Wells fargo online podnikání http://lekarnuonline.com/ formulář souhlasu rodičů lékařské

GRY MMO 3D
GRY MMO 2D
GRY MMOFPS
GRY SPORT MMO
RACING MMO
Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 56,195
Najnowszy Użytkownik: ~okertnada4
Ostatnie Artykuły
Naviage
Shadowland Online
TransForce
LaYa Online
Krew Bogów


Ether Saga Online

Ether Saga Online

Ether Saga Online to zdecydowanie jedna z najlepszych gier MMO anime jaka została stworzona. Byłoby to wielkim zaskoczeniem, gdyby gra okazała się porażką, ponieważ jej producentem nie jest nikt inny, jak tylko sam Perfect World Entertaiment. Ten, kto pamięta grę Perfect World może pomyśleć, iż wytwórca jest maniakiem cukierkowym. Nic bardziej mylnego! Gry o tak dużej ilości barw są niewątpliwie miłym dla oka doznaniem, a ponad to relaksują i nie wprawiają gracza w stan apatii. Na wejściu polecam Ether Saga Online, ponieważ ma ona wiele do zaoferowania, kiedy dookoła tylko szara, nudna rzeczywistość. Możemy chociaż na chwilkę oderwać się od realnego otoczenia i zatopić się w bajkowym świecie pełnym cudów i zachwycających wrażeń.

Fabuła gry Ether Saga Online przypominać może jakąś mitologiczną opowieść. Historia bowiem toczy się w niebie, kiedy to podczas uczty bogów, zaproszony na nią człowiek Crimson, najlepszy żołnierz, upija się i naprzykrza księżycowej bogini. W niebie rozpętuje się chaos. Podczas tego zamieszania, w wyniku przypadkowych zdarzeń, rozbity zostaje Święty Kielich i wychodzi na jaw, że zniknął Niebiański Skarb - Święta Arka, która pełna była magicznych pieczęci mających zapobiegać złu na świecie. Zaniepokojeni bogowie postanawiają, powierzyć zadanie przywrócenia porządku trzem rasom ziemskim. Rasa Renzu ma zgromadzić kawałki rozbitego kielicha, rasa Yaoh ma obowiązek śledzenia Świętej Arki, a rasa Shenzu musi obserwować wygnanego z nieba żołnierza - Crimsona, gdyż może on być zagrożeniem.

Gra jest bardzo rozbudowana i dopracowana w każdym szczególe. Grafika jest cudowna, zwłaszcza na pełnych wymaganiach. Muzyka cicha i przyjemna, tworzy rozluźniający klimat. Mapa ma zadowalająco duże rozmiary. Można ją przemierzać prawie w nieskończoność, bo tak naprawdę, kto poświęca czas tylko na zwiedzanie samej mapy ?? I tak wątpliwe, aby zobaczył każdy zakątek.

Grę w Ether Saga Online zaczynamy tworząc bohatera. Logiczne, że może być facet lub kobieta, następnie wygląd, nasz znak i datę urodzenia. Potem rasę. Jest ich trzy. Każda z nich jest inna od reszty. Różnią się m.in. wyglądem, zadaniem, które powierzono im wykonać, miejscem zamieszkania. Tak po krótce:

 • Rasa Renzu to ludzie. Występują na większości terenów świata. Mają rozwiniętą wysoką technologię i system polityczny.
 • Rasa Shenzu typu Demigod. Najbardziej indywidualna rasa w grze, która skupia się na kulcie duchowym (magowie) i osiąganiu wysokich lvli.
 • Rasa Yaoh odkryci w najdalszych zakątkach świata. Kiedyś byli zwierzętami, lecz podążając ścieżką zaawansowanej kultywacji duchowej, zostali uznani powszechnie za rasę o największej mocy i budzącą ogromny respekt.

Następnie wybieramy klasę postaci, których jest sześć. W skrócie:

 • Dragoon - nosi ciężkie uzbrojenie, atakuje z bliska, walczy włóczniami i jego ataki są jednymi z najbardziej skutecznych. Jest może mało efektywny w PvP, ale posiada świetne ataki AoE.
 • Rogue - ma lekkie uzbrojenie, atakuje z bliska, walczy dualami i zatrutymi sztyletami, jest zwinny i szybki, może znikać.
 • Mystic - posiada lekkie zbroje, bije różdżkami, ma obronne ataki, postać głównie bufująca i bardzo pożądana w party, potrafi leczyć i błogosławić.
 • Ranger - jak sama nazwa mówi atakuje z daleka, oczywiście łukiem, nie jest może szybki, ale potrafi usypiać i zatrzymywać cele, a w tym czasie powala je mocnymi ciosami.
 • Conjurer - nosi lekki pancerz, atakuje z daleka i walczy swego rodzaju amuletami krążącymi wokół niego jak wielki świetlik, jego ataki są ofensywne, które przede wszystkim osłabiają cel po to, by zabić go jednym mocnym uderzeniem, uważane za najpotężniejszą postać gry
 • Shaman - nosi ciężką zbroję, atakuje z bliska, bije młotami, posiada uzdrawiające zaklęcia i zaklęcia pomocy, uważany za typowego tankera

Na początku rozgrywki w Ether Saga Online polecam zrobić wszystkie questy do przynajmniej 19 lvl, ponieważ wtedy otrzymujemy pierwszą broń, zbroję i różne ciekawe rzeczy, które z pewnością przydadzą nam się w przyszłości np: jajko z nowym zwierzakiem, nowe zbroje, chmurkę do latania, księgę skilli dla peta itd.

Skille zdobywane są w czasie gry. Oczywiście mamy wgląd w tabelkę naszych mocy. Najważniejsze jednak jest to, że nie musimy chodzić do NPC, aby łaskawie sprzedał nam skilla. Po prostu zwyczajnie sami je wybieramy z naszej tabelki. Nie obyłoby się jednak bez kruczka. Każdy taki skill kosztuje nas sporo spirita, który musimy nieustannie gromadzić, aby dorobić się czegoś, co naprawdę robi wrażenie. Spirita zdobywamy oczywiście expiąc. Ku przestrodze powiem, że expienie to najcięższe zadanie w grze, bo idzie powoli. Levelowanie tym sposobem może być więc nudne. Zawsze jednak mamy szereg bardzo ciekawych questów.

Jak to nie ma zwyczaju występować w innych grach gatunku MMORPG, tutaj na początek dostajemy peta, którego możemy trenować i zdobywać mu skille bądź on sam może się tym zająć (wystarczy zaznaczyć znak książki w interfejsie peta, a sam będzie się uczył). Jego statystyki rosną z każdym naszym poziomem. Często jest tak, że pet ma większy lvl od nas. Każde jednak z tych przemiłych zwierzątek ma swój żywioł np.: woda. Takiego peta nie wołamy w miejscach, gdzie jest przewaga ognia, ponieważ może zginąć, a jego uzdrowienie u NPC, gdy skończą się nam scrolle otrzymane w początkowej fazie gry, nie jest wcale tanie. Co najlepsze nasz mały przyjaciel może odkrywać w nas nowe talenty. Posiadanie peta nie przeszkadza oczywiście w łapaniu nowych zwierzaków.

Niebywałą cechą Ether Saga Online jest fakt, że każda postać może się transformować. Postać transformacji jest to śmieszny i dziwnie wyglądający stwór z jakiejś nieznanej planety, ale potrafi wiele zdziałać. Plusem jest to, że można używać skilli. W grze występuje tzw. system reputacji. Każda rasa mobów posiada własną frakcję, u której gracz może nabywać reputację. Przynosi to wiele korzyści takich jak dostęp do nowych mocy, nowych miejsc i wiele nowych rzeczy. Nowością może być też system urodzin. Ich datę wpisujemy przy tworzeniu postaci. W każde urodziny dostajemy nowe moce i specjalne umiejętności.

Nawet zwykły system craftingu nie pozwoli nam się nudzić. Moja interpretacja następuje poniżej (jeśli coś jest źle, to proszę poprawić). Prawidłowość jest taka (po lewej stronie jest skill produkcyjny, po prawej skill zbieraczy mu towarzyszący):

 • Herbalism (produkcja mikstur) mają wszyscy >>> Foraging (zbieranie ziół)
 • Cooking (produkcja potraw) mają wszyscy >>> Foraging (zbieranie specjalnych surowców)
 • Petcraft (produkcja narzędzi dla peta) mają wszyscy >>> Foraging (zbieranie specjalnych surowców) i Mining (pozyskiwanie materiałów ze skalnych surowców)
 • Arcane Tailoring (produkcja lekkiego uzbrojenia) mają Mystic i Conjurer >>> Hunting (pozyskiwanie surowców podczas polowania)
 • Scout Crafting (produkcja średniego uzbrojenia) mają Ranger i Rogue >>> Woodcutting (przetwarzanie pozyskanego drewna na materiał)
 • Guardian Forging (produkcja ciężkiego uzbrojenia) mają Shaman i Dragoon >>> Mining (pozyskiwanie materiałów ze skalnych surowców)

Ulepszony system nawigacji nie pozwoli nam się zgubić w tym wielkim świecie. Nie musimy się męczyć i zapamiętywać miejsc. GPS zawsze wskaże nam dobrą drogę. Ostatnią również pozytywną wiadomością jest, to że jeśli ktoś grał w PW International, to spokojnie może sięgnąć od razu instalkę Ether Saga Online, i wkroczyć do rozgrywki w tym magicznym świecie fantasy.

Nie ma wielu gier jak ta, więc myślę, że mimo dość dużej objętości instalki, warto ściągnąć grę. Nie zrażajcie się bajkowym tłem, które w mniemaniu wielu osób nie nadaje się dla poważnych graczy. Może właśnie o to chodzi, żeby przypomnieć sobie dziecięcy świat pełen kolorów i nowych jakże interesujących wrażeń...

Wydawca: Perfect World
Gatunek: Fantasy
Kategorie wiekowe:
Odnośniki:
Oficjalna Strona: http://eso.perfectworld.com/
OS: Windows
Wymagania:
DirectX 9.0c
Procesor: 1.4 GHz
Pamięć RAM: 1 GB
Karta Graficzna: 64 MB
Dysk Twardy 7 GB
Inne: Mysz, Klawiatura, Głośniki
Plusy: + Kolorowy świat gry oraz postacie
+ Świetna muzyka
+ System PvP
+ System zdobywania petów
+ Ciekawy system craftingu
+ Wiele zadań (Questów)
Minusy: - Możliwe lagi na słabszym sprzęcie
Rozmiar Pliku Instalacyjnego: Około 1.6 GB

Galeria:

MMORPG MMORPG MMORPG
Szybkie Linki:

Video:

Autor: | Data: 19/10/2009 19:38

Oceń grę:
Komentarze
Kariqq dnia październik 20 2009 14:54:37
Taa.. Ściągnęłam, instaluje i za każdym razem na końcu błąd z "data1.pck" -,-. na co tyle godzin to szło ..tylko mi prąd zużyło .
Kariqq dnia październik 20 2009 15:40:26
Hm, przerwało się na 96%. Przepraszam za przed wczesną negatywność razz. happy Komenasai !*

( *-przepraszam. nie pamietam jak sie dokładnie pisze.)
casters87 dnia październik 20 2009 18:53:23
Bardzo fajna gra mily klimat i spore ilosci graczy a mimo to jest gdzie biegac bo sa takie jakby podserwery tagze zapraszam do gry:smilewinkgrin:
xbit dnia październik 21 2009 22:37:07
Nudne puźniej staje się monotonne ;/
Kariqq dnia październik 23 2009 19:43:39
32 lv, dzięki questom szybko się wbija level i gra nie jest nudna happy.
Polecaam i zapraszam
mamusia dnia październik 26 2009 18:58:53
Jaka gra co
Kuki dnia październik 28 2009 10:34:26
Gra bardzo dobra i dopracowana jak piszą w recenzji. Gram na servie East i w okolo 4 miesiace udalo sie zrobic spory poziom (86 na 105). Polaków nie ma duzo bo gra za młoda. Stale Eventy pomagają w lvlowaniu happy. Przykladowo na niskim lvl mozna nawet 20% dostac za event. Zalecam grac na wysokich ustawieniach wtedy gra jest na prawdę bardzo ladna.

Pozdrawiam i zapraszam na serc East.
Kuki dnia październik 28 2009 11:02:04
Ahh zapomnialem naopisac ze dodali mapke do bitew (250 na 250 osocool. A lvl trochę więcej czasu robilem niz 4 miesiace xD.
igor5162 dnia październik 31 2009 11:54:55
Dla mnie bezsensrazzrazzrazzrazz
sasuke223 dnia październik 31 2009 14:35:55
Zagram ja jesli Florensja mi sie znudzi coolcoolcool
szop32 dnia październik 31 2009 21:32:23
I do not woth is good:confused: game
fryta85 dnia listopad 01 2009 08:48:13
siemka mam pytanie OPYLA sie sciagac ta gre ????
fryta85 dnia listopad 04 2009 07:36:23
siemka wlasnie sciaglem gre ...... Stwierdzam ze jest malutki klopocik przy Uptade :/ iz gdyz tylko Uptaduje do jakis 98% i dalej nie idzie . Trzeba sciagnac Pathe i manualnie je wgrac .... a co do gry hmmm.....
Moim zdaniem ujdzie biggrin muslalem ze to cos leprzego bedzie ale sie mylilem .... od 0-10 lvl w przeciagu 3min potem najlepiej robic same Questy bo jest najwięcej EXP-a ... jak che sie bic Boty to cza miec cierpliwosc by wbic lvl ....... OCENA 1-10 DOBRE 6 happyhappy
basia40 dnia listopad 14 2009 11:11:37
No nawet lubie cukierkowom grafike biggrin
marek23 dnia listopad 15 2009 17:02:10
Ma może ktoś link do torrenta do aktualnej wersji? Jeśli tak to bardzo bym prosił. happy
marek23 dnia listopad 16 2009 07:15:11
Czy ja jestem ślepy czy co?? Już mam xD :smilewinkgrin:
shaver dnia grudzień 14 2009 16:44:37
Gra mogła by być lepsza gdyby były jakieś fajniejsze postacie happy
Damessa7 dnia styczeń 01 2010 17:49:48
Haha no ciekawe jakie postaće ty byś chciał??:rip::lol:
unf0 dnia styczeń 15 2010 14:32:15
Gra bardzo ale to bardzo przypomina Perfect World ale w przesłodzonej grafice. Jak patrzysz na moby i słyszysz wydawane przez nie dźwięki po prostu ci się odechciewa ;/ dlatego dobiłem chyba tylko 15lv o ile dobrze pamiętam.

Podsumowując: gra od trzeciego do dwunastego roku życia happy
ichigo997 dnia marzec 06 2010 13:58:12
nie chce mi sie w to grac
instaluje czekam kilka H zanim mi sie update zrobi ponad 3h czekalem i polowe update weszlo nie bede mial tyle specjalnie kompa wlaczanego
ichigo997 dnia marzec 06 2010 14:02:15
A poza tym Sali ale sie rozpisalas/es
sknerus15 dnia marzec 15 2010 10:54:26
Dobrze się zapowiada tylko grafa taka..biggrin mam juz zainstalowane zobaczymy jaka bedzie
Nietoperek dnia marzec 17 2010 12:30:52
Moim zdaniem gra jest warta uwagi

Jesli lubicie gry z cukierkową grafikę to polecam.

Co do lvl'owania to na misjach szybko się wbija 20 spokojnie w jakąś godzinę.

Niestety większość gier firmy Perfect World przypominają siebie

Przez was znowu zachciało mi się w to grać i chyba zacznę ;p

Ichigo jeśli lubisz takie gry to może i warto poczekać
Nietoperek dnia marzec 27 2010 23:16:40
A co do expienia i levelowania to na mobach idzie dosyć wolno, ale w ESO jest pełno misji za które dostajemy dużo expa i codziennie duże ilości eventów.

W kilka godzin wbiłem z 27 do 31 lvl'a

Więc tak ciężko nie jest

Jeśli ktoś ma zamiar grać niech gra na East wink
uki231 dnia marzec 30 2010 18:59:42
Grałem nabiłem 30+ i potem nudy trudno exp i questy do czterech liter niegrajcie po 32 wam się znudzi wiescie mi :mad: daje tej grze 0/5:uhoh:
Nietoperek dnia kwiecień 08 2010 00:05:49
Ja mam 38 i nie chce mi się za bardzo już grać, bo nie mam chmurki (do latania - dla niewtajemniczonych ;p )
Nietoperek dnia kwiecień 09 2010 07:56:52
ukiego nie słuchajcie ;p Fajnie się expi (jeszcze na tym lvl'u ;p , questy złe nie są ) podczas jakichś świąt są nowe misje i dostaje się za nie pełno expa w Prima Aprilis ogólnie dostałem chyba 60 albo 80% za dwie misje
panmenel dnia maj 27 2010 17:16:37
Taa jedna wielka 2 gigabajtowa kołysanka dla tych co grają życze dobrego snu:sleep:
Miyo dnia maj 31 2010 12:27:37
Kariqq <--- Gomen naisai. Muszę przyznać że gra jest świetna, co do questów to jest wielkie ułatwienie bo jest tam taka tabelka napisana co trzeba zrobić i gdzie dojść. Gra dla mnie nie jest nudna, jest raczej jak było napisane oderwaniem od rzeczywistości. Może i nie jest najlepsza, ale nie jest najgorsza moja ocena 4/5 ;> choć należy się 5
Nietoperek dnia czerwiec 05 2010 23:23:16
Panmenel grałeś w to przynajmniej ? Jak nie to stul dziub, bo gra jest bardzo dobra. Sądząc po Twojej opinii na temat ESO i po nicku (pewnie chciałeś byś śmieszny...) jesteś jakimś bachorem dla którego gry z "cukierkową" grafikę są "kołysanką" i pewnie dziadostwem...
shanxu dnia czerwiec 28 2010 13:12:20
Sciagam^^, juz mala uwaga, sciaganie sie jakby zatrzymuje samo i co jakis czas musze klikac pause\resume ^^, no ale tak to smiga, sciagam 4 part (2,2gcool, poki co jest ok, zobaczymy pozniej razz.
pzdr
mateusz45454545 dnia lipiec 07 2010 21:43:08
P.s.:no:
uki231 dnia sierpień 18 2010 13:02:14
Lol jak na wyszych lv som te lalki i wolfy no i tygrysy latajonce raz dedniesz i juz niemasz lv up hociasz zrobiles wszystkie q
Ja raz dedłe i splacalem z 1tydzień i niedobilem lv bzez 1 dedamad:upset::upset::upset::upset:
tajsik1 dnia sierpień 19 2010 13:42:45
wydaje mi się że ta gra bedzie fajna , mimo tego że jest cukierkowa. moi koledzy w to graja i maja spore lv : 1 ma 47 2 ma 42 3 ma 27 4 ma 18 a ostatni kolega co w to gra ma 9 , w tej chwili jestem zarejestrowany w grze , i mam pobrane w tej chwili 74%wink więc mówię : polacy wbijać i grać! razz
AvesPL dnia sierpień 26 2010 11:00:31
DLA MNIE TA GRA JEST ZA WOLNA :sleep::sleep::sleep:
ja2552 dnia listopad 11 2010 08:10:54
ładnie wygląda ale niewiem cz bede umiał sie tam odnalesc moze jakis polk poda swuj nick ale grę oceniam z gameplay na 9/10cool
Volter dnia listopad 11 2010 17:34:29
Rada dla tych co mają błedy JAK WYSKOCZY ZRESETUJ KOMPA DWA RAZY I WLOCZ TO DZIALA
Volter dnia listopad 11 2010 17:36:48
sory za błędy embarrassedeekwink
KinimodXD dnia grudzień 29 2010 20:43:56
Elo all. Mam problem, nie moge zarejestrować grysad. Mam przy User Name, Forum Name i e-mailu invaild. POMOCY!!! Z góry dzięki!
Komareczek dnia marzec 24 2011 13:21:59
Gdy juz masz konto i zaczynasz gre myslisz zayebiste ale potem sama monotonia zucam to!!!
Thagena dnia kwiecień 19 2011 08:56:46
Zapraszam wszystkich Polaków do nowego forum na temat ESO www.ethersaga.pl. Forum te dopiero się rozwija lecz dzien po dniu powstają nowe, przydatne poradniki, zawierające podstawowe informacje. Myślę, że ułatwi to granie nowym graczom, pozdrawiam happy.
chanyuan dnia maj 26 2017 03:27:17
chanyuan2017.05.26
camisetas futbol baratas
fred perry polo
polo ralph lauren
swarovski crystal
prada sunglasses for women
polo outlet stores
michael kors outlet clearance
los angeles lakers
nba jerseys wholesale
michael kors handbags outlet
longchamp
gucci outlet online
michael kors canada
louis vuitton
fitflops sale clearance
ray ban sunglasses uk
michael kors handbags
air max 2015
basketball shoes,basketball sneakers,lebron james shoes,sports shoes,kobe bryant shoes,kobe sneakers,nike basketball shoes,running shoes,mens sport shoes,nike shoes
mulberry outlet,mulberry handbags outlet
ralph lauren polo
longchamp outlet online
hermes birkin bag
fitflops uk
louis vuitton borse
longchamp outlet
coach factory outlet
louis vuitton outlet online
kobe shoes
cheap oakley sunglasses
cheap oakley sunglasses
mac cosmetics sale
rolex watches
vans outlet
pandora jewelry
Nike Free shoes
oakley sunglasses
cheap oakley sunglasses
ed hardy outlet
hollister clothing store
lacoste outlet
swarovski uk
michael kors outlet online
coach outlet clearance
oakley sunglasses
oakley sunglasses sale
polo outlet
soccer cleats
michael kors handbags
rolex watches outlet
converse shoes sale
cheap jordans
louis vuitton outlet
adidas wings shoes
fitflops sale clearance
nike outlet online
mulberry uk
rolex watches for sale
ralph lauren
nike free running
louis vuitton handbags
adidas shoes
cheap ray ban sunglasses
yeezy boost
michael kors outlet store
outletkatespade.us
giuseppe zanotti shoes
pandora jewellery
swarovski jewellery
adidas shoes
polo pas cher
coach outlet clearance
ralph lauren uk
mcm backpacks
coach outlet online
michael kors wallets for women
hermes outlet
nike air max 90
adidas outlet
michael kors outlet
coach outlet
nfl jerseys
michael kors outlet clearance
oakley sunglasses
michael kors outlet
christian louboutin outlet
gucci outlet online
coach outlet online
cheap jordan shoes
cartier watches for sale
coach outlet clearance
mulberry bags
jordan shoes
burberry canada
cheap jerseys wholesale
michael kors outlet
michael kors outlet stores
fitflops sale clearance
michael kors outlet clearance
burberry outlet store
tory burch outlet online
prada outlet
michael kors outlet online
cheap ray ban sunglasses
coach outlet online
kd shoes
true religion jeans
coach outlet
snapbacks wholesale
rolex outlet
christian louboutin shoes
louis vuitton outlet online
michael kors handbags
ysl outlet online
nfl jersey
louis vuitton
michael kors outlet online
ralph lauren outlet
omega outlet
ralph lauren
tory burch outlet
coach outlet
oakley sunglasses wholesale
ray ban sunglasses outlet
nike blazer pas cher
cheap ray bans
coach outlet
cheap replica watches
louis vuitton outlet
fitflops
cheap ray ban sunglasses
michael kors outlet clearance
gucci bags
cheap football shirts
polo outlet online
oakley sunglasses wholesale
ray ban sunglasses wholesale
pandora jewelry
michael kors factory outlet
coach outlet
ray ban sunglasses
hermes outlet store
coach factory outlet
louis vuitton
christian louboutin outlet
michael kors outlet
instyler
coach outlet online
coach factory outlet
coach outlet store online
nike store uk
cheap nfl jerseys
michael kors outlet online
gucci outlet store
nike shoes uk
oakley sunglasses wholesale
fitflops sale clearance
cheap jordan shoes
michael kors outlet online
michael kors outlet clearance
swarovski crystal
hollister
cheap nba jerseys
salomon outlet
michael kors outlet
cheap ray ban sunglasses
oakley sunglasses wholesale
coach outlet online
michael kors outlet clearance
nike trainers uk
prada outlet
coach outlet online coach factory outlet
louis vuitton outlet stores
polo ralph lauren
new balance outlet
true religion outlet
louis vuitton outlet
coach outlet
cheap jordan shoes
ray-ban sunglasses
christian louboutin uk
polo ralph lauren outlet
coach handbags outlet
nike trainers
louis vuitton outlet
adidas shoes
coach outlet store online
true religion jeans
chrome hearts outlet
marc jacobs sale
swarovski jewelry
louis vuitton
oakley sunglasses wholesale
coach outlet
herve leger dresses
ralph lauren outlet
nike air huarache
coach outlet online
christian louboutin
christian louboutin
kate spade outlet online
polo ralph lauren
mulberry handbags sale
jordan 4
nike air max
nike shoes
cheap ray ban sunglasses
adidas nmd runner
cheap jordans free shipping
polo outlet store
fitflops
cheap oakley sunglasses
mont blanc pens
louis vuitton outlet stores
louis vuitton outlet
ralph lauren outlet
kobe 9 elite
ralph lauren outlet stores
pandora outlet
polo ralph lauren
coach outlet online
coach factory outlet
ferragamo shoes
true religion outlet
louis vuitton uk
coach outlet online coach factory outlet
coach factory outlet
rolex watches,rolex watches,swiss watches,watches for men,watches for women,omega watches,replica watches,rolex watches for sale,rolex replica,rolex watch,cartier watches,rolex submariner,fake rolex,rolex replica watches,replica rolex
jerseys wholesale
pandora outlet
nike uk store
coach outlet
oakley sunglasses sale
ralph lauren uk
michael kors outlet online
adidas uk store
michael kors outlet
christian louboutin shoes
coach outlet
thomas sabo charms
true religion jeans
coach outlet online
juicy couture tracksuit
nfl jersey wholesale
fitflops uk
coach outlet clearance
hollister shirts
puma shoes
tory burch outlet online
cheap oakley sunglasses
iphone case uk
cheap oakley sunglasses
coach outlet online
polo outlet
polo ralph lauren
ralph lauren uk
cheap oakley sunglasses
true religion jeans outlet
mbt shoes
coach outlet
michael kors uk
ray ban sunglasses
oakley sunglasses wholesale
mlb jerseys
louis vuitton
cheap oakley sunglasses
cheap oakley sunglasses
coach outlet store online
coach outlet store online
links of london jewellery
christian louboutin shoes
ralph lauren outlet
kate spade
yeezy boost 350
louis vuitton handbags
michael kors uk
ray ban sunglasses
coach outlet
ecco outlet
michael kors outlet
michael kors outlet store
air max 90
cheap mlb jerseys
polo ralph lauren outlet
christian louboutin shoes
louis vuitton outlet online
coach factory outlet
cheap ray ban sunglasses
true religion canada
ralph lauren outlet
valentino shoes
louis vuitton outlet online
michael kors outlet clearance
louis vuitton
longchamp
polo ralph lauren
polo shirts
true religion jeans
michael kors uk
tory burch outlet online store
ray bans
ray ban sunglasses
oakley sunglasses
michael kors outlet clearance
christian louboutin outlet
prada outlet online
polo ralph lauren
kate spade handbags
coach outlet online
longchamp outlet
cartier watches for women
nfl jersey wholesale
Basketball Shoes
cheap oakley sunglasses
cheap ray ban sunglasses
nike shoes
louis vuitton outlet
foamposite shoes
cheap nfl jerseys
coach outlet
michael kors outlet online
sac louis vuitton pas cher
adidas outlet
nba jerseys
christian louboutin sale
gucci outlet online
michael kors outlet online
michael kors outlet clearance
louis vuitton outlet
ralph lauren polo
rolex watches
polo ralph lauren outlet
ralph lauren shirts
true religion jeans sale
air force 1 shoes
louis vuitton
asics,asics israel,asics shoes,asics running shoes,asics israel,asics gel,asics running,asics gel nimbus,asics gel kayano
mulberry handbags sale
coach outlet
michael kors outlet
air max 90
cheap oakley sunglasses
michael kors outlet
michael kors outlet
michael kors outlet online
ferragamo outlet
cartier watches
chrome hearts
coach outlet online
ferragamo shoes
ralph lauren polo
oakley sunglasses sale
michael kors outlet clearance
michael kors outlet
nhl jerseys
cheap jerseys wholesale
oakley sunglasses wholesale
cheap jordans
coach outlet store online
oakley sunglasses wholesale
ralph lauren outlet
coach outlet store online
coach factory outlet
burberry outlet sale
louis vuitton outlet stores
ralph lauren
ray ban wayfarer
nhl jerseys wholesale
ferragamo outlet
oakley sunglasses sale
cheap jordans for sale
coach outlet online
true religion jeans
hollister shirts
coach outlet
michael kors outlet clearance
air max 90
nike outlet store online
oakley sunglasses wholesale
tods outlet online
adidas shoes
longchamp handbags
coach outlet online
tory burch outlet online
kobe bryants shoes
oakley sunglasses wholesale
coach outlet online
nike air huarache
coach outlet online
louis vuitton handbags
rolex orologi
hermes belts
michael kors outlet clearance
kate spade uk
ferragamo outlet
cartier outlet
tory burch outlet online
polo ralph lauren outlet
bottega veneta outlet online
polo ralph lauren
lacoste shirts
coach outlet
louis vuitton outlet
louis vuitton
coach outlet online
cazal outlet
tory burch outlet online
gucci borse
longchamp handbags
oakley sunglasses wholesale
soccer jerseys wholesale
true religion outlet
mlb jerseys
lebron shoes
roshe run
coach factory outlet
nfl jerseys
cheap oakley sunglasses
oakley sunglasses wholesale
true religion uk
louis vuitton
nike trainers
coach outlet online
cheap ray ban sunglasses
kate spade uk
coach outlet store online
cheap jordan shoes
gucci outlet online
birkenstock shoes
pandora outlet
oakley sunglasses wholesale
swarovski outlet
michael kors outlet online
michael kors handbags
cheap ray ban sunglasses
tory burch outlet stores
birkenstock shoes
gucci outlet
christian louboutin sale
mulberry handbags
mbt shoes outlet
mulberry outlet
ray ban sunglasses uk
longchamp handbags
air max 90
ralph lauren outlet
cheap oakley sunglasses
rolex uk
louis vuitton outlet store
cartier watches
coach factory outlet
mont blanc outlet
michael kors handbags clearance
louis vuitton outlet online
cleveland cavaliers jerseys
ralph lauren
cheap oakley sunglasses
true religion outlet uk
mulberry handbags
reebok shoes
coach factory outlet
coach outlet
mbt shoes outlet
cheap oakley sunglasses
polo outlet stores
cheap soccer jerseys
cheap ray ban sunglasses
cheap oakley sunglasses
cheap nike shoes
adidas nmd
coach outlet store
ralph lauren outlet
coach outlet
ferragamo shoes sale
nike shoes for women
louis vuitton outlet
michael kors outlet clearance
fitflops
supra shoes sale
cheap ray bans
nike roshe run
nike outlet store
nike roshe run
coach outlet online
ray ban sunglasses outlet
rolex watches,rolex replica watches,replica rolex watches,replica watches
reebok shoes
michael kors outlet online
ray-ban sunglasses
coach outlet
lebron shoes
pandora charms sale clearance
ralph lauren outlet
polo outlet
true religion outlet
christian louboutin shoes
michael kors uk
coach outlet clearance
ferragamo shoes
coach outlet
mizuno shoes
louis vuitton
louis vuitton uk
burberry outlet store
polo outlet
polo ralph lauren
coach outlet store online
cheap oakley sunglasses
louis vuitton bags
cheap oakley sunglasses
michael kors outlet clearance

Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Logowanie
 Nazwa Użytkownika

 Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?

Statystyki:
statystyka
TOP50 Gier MMORPG