągnięciu bardzo niewielkiego klienta [około 500 MB], logujemy się do gry. Następnie wybieramy klasę. Tych jest dużo (przynajmniej jak na MMOFPSa), ponieważ aż 8, w tym cztery dostępne tylko za ZP (ZP to rodzaj wirtualnej gotówki, którą możemy nabyć na dwa sposoby - kupić za realne pieniądze, albo, jeżeli nie chcemy otwierać portfela, poprzez wypełnianie ofert ze strony głównej Cross Fire):
  • OMOH - Rosyjski Policyjny Oddział Specjalny
  • SAS - Specjalne Siły Powietrzne Anglii
  • SWAT - Special Weapons and Tactics
  • SPOP - Tajne Oddziały do Zadań Specjalnych (ZP)
  • GSG-9 - Niemiecki Policyjny Oddział Specjalny (Grenzschutzgruppe 9) (ZP)
  • SIA - Tajna Agencja Wywiadowcza (ZP)
  • STAR - Elitarna Dywizja Straży Przybrzeżnej Malezji (ZP)

    Niestety nie mamy możliwości customizacji naszej postaci (nie możemy wybrać twarzy, włosów itp.). Jedynie później, w Item Shop, możemy kupić przedmioty, wyróżniające naszą postać wśród innych (typu okulary, plecaki itd.). Po wybraniu klasy przystępujemy, oczywiście jak to w grach bywa, do Tutoriala, (który jest tutaj zresztą zupełnie niepotrzebny, ponieważ niczego ciekawego oprócz skakania czy kucania się tutaj nie nauczymy... No chyba, że ktoś nie miał nigdy styczności z FPSami.
    Wybieramy serwer, channel, tryb gry, room i w końcu frakcję (organizację) spośród Black List i Global Risk. Black List w Cross Fire to organizacja najemników jest zdolna poświęcić wszystko, aby tylko zniszczyć rozprzestrzeniający się kapitalizm i globalizację, ponieważ twierdzą, że obecne światowe mocarstwa stosują agresywną politykę zagraniczną w celu utrzymywania nowoczesnych imperiów i wykorzystają wszelkie możliwe środki, żeby zwalczyć ich ekspansję. A stara się zapobiec temu - Global Risk - ogromna militarna korporacja, składająca się z byłych członków służb specjalnych, których głównym celem jest wprowadzenie porządku na świecie za wszelką cenę.
    Cross Fire, oprócz standardowych trybów: TDM, S&D, Elimination, FFA, oferuje zupełnie nowe, niepowtarzalne: Mutation Mode, Hero Mode, Ghost Mode oraz Escape Mode. Mutation Mode to taka zabawa w chowanego. Każdy żołnierz ma 20 sekund na schowanie się gdzieś na mapie. Po tych 20 sekundach, kilka osób zamienia się w mutantów. Mutanci mają za zadanie odnalezienie żołnierzy i zarażenie ich. A żołnierze oczywiście nie mogą do tego dopuścić... Tryb ten dostarcza wiele zabawy, głównie też, dlatego, że możemy kupić sobie (niestety tylko za ZP, za darmo mamy jedynie takiego zielonego brzydala, który ma moc szybkiego biegania) inne warianty mutantów, a są to: Dread (taki czerwony, podobny do zielonego, ma więcej HP i również ma moc szybkiego biegania), Maiden (pielęgniarka, wyżej skacze i ma fajną moc - niewidzialność), Smoke (gościu w masce gazowej i plecakiem, z którego może wydzielić dezorientujący czarny dym), Assasin (jest szybki, ma specjalny granat, który rzucony w kierunku przeciwnika, wybuchając, popycha go).
    Każdy mutant ma 3 etapy ewolucji. Dopiero od 2 możemy używać specjalnej mocy. Hero Mode to prawie to samo co Mutation, tylko że razem z mutantami spawnuje się też jeden Heros, który oprócz podwójnego HP dostaje zmodyfikowany karabin maszynowy z granatnikiem. Ghost Mode - tryb podobny do S&D, z tym że tutaj Black List zamieniają się w duchy. Kiedy stoją w miejscu są niewidzialni, a podczas poruszania się widać ich rysy. Nie mają nic oprócz noża (i bomby). Escape - drużyny na zmianę próbują nie dopuścić do ucieczki przeciwników przez portale.
    Bronie. Tu gra zasługuje na duży plus, ponieważ tych jest do wyboru, do koloru. Nie będę tu wszystkich wymieniać. Z tych ciekawszych, to siekiera, łopata, Anaconda, Golden Deagle, masa wariantów AK-47 (knife, camo, silver), PSG-1 Red Dragon, masa różnych, ciekawych granatów. Map też jest niemało, w większości są ciekawe i dobrze wykonane. Port, centrum handlowe, japońska wioska, laboratorium, stacja metra to tylko te niektóre... Na plus zasługują mapy przeznaczone dla trybu Mutation m.in. dlatego, że posiadają dużo ciekawych miejsc do ukrycia się.Może teraz coś o funkcjach gry. Cross Fire posiada system rang i tak począwszy od rekruta, wspinamy się po szczeblach kariery wojskowej aż do starszego sierżanta. Jest to taki ciekawy odpowiednik levelowania.
    Mamy friends listę, dobry system klanów, system głosowania. Codziennie dostajemy 3 misję, z których po wypełnieniu jednej otrzymujemy nagrodę w postaci GP (game points). A skoro już przy GP jesteśmy, to warto omówić Item Shop, który jest piętą achillesową całej gry. Towary dzielą się na te do kupienia za GP i ZP. Wszystkie lepsze bronie, przedmioty, czy bonusy oraz jak już wspominałem klasy i mutanty, są dostępne tylko i wyłącznie za ZP, a to co możemy kupić za GP, jest bardzo drogie. Nie jest tu jednak tak do końca tragicznie, ponieważ jak już wcześniej wspominałem ZP możemy otrzymać za wypełnianie ankiet, jednak tu polecam zrobić osobne konto e-mail, ponieważ możemy narazić się na niezły spam oraz polecam amerykańskie proxy, ponieważ dla Polaków tych ankiet jest mało i są one słabo punktowane. Obok Item Shop jest też Czarny Rynek, na którym nasze ciężko zarobione GP (lub ZP) możemy wymienić na skrzynki. Wersja za ZP kosztuje 1000, a GP 2000. Skrzynki to zwykła loteria. Otwieramy trzymając i puszczając w odpowiednim momencie LPM. Zawsze zostają wylosowane trzy nagrody. Najczęściej jest to (przykładowo) spray na 3 dni, name card na 1 dzień i 100 GP. Czasem, ale baardzo rzadko możemy wygrać jakąś średnią broń na tydzień albo jeszcze jedna opcja - wylosowanie broni z wyższej półki na stałe, ale to graniczy z cudem.
    Grafika jaką charakteryzuje gre Cross Fire jest bardzo przeciętna jak na dzisiejsze czasy. Co prawda bronie oraz postacie są dosyć bogate w detale i nie rażą w oczy, jednak z otoczeniem jest już trochę gorzej, ponieważ dużo tekstur jest rozmazanych. Animacje również kuleją. Rekompensuje to jednak to, że gra odpali na byle laptopie. Do dźwięków w grze nie można się przyczepić. Komendy dla drużyny są nagrane bardzo profesjonalnie. Wszystkie poboczne dźwięki, począwszy od odgłosów strzałów broni, a kończąc na rykach mutantów są dobrane bardzo dobrze, są realistyczne. W lobby towarzyszy nieprzeszkadzająca nam muzyczka.
    Na koniec jeszcze warto wspomnieć o licznych eventach i częstych aktualizacjach przeprowdzanych przez wydawcę Cross Fire. A z tych złych rzeczy - gra ma dobry system antyhakerski, ale często możemy spotkać hakerów, jednakże ci zazwyczaj szybko wylatują, a to za sprawą voting system. No chyba, że to natrafimy na takich, którym to nie przeszkadza, lecz wtedy polecam po prostu zmienić serwer. Community to w większości odpowiedzialni gracze, nie ma tylu „noobów”, co w innych grach tego typu. Gra (jak każda) posiada również bugi, jednak nie występują one zbyt często. Ja na przykład nie doświadczyłem tego ani razu, ale widziałem innych graczy, którzy 'zatrzasnęli' się w ścianie albo w jakiejś skrzynce.
    Tak więc, Cross Fire to doskonała propozycja dla wszystkich fanów FPSów, ponieważ dzięki swoim innowacyjnym trybom oraz dużemu asortymentowi broni dostarcza masę frajdy. Gdyby tylko nie ten Item Shop... Ale cóż, nie można mieć wszystkiego

Wydawca: Suba Games
Gatunek: FPS
Kategorie wiekowe:
Odnośniki:
Oficjalna Strona: http://crossfire.subagames.com/
OS: Windows
Wymagania:
DirectX 9.0c
Procesor: 1.5 GHz
Pamięć RAM: 256 MB
Karta Graficzna: 32 MB
Dysk Twardy 1 GB
Inne: Mysz, Klawiatura, Głośniki
Plusy: + Innowacyjne, genialne tryby gry
+ Duży asortyment broni
+ Zróżnicowane, dobrze przemyślane mapy
+ Dużo klas
+ Masa aktywnych graczy
+ Mały klient gry
Minusy: - Oprawa Graficzna
- Item Shop
Rozmiar Pliku Instalacyjnego: Około 700 MB

Galeria:

MMORPG MMORPG MMORPG
Szybkie Linki:

Video:

 

Autor: | Data: 17/05/2011 17:31

Oceń grę:
Komentarze
Tetrisal dnia maj 25 2011 18:08:14
embarrassed 0 komentarzy xd
Promyk dnia lipiec 26 2011 19:55:03
Moim zdaniem najlepszy FPS na świecie zaras obok CS-ahappy
howek dnia sierpień 17 2011 18:31:19
http://crossfire.cfps.pl/ polski fan site, support, forum
artek220 dnia wrzesień 24 2011 17:32:16
nie grajcie w tą lipną gre polecam już bardziej wolf teama
100 razy lepszyno
damian95565 dnia grudzień 12 2011 12:46:25
Cross Fire nie jest lipną grą... hmm! Grałem w to, a ostatnio wyszły servery pod Europe więc można już grać bez lagów... clap Aha i bronie można na zawsze kupować z tego co pamiętamthumbs up. A co do WolfTeam to jest dobry ale to już inna bajka...(przyznaje mi też przypadł do gustu i jest najlepszym FPS jak dla mnie)rofl

Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Logowanie
 Nazwa Użytkownika

 Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?

Statystyki:
statystyka
TOP50 Gier MMORPG