Wells fargo online podnikání http://lekarnuonline.com/ formulář souhlasu rodičů lékařské

Reklama:

GRY MMO 3D
GRY MMO 2D
GRY MMOFPS
GRY SPORT MMO
RACING MMO
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 58,379
Najnowszy Użytkownik: ~Aileenbxr
Ostatnie Artykuły
Naviage
Shadowland Online
TransForce
LaYa Online
Krew Bogów


Arena Albionu

Gracz wciela się w rolę średniowiecznego rycerza, który przemierzając krainy świata Albionu walczy z licznymi potworami, przestępcami oraz innymi graczami. Uczestnik gry może szkolić się w wielu zawodach, kupować, sprzedawać, wytwarzać lub w inny sposób pozyskiwać dziesiątki różnych przedmiotów i uzbrojenie. Rozgrywka jest prowadzona w oknie przeglądarki i nie wymaga instalowania żadnego programu. Gracz jest symbolizowany przez stworzony przez siebie herb który porusza się po mapie. Rycerz w miarę zdobywanego doświadczenia uzyskuje coraz wyższe poziomy oraz zwiększa swoje żywotne parametry.

Wydawca: Brak Danych
Gatunek: Fantasy
Kategorie wiekowe:
Odnośniki:
Oficjalna Strona: www.arena-albionu.pl/
Poradnik: www.poradnikalbionu.republika.pl
OS: Windows, Linux, Mac
Wymagania:
Procesor: 1 GHz
Pamięć RAM: 128 MB
Karta Graficzna: 16 MB
Dysk Twardy 2 GB
Inne: Mysz, Klawiatura
Plusy: + W pełni Polska gra
+ Bardzo Rozbudowana
+ Interesujący styl gry
+ Duży budżet na promocję gry
Minusy: - Kilka niedopracowań
Galeria:

MMORPG MMORPG MMORPG

Szybkie Linki:

 

Autor: | Data: 20/05/2009 14:12

Oceń grę:
Komentarze
Zjawa dnia maj 22 2009 14:13:42
Arena Albionu... grałam w nią kiedyś... spędzałam przed zielonym ekranem nieprzyzwoitą ilość godzin, dlaczego? Bo miała w sobie coś wciągającego r11; o dziwo nie mechanikę gry, ale ludzi, którzy tak jak ja tracili w niej swój czas. Ale później zaczęło się wszystko psuć. Kolejne lata, miesiące, tygodnie przynosiły więcej rozczarowań z gry niż przyjemności.

Niestety, ale autor ma chyba spory problem ze zrozumieniem pojęcia rgrywalnośćr1; czy też rprzyjemność z gryr1;. Zmiany, które zaczął wprowadzać coraz bardziej utrudniały grę. Młodzi [czyt. nowi gracze] bez pomocy seniora czy też innych tzw. dobrych ludzi mają ograniczone szanse by do czegoś dojść. Aktualne ceny wierzchowców [ustalone odgórnie przez autora gry] powodują, że młody gracz nie może sobie pozwolić na jego zakup. A wiadomo, że bez wierzchowca ciężko r11; po pierwsze... wierzchowiec to ograniczenie zużycia mobilności [traci się ją przy każdym przejściu z jednej lokacji do drugiej], po drugie... powiększa schowek, po trzecie... daje bonusy do obrony i ataku.

Przy obecnych cenach bazarowych czy też sklepowych warto samemu produkować, ale By to robić potrzebny jest jakiś zawód. Wiadomo też, że zawód należy wyszkolić, tracąc na jego naukę ileś tam tur. Najdziwniejsze jednak jest to, że podczas szkolenia danego zawodu, spadają Ci punkty określające tą umiejętność zamiast tylko wzrastać.

Kolejna sprawa... Darmowość gry Arena Albionu [skrót używany... AA wink]. Jest to kwestia wielce dyskusyjna. W tej grze za złotówki można kupić Punkty Premium [tak zwane PP r11; tym skrótem będę się posługiwała w dalszej mojej wypowiedzi]. PP m.in. zwiększają ilość energii, więc fajna sprawa, ponieważ im więcej energii tym więcej rzeczy jesteś w stanie zrobić [im wyższy poziom, tym więcej energii do wykorzystania; strata energii to każdy jeden klik, aczkolwiek jej utrata może sięgać od 1 do 5 punktów za jeden klik]. PP są potrzebne aby dostać się do lokacji w której jest m.in. port [wiadomo, z portu możesz przedostać się na pozostałe wyspy; innej formy podróżowania brak r11; wybaczcie, że nie wspominam o mixie teleportacji, ale to trunek dla wybranych]. Również aby wejść w góry czy też na lodowiec również potrzebujesz aktywnych PP r11; kolejne drobne ograniczenie i utrudnienie.

W tej grze się umiera o ile nie odmłodzi się postaci, lub nie ustawi wieku maxymalnego na wysokim poziomie, tylko to niestety nie wystarcza, ponieważ od pewnego momentu spadają Ci staty, więc co z tego, że rżyjeszr1; skoro masz staty na poziomie minusowym, czyli nic nie możesz zrobić. Dlatego konieczne jest odmłodzenie. Do odmłodzenia warunkiem koniecznym jest posiadanie PP i szmaragdu. Szmaragd znajdujesz w grze lub kupujesz. PP możesz kupić od innego gracza za talary [waluta w grze] lub też bezpośrednio od autora za PLN. Tylko.. nie każdego stać na taki zakup. Warto w tym miejscu wspomnieć jeszcze o tym, że ilość PP spada dziennie o 1 na poziomie poniżej księcia. [tak, wiem, nie każdy musi grać w AA].

Wniosek... Trzeba kupować PP więcej i więcej żeby w ogóle grać, ponieważ są one niestety niezbędne aby czynnie grać [no chyba, że postać ma tylko i wyłącznie stać na jakiejś drodze przy słupie, ale w grze chyba nie o to chodzi]. Odmładzanie postaci za PP r11; niestety warunek konieczny, aby móc do czegoś dojść r11; czy w takim razie nie jest to wymuszenie kupowania PP? [na których oczywiście autor co-nie-co zarabia, ale to drobny szczegół, prawda?]. A na PP coraz gorzej zarobić, dlatego trzeba za nie płacić realnym pieniądzem. [Ale w takim razie, gdzie tutaj jest ta darmowość gry?!] Przez to gra jest coraz droższa i bardziej zniechęca. Skoro płacę, wymagam. Skoro płacę, liczę na to, że gra nie będzie zawierała błędów. Skoro płacę, mam nadzieję, że autor bierze mnie i współgraczy poważnie.

Gra ciągle ewoluuje, rozwija się... Powstają nowe lokacje.. No właśnie i tutaj pojawia się kolejne ale... Nowa lokacja to początkowo żółta plama z czarnymi napisami. Przez pierwszy miesiąc nic się nie zmienia. Klikając na czarny napis on nadal pozostaje tylko i wyłącznie czarnym napisem, nic nie da się zrobić. Po około 2-3 miesiącach w nowej lokacji pojawia się już jakiś funkcjonalny budynek, w którym możesz coś produkować, wydobywać... Po jakimś roku lokacja nabiera kolorów i barw. Tylko po co zamieszczać coś w grze, skoro nie jest to gotowe??

Jeszcze odnośnie zmian.. Wprowadzanie zmian zawsze następuje w nieprzemyślanym przez autora momencie, często są one niedopracowane i powodują różną formę zawieszeń. Autor oczywiście nie informuje graczy, że coś testuje, że mogą wystąpić błędy, bo po co? To jego gra, wolno mu. Tylko niestety w tym momencie całe planowanie, wyliczenia ekonomiczne gracza, co i ile mu zajmie przestaje mieć znaczenie bo.. gra wisi.

Zamiast dopracować lokacje, stworzyć coś co graczom się przyda to autor wymyśla opcję pt. chędożenie [wiadomo, pan z panią.. wiadomo.. czas tutaj spędzają też dzieci... więc... po co coś takiego?]. Może zamiast tego typu zmian autor poprawiłby pojawiające się w grze literówki, bo jednak takie rzeczy nie powinny mieć miejsca...

Skąd można wiedzieć, co aktualnie w grze byłoby skutecznie wynaleźć, zaktualizować skoro sam autor w nią nie gra. Na to Malkon [autor gry] znalazł sposób. Od czasu do czasu pojawiają się na forum wątki, w których pyta się graczy o radę np. Walka z inflacją... zapytam po raz kolejny.. tylko co z tego, że taki wątek jest, skoro autor i tak nie skorzysta z tych rad, kolejny pic na wodę czy też mydlenie oczu, że autor liczy się z naszym [gracza] zdaniem [przepraszam za kolokwializm, ale tak to można nazwać]. Czyżby te rady były aż tak złe? Czyżby gracze nie mięli pojęcia co i jak? To gracze klikają, to im coś stwarza problem w produkcji, biciu monstrów... Ale oni się nie znają... bo niby skąd...

Są też oczywiście osoby, które się znają. Należą do nich osoby z bliskiego grona autora, które najczęściej wymyślają zmiany pod siebie, ale wolno im, prawda?

Dużym problemem jest brak zaktualizowanego poradnika. Wiem, nie każdy z niego korzysta, ale akurat przy grze jaką jest Arena Albionu taki poradnik się przydaje. Jako początkujący gracz nie jesteś w stanie zapamiętać, co? gdzie? i jak?

Dochodzimy w końcu do moderatorów... Jedni zbyt nadgorliwi w wypełnianiu swoich obowiązków, drudzy zbyt niechętnie robiący cokolwiek, kolejnym brak obiektywizmu. Masz dobry kontakt z moderatorem cóż... rjesteś bezpiecznyr1;. Podpadłeś raz... już do końca swych albionowych dni będziesz obserwowany.

rjest też wersja mobilna gry na telefony komórkowe, palmtopy itp. urządzenia.r1; Hym... jest? Poważnie? Owszem była kiedyś... Ale w obecnym wykonaniu to raczej rśmiech na salir1;.

raktualnie gra w nią ponad 4500 osób generalnie przez okres jej istnienia udział w zabawie brało ponad 250 000 graczyr1; r11; dane te są chyba dosyć odległe, ile tak naprawdę jest czynnych graczy? Ile to faktycznie postaci a ile to klony? Bo tych ostatnich jest chyba więcej niż prawdziwych graczy. Ile osób podtrzymuje tylko swoją postać a ile czerpie z niej jeszcze frajdę?Czy wróciłabym do gry? Czy miałabym ochotę w nią dalej grać? Zdecydowanie... NIE!!

Ale jest coś, co ta gra mi dała. Wspaniałych znajomych, z którymi utrzymuję kontakt po dziś dzień. Na szczęście kontakt ten nie odnosi się do gry, dotyczy ludzi. Ludzi realnych, z którymi zdecydowanie wolimy spędzać już inaczej czas.
ichigo997 dnia sierpień 28 2009 14:01:19
ale sie rozpisałeś
Nepipis dnia grudzień 24 2009 23:48:19
niezły poradnik ...........
Mixerrasek dnia marzec 21 2010 10:12:02
Ile to pisales xD
Vip1998 dnia maj 20 2010 14:28:46
Rozpisałeś się za bardzo chyba ? A i najważniejsze widzę 3 błędy ortograficzne i brakuje 6 przecinków .:yes::yes:
mateusz45454545 dnia lipiec 04 2010 18:41:02
O rany! Wystrzałowa gra! I ile poziomów! ja... ja... o tej grze brak mi słów:| rewelka, rewela, to chyba moja najulubjeńsza gra ze wszystkich!biggrinbiggrinale czegoś w tej grze nie zrozumiem, dlaczego jest tylu wrogów, gdybym mógł to bym ich deportował w kilkunastu językach! Te języki to: FRANCUSKI, PORTUGALSKI i ARABSKI. Zastanawiacie się po co ja wogóle przechodzę tę grę , znaczy wystrzałową grę Po pierwsze, jest od dwunastu lat
Po drugie niszzcy się tam wrogów Noi po trzecie i najważniejsze, jest to wystrzałowa gra!biggrinbiggrin


To tyle co chciałbym powiedzieć o tej grze, dziękuję!Polecam, polecam biggrin
mateusz45454545 dnia lipiec 19 2010 22:12:49
Chciałbym też powiedzieć otej grze coś więcej, tak naprawdę mój pierwszy komentarz o tej grze zrobiłem kawał czasu temu, i grałem w tą grę już setki razy, mówię powaznie i bez komplementów ani argumentów.
Od tamtego komentarzu grałem w tę grę już przez 2 tygodnie!!!
Mówię wam, to były najgorsze 2 tygodnie
w moim życiu.


Odkryłem tę grę razem z siostrą podczas rejestracji.
W pewnych objaśnieniach ta gra nie może wydawać się rewelacyjna,
choć dla innych użytkowników nie zawsze zasady objaśnien nie są aż takie ważne, a to z takiego powodu że stosunki umysłowe według innych komentarzy lub użytkowników są nie zależne od
treści albo Emotów, które są najczęsciej używane ponieważ można
nimi bardziej realizować swoją ocenę na temat danej gry.
Użytkownicy oceniają tylko te gry na wiadomy punkt lub pole
swojego oka
i nazwy, nobo każda nazwa gry brzmi zachęcająco np. Tibia,
grało już w nią bardzo, bardzo dużo użotkowników bo wiadomo
że to jest dość krwawa gra i zachęcająca, nawet ja sam napisałem o niej komentarz, dla przypomnienia nazywam się:mateusz45454545 (wyraz mateusz nie pisać z:caps lock)
Na tej stronie zarejestrowało i jednocześnie zalogowało się setki użytkowików i Admiristratorów serwisu.
To moje ożeczenie jest dość długie jak już na to wygląda,
jak to osiągnąć?
wystarczy posiadać wszelkie starania pisemne, nie tylko zeszytowe
ale też komputerowe, na OpenOffice.org Writer
albo
Microsoft Office Word 2003
jest
dużo języków komputerowych,
np. Wingins
to najtrudniejszy język komputerowy
który można pisać tylko tam, w sieci raczej nie bo to nie jest dozwolone.


Ta gra jest dość:lol:jest w niej trochę:mad:
nie zawsze można przewidzeć jaka gra będzię,
istnieje takie przysłowie:NIE OCENIAJ KSIĄŻKI PO OKŁADCĘ!!!!
Tak samo nie można oceniać ludzi, nobo jak wypatrzysz sobie ładną dziewczynę, jest ładna i wogóle ale
może być zła
tak jak szatan!


Jeżeli masz stopien gry na poziomie miusowym to sprubuj grać w gry od 12+ to zaspokojii twoje nerwy i wogóle.
Jeżeli masz stopien gry na poziomie plusowym to
możesz grać w gry od:
3+, 7+, 12+, 16+ i 18+
plusowy poziom świadczy o twojim zapale o grze i jakby tom powiedzieć, kontyzjii do gry.
A taka gra która może być uważna za odpowiednią dla nastolatka
to:12+, 16+, i 18+.

Powinienem okazywać ocenę na zewnątrzbiggrin
tylko wkurzają i jednocześnie dziwią mnie długi komentaeze:mad::bigeek:to tak jak przepłynięcie atlantydy
wkurzało by nawet pilota!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!embarrassedembarrassedembarrassed

Więc moja ocena brzmi
może lepiej wyraże to Emotami
moja ocena brzmi:embarrassed:lol::smilewinkgrin::upset::sleep::yes::rip:
hubcert dnia kwiecień 25 2011 15:31:55
Dajcie krótsze komentarze gra nawet fajna

Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Logowanie
 Nazwa Użytkownika

 Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?

Statystyki:
statystyka
TOP50 Gier MMORPG