Wells fargo online podnikání http://lekarnuonline.com/ formulář souhlasu rodičů lékařské

Reklama:

GRY MMO 3D
GRY MMO 2D
GRY MMOFPS
GRY SPORT MMO
RACING MMO
Użytkowników Online
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 58,379
Najnowszy Użytkownik: ~Aileenbxr
Ostatnie Artykuły
Naviage
Shadowland Online
TransForce
LaYa Online
Krew Bogów


Allods Online
Allods Online jest jedną z wielu ostatnimi czasy gier gatunku MMORPG, zalewających rynek w walce o uwagę potencjalnych graczy. Tytuł w wielu aspektach nawiązuje do "przodownika" gatunku, czyli World of Warcraft, ale wprowadza również nieco świeżości i ciekawych rozwiązań. Podstawą naszych zmagań jest konflikt między dwoma zwaśnionymi nacjami. Utożsamianymi ze stroną dobrą rasami Ligi, oraz ciemną stroną mocy - rasami Imperium. Po każdej ze stron konfliktu mamy do wyboru jedną z 3 dostępnych ras, oraz jedną z 8 klas. Wybór klasy jest zależny od wyboru rasy. Przy tworzeniu naszego herosa, mamy sporo opcji zmiany wyglądu, co pozwala nam stworzenie unikalnej postaci, z która moglibyśmy się utożsamiać. Zmiana wyglądu dotyczy również naszych petów (jeżeli takowe posiadamy) oraz w przypadku Giberringów, ustalamy wygląd każdego z trzech futrzaków osobno.

MMORPG

Grafika wygląda ładnie. Wszystkie efekty graficzne są dopracowane, bez przesady widocznej w niejednej koreańskiej produkcji. Pod tym względem Allods Online jest bardzo podobne do WoW'a. Nowości: Najważniejszą moim zdaniem jest świat gry. Nie jest to jak w wypadku większości MMORPG świat wzorowany na kuli ziemskiej. Podczas gry, będziemy wędrowali po niezliczonych wyspach (tytułowych Allods) zawieszonych we wszechświecie zwanym Astral (siatka niezidentyfikowanej materii wytwarzającej grawitację). Jak wygląda podróż między nimi ? Zachęcam do osobistego sprawdzenia :).

MMORPG

Kolejną sprawą, z którą nie spotkacie się w innym tytule tego gatunku to możliwość zaopatrzenia się przez gildię w statek, okręt kosmiczny (coś na wzór pirackich statków tylko ze skrzydłami) pozwalający na podróż między Allodami oraz Bitwy Kosmiczne między Ligą a Imperium. Na uwagę zasługuje także system Craftingu. Do wyboru na początku mamy jedną z siedmiu profesji podzielonych na profesje zbieralnicze (Gathering) oraz wykonawcze (Crafting).

MMORPG

Gathering:

  • Disassembling - rozkładanie na czynniki pierwsze ubrań oraz niektórych broni,
  • Herbalism - czyli zbieranie ziółek,
  • Mining - Górnictwo,

Crafting:

  • Alchemy - tworzenie potężnych mikstur,
  • Tailoring - Krawiectwo, wytwarzanie zbroi typu cloth,
  • Letherworking - Kuśnierstwo, wytwarzanie zbroi typu lether,
  • Blacksmithing - Kowalstwo, wytwarzanie broni,

System Craftingu nie polega tylko na znalezieniu odczynników i później odpowiedniej pozycji na liście, ale w dużej mierze zależy od szczęścia. Ale tutaj polecam wypróbowanie mechanizmu osobiście. Ostatnia z zauważalnych od razu nowości są dodatki klasowe. W zależności od wybranej klasy, nad standardowym paskiem z umiejętnościami mamy dodatek. Na przykład Scout może przed walką przygotować określoną ilość ulepszonych strzał (ogień, spowolnienie), Warden ma wskaźnik energii swojego peta zużywanej na jego ataki a summoner zbiorniczki krwi przy pomocą których zwiększa obrażenia lub używa specjalnych umiejętności.

MMORPG

W Allods Online obowiązuje standardowy podział ról w grupie, czyli mamy tanka (Wojownik lub Paladyn), healera (Healer, nieco mniej Summoner lub Warden) DPS (praktycznie każda klasa zależnie od buildu). Postać rozwijamy w standardowy dla MMORPG sposób, czyli rozdając punkty zdobyte przy zwiększeniu levela na odpowiednie statystyki. Dodatkowo od poziomu 10 mamy do wyboru 3 drzewka talentów, które umożliwiają skonkretyzowanie roli jaką nasza postać będzie odgrywała w grupie. Jako że podstawą naszych przygód będą zmagania między dwoma nacjami, w grze nie zabraknie oczywiście PVP, czyli otwartej wojny między graczami Ligi i Imperium. Za pokonanych przeciwników dostajemy Battle Glory, dzięki którego możemy się zaopatrywać w coraz to lepszy sprzęt.

MMORPG

Zwiększanie naszego poziomu doświadczenia umili nam bardzo duża ilość Questów (zadań) podzielonych dodatkowo na zadania standardowe, oraz tzw. World Mysteries - są to zadanie przybliżające nam całą historię świata gry. Nie występuje tutaj praktycznie w ogóle Grind, raczej nie zdarza się sytuacja żeby gracz nie miał, co robić. W Allods Online również spotkamy się systemem instancji (obszarami z odpowiednio silniejszymi potworami przeznaczone dla większych, zorganizowanych grup osób). Funkcjonuje tu także Auction House, pozwalający na wystawianie zdobytych przedmiotów na aukcji, Bank - gdzie można składować swoje przedmioty.

MMORPG

Niestety Allods Online też ma swoje minusy. Jeżeli ktoś zwraca uwagę na dźwięk, to może się zawieść. Nasz bohater, jeśli nie będzie mógł użyć umiejętności w danej chwili, zwróci nam uwagę w języku rosyjskim. Jednak największą wadą Allods, jest niewątpliwie Item Shop. Niestety za prawdziwe pieniądze możemy uzyskać sporą przewagę nad graczami którzy nie chcą angażować realnej waluty w grę. W Item Shopie bowiem możemy zakupić mounta (i niestety tylko tam, nie da się go zdobyć w żaden inny sposób), "dopalacze" zwiększające ilość zdobywanego expa, albo wspomagacze zadawanych obrażeń, nie mówiąc już o broniach czy zbrojach. Minusem jest bardzo mały bag (czyli nasz podręczny plecak do którego trafiają zdobyte podczas rozgrywki przedmioty), przez co jesteśmy zmuszeni do częstych wędrówek do vendorów. A że nie dostajemy bardzo obfitego honorarium za wykonane questy, oraz zabite moby nie noszą zbyt dużo wartościowych rzeczy na sobie, to pieniędzy w grze nie będziemy mieli zbyt dużo. Tym bardziej że żeby dodać punkt do drzewka talentów, musimy kupić rubin którego cena rośnie z każdym kolejnym dosyć znacznie.

MMORPG

Podsumowując, Allods Online jest tytułem z pewnością godnym polecenia. Pomimo nawet wspomnianego Item Shopu, można się cieszyć grą z wieloma ludźmi. Jest to na pewno dobra alternatywa dla WoW, i wszechobecnego RoM. Artykuł ten piszę w kilka dni po oficjalnym wyjściu pełnej wersji (do tej pory gra była w stadium bety), i na kilka dni przed olbrzymim patchem, wprowadzającym sporo ulepszeń. Pozostaje mieć nadzieję, że Allods pójdzie w kierunku większej przystępności dla gracza, oraz ograniczenia wpływu Item Shopa.

Wydawca: gPotato
Gatunek: Fantasy
Kategorie wiekowe:
Odnośniki:
Oficjalna Strona: http://en.allods.gpotato.eu/
OS: Windows
Wymagania:
DirectX 9.0c
Procesor: 2 GHz
Pamięć RAM: 512 MB
Karta Graficzna: 128 MB
Dysk Twardy 4 GB
Inne: Mysz, Klawiatura, Głośniki
Plusy: + Wspaniała Oprawa Grafika
+ Liczne profesje
+ Rozbudowany system gry
+ System Craftingu i Gatheringu
+ Nacisk na relacje społeczne z innymi graczami
+ System Questów
+ Dom Aukcyjny
Minusy: - Item Shop
Rozmiar Pliku Instalacyjnego: Około 2,5 GB
Szybkie Linki:

Video:

Autor: | Data: 27/04/2011 13:01

Oceń grę:
Komentarze
Mahomet dnia kwiecień 27 2011 15:42:56
Omg. Było tle newsów o tym i nikt tego nie napisał? Nawet nie zauważyłembiggrin
adamos911 dnia kwiecień 27 2011 15:53:53
Moim zdaniem ta gra jest dobra, lecz serwery są puste ,może później cośthumbs upwaitwait się zmieni
Mahomet dnia kwiecień 27 2011 16:23:43
Nie wiem...dlaczego wy zawsze dajecie Item Shop albo "gra płatna" w minusach? Skoro gra jest f2p, to oczywiście, że będzie Item Shop, bo niby z czego mają serwery utrzymywać. A jak gra jest p2p, to nie wiem dlaczego zawsze dajecie to w minusach. Przecież to zależy od graczy. Jedni lubią gry f2p inni p2p, nie powinno wpisywać się to do minusów. Druga sprawa jest taka czy autor artykułu w minusach wpisał Item Shop, bo gra może daje przewagę nad niepłacącymi?
Mahomet dnia kwiecień 28 2011 16:25:56
Mój błąd. Przepraszam. Przeczytałem "z grubsza". Teraz już widzę. No racja. Takie coś to WIELKI minus.
Wojownik gier dnia kwiecień 29 2011 14:51:52
Ja zrobiłem Uzdrowiciela z profesją alchemika.
Wcześniej zrobiłem maga z profesją krawiectwa.
Gra mi się świetnie na "magicznych postaciach"
Mahomet dnia kwiecień 30 2011 12:01:45
Gra mi nie przypadła do gustu, ale pomysł ze statkami był/jes naprawdę świetny! Polecam choć na chwilkę zajrzeć do gry.
Illidian dnia czerwiec 26 2011 07:58:56
Grałem chwile bo chwile i szczerze powiem w miarę fajna gra ja wole walczyć na bliskich dystansach. Polecam zagrać tak jak mój poprzednik. grałem magiem gralo sie elegancko .

Najlepiej mi się grało Uzdrowicielem i magiem .
Wojownik gier dnia lipiec 06 2011 10:55:53
Ludzie zainteresowani grą w Allods Online mogą śmiało wchodzić na serwer gPotato o nazwie ISA.
Jest to serwer z dużą ilością graczy, serwer posiada swe najlepsze gildię, jak i te początkujące. Możliwość level up'owania gildii do 100 poziomu to jedna z oryginalniejszych pomysłów występujących w grach MMO. Nad tytułowymi Allods'ami można przejmować kontrolę gildią.
Co tydzień są walki o te Allods'y. System Fatigue który przyspiesza raczej powolne level'owanie to jedna z dużej ilości unikatowych cech Allods Online, tak jak system Patronatu. Zachęcam do gry!
janixx dnia lipiec 06 2011 19:05:22
uwielbiam ją
sonco dnia lipiec 06 2011 20:34:28
wygląda fajnie razz
mateuszwil dnia lipiec 10 2011 21:50:06
Fajna gra mam ją na płycie była w cd-actionmad
Raptile dnia sierpień 12 2011 15:29:26
Właśnie zasysam, a waga instalki jest większa niż ów podana (3.7Gcool tongue
humcio123 dnia sierpień 20 2011 05:40:40
Ta gra na moje oko była dość podobna do World of Warcraft ale i tak gdy grałem z kolegą rozwineliśmy się do 15lvl i zirytowała nas masa misji po czym mieliśmy dylemat czy tę misje wykonać czy tę . Wprowadzenie do gry spodobało mi się bardzo fajnie zostało zrobione u obydwu ras .
Sklep z Broniami ! rzecz która mi się spodobała są do kupienia normalne bronie jak i bronie sprzedane przez graczy .
W tej grze raczej nie trzeba robić żadnych kombinacji aby wykonać dowolną misje jedynym pechem według mnie jest to że gdy jest się w "Party " nie zalicza misji całej drużynie (chodzi mi o zbieranie ) .
Denerwowało mnie przez całą tę grę chodzenie ogromna ilość biegania w kółko czasami nawet trzeba było iść i się wrócić ;/ dobra zakończę te pisanie bo nie wiem ile napisałem razz
Patrickus1 dnia wrzesień 08 2011 17:47:05
Popieram wypowiedz poprzednika i dodam ze przyjemnie sie gra w szczegulnosci ze grafika jes mila dla oka biggrin i taksamo bardzo spodobal mi się system skilli oraz walka biggrin nie ma autoattacka co wedlug mnie jest wielkim plusem biggrin
galendil94 dnia wrzesień 09 2011 18:45:56
Gra jest beznadziejna, zabijanie moba trwa wiecznosc szkoda słów po prostu jedna z gorszych podróbek world of warcraft, tak jak mowi moj kumpel po prostu ruski wow. Pozdrocool
charizmatic dnia wrzesień 30 2011 17:48:27
Jak ktoś nie umie dobrze zrobić builda to gra faktycznie będzie beznadziejna, mi akurat się bardzo podoba i polecam wszystkim, jest tu sporo ciekawych rozwiązań z których mogliby się uczyć koreańczycy
mateoking dnia listopad 09 2011 18:59:38
Grałem w Allodsa na fonie xD
Mialnika dnia grudzień 23 2011 20:59:18
Nie przepadam za grami w tym guście graficznym, ale ogólnie gra wydaje się bardzo ciekawa biggrin
warivek dnia styczeń 21 2012 11:39:24
wyglada spoko , zapowiada sie ******iscie .. Niestety nie zagram , nie moj typ.
fryta85 dnia kwiecień 11 2012 15:08:51
Siemka mam pytanko ..... cos obilo mmie sie o uszu ze ponoc bedzie ta gra PL czy to prawda ???
FlashGordon dnia maj 05 2012 14:46:20
Tak to prawda, już można się zapisać na CBT polskiej wersji, gra będzie w pełni spolszczona, będzie trzeba ściągnąć nowy klient i będą tylko polskie serwery
Marcin1297 dnia maj 12 2012 16:45:11
Niezła gierka musze wypróbować.Wesług mnie podobna do wowa http://mmorpg24.net/readarticle.php?article_id=445evil
Ziomenpl dnia maj 12 2012 17:50:19
Wydaje się fajna wypróbuje osobiście na mój gust wygląda na fajną happyclap
xarox12 dnia maj 17 2012 19:45:07
Grać panowie ! Za niedługo Polskie beta testy !!! biggrin
fryta85 dnia maj 26 2012 17:45:16
Wie moze ktoś Kiedy maja byc POLSKIE serwery ?
fryta85 dnia maj 26 2012 17:50:10
Podajcie Link do CBT

Jak mam orginalna gre ALLODS pudelkowa to nie bede musiol sciagac Clint-a by grac PL ?
Gohan012 dnia czerwiec 23 2012 00:52:50
Gry nie polecam ,gdyż :
+dobra grafika
+pomysł ze statkami
+Fajne instancje
+Dosyć dobre pvp

-Monotonne questy
-Łażenie z miejsca na miejsce wkońcu staje się strasznie irytujące
-Słaba kompia WoWa
-Niedopracowana
mateoking dnia lipiec 18 2012 23:25:18
Zacząłem grać - 10 lv - Ork Rozbójnik, ciekawa gra happy na zabicie nudy przed Guild Wars 2 w sam raz biggrin
zed dnia lipiec 30 2012 08:47:02
******ista gierka>< happy razz
mlodatorca dnia lipiec 30 2012 17:13:49
kisskissdogcomfort jak ją pobrać?
sateda dnia sierpień 28 2012 12:57:10
http://allods-online.pl/
mruton dnia wrzesień 20 2012 17:43:49
Kurcze fajna gra ale mam za slabom grafike sad
wojtek1234561 dnia październik 10 2012 20:48:28
Z Polskich gier dla mnie ma 1 miejsce! tylko Runes Of Magic jej dorównuje clapclapclapclapclapclapclapevil
Raptile dnia grudzień 08 2012 11:52:31
Gra jest DOBRA, ale czegoś jej brakuje. Tylko jeszcze nie wiem czego : >
pierun123 dnia grudzień 12 2012 09:25:04
lollol
NyguseK dnia styczeń 17 2013 08:25:56
Po tym co widziałem moge powiedziec ze gra jest nawet nawet ;D. Musze zagrac pozdro wink biggrin
Oeantha dnia styczeń 30 2013 09:47:47
Gra super biggrin Grałam w nią i mnie zaciekawiła chyba najlepsza polska gra, jest świetna. Polecam i grajcie bo naprawdę czasu nie szkoda a wkońcu to jakaś normalna polska gra biggrin
Oeantha dnia styczeń 30 2013 09:48:23
Zapomniałam ocenić daję 10/10 clap
damoss1 dnia marzec 08 2013 13:25:35
A czy w tej grze mozna spodkac jakis ludzi i wgl czy ktoś w to gra? argueargueargueargue
Raptile dnia marzec 17 2013 18:26:36
Owszem można a ludzi jest trochę happy
Madius12345 dnia kwiecień 24 2013 20:55:09
Jeżeli ktoś ma ts'a i gra w Alladon Online to bym poprosił o podanie nie lubię sam grać biggrincool
honers dnia maj 14 2013 15:41:49
Gdzie to się włąancza secretwait
KAROp dnia maj 11 2014 19:52:58
Najlepsza gra w jaka grałamhappy
Ethero dnia lipiec 18 2015 21:17:21
Jedna z lepszych gier MMORPG. PvP w tej grze to naprawdę mocna sprawa Polecam wszystkim oldskulowym graczom !

Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Logowanie
 Nazwa Użytkownika

 Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?

Statystyki:
statystyka
TOP50 Gier MMORPG