Intel Extreme Masters 2015 - Relacja z Katowic.
Dodane przez Evans dnia Maj 23 2015 16:31:10
Zapowiedziana wczoraj relacja z Intel Extreme Masters 2015 jest już gotowa. Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników MMORPG24.net oraz fanów eSportu do przeczytania i oglądnięcia zdjęć z tej relacji. Czyli Wracamy do IEM 2015.
spodek
Intel Extreme Masters to ogromnie wydarzenie na skalę światową, udziela się ono nie tylko nam - Grającym. Ale też ludziom którzy pracują, mieszkają lub uczą się właśnie w Katowicach. Nasza relacja będzie również składać się z krótkich cytatów ludzi, na których IEM ma właśnie ten pozytywny wpływ. W tych dniach, 13-15 Marca Katowice zamieniają się w centrum świata eSportu. Jest to najważniejszy event roku, nie tylko ze względu na jego skalę, ale też dlatego że to właśnie My jesteśmy gospodarzami tego wyjątkowego "Turnieju".


kolejkaNa pierwszym planie w oczy rzuca się gigantyczna kolejka fanów, którzy czekają by przeżyć niesamowite chwile w Spodku. Kolejka, według jednych miała nawet kilka kilometrów długośći, według innych zaś niecały kilometr. Faktem jednak jest to, że nie dokonano jej dokładnego pomiaru. Jednak nie ulega wątpliwości to, że była potwornie długa. Zdjęcie powyżej przedstawia tylko jej odcinek. Więc możecie sobie wyobrazić, jak wyglądało to na żywo.
- Stoimy z kolegą od godziny 7 rano. Wpuszczają chyba od 10 czy 11, trudno, zaczekamy już i na pewno będziemy chcieli obczaić wszystko co się dzieje. Nie po to jechaliśmy 200 kilometrów żeby nie wejść. Mimo tego że mamy wykupione bilety i tak musimy poczekać, kto pierwszy ten lepszy! - Komentuje chłopak stojący w kolejce.

ekspo


Po samym wejściu do Expo, możemy ocenić skalę obiektu po którym będziemy podróżować następne kilka dni. Jest to tylko część rekreacyjna, zaś całe widowisko ma miejsce w Spodku, który znajduje się zaledwie kilkadziesiąt metrów dalej. W pierwszy dzień ( Press and Media Day) hala Expo nie była zatłoczona. Był to dzień tylko dla ludzi z akredytacjami prasowymi, by spokojnie zrobić relacje bez hałasujących tłumów w tle.
Każdy kto posiadał bilet Premium odbierał na wejściu zestaw gadżetów. Plecak ESL z gadżetami. Zaś akredytowani otrzymywali siatkę w której również mogli znaleźć gadżety upamiętniające pobyt na IEM.

mapa


Na terenie obiektu, mogliśmy znaleźć pomocne Mapki, oraz otrzymać wersję miniaturową. Dostępna również była aplikacja ESL 2015 na Androida, która pomagała nam odnaleźć się na expo czy też dropić souveniry w trakcie meczy CS:GO ( swoją drogą, mi nie udało się nic zdobyć ). Czas leciał, a ludzi było co raz więcej i więcej, kolejka się rozciągała zamiast się kurczyć. Był to niesamowity widok.
- Proszę Pana, jak tutaj się zaczynają te gry, przyjeżdża tu masa ludzi. Można zarobić, oczywiście. Widzi pan? Ten wózek dopiero był pełen, dzisiaj sprzedałam towaru który normalnie idzie w 2 może nawet 3 dni. A dopiero mamy godzinę 14. - Komentuje Pani sprzedająca prowiant nieopodal kolejki.

spodek


My nie musieliśmy czekać w kolejce, pomogła nam w tym akredytacja wystawcy. Teoretycznie byliśmy pracownikami, w praktyce cały obszar był dla nas dostępny. Oczywiście, jeśli gdzieś nie udało się wejść, zawsze znajdywała się zabłąkana dusza gotowa pomóc za przysługę. Nie obyło się również bez questów pobocznych *evil*.
spodek


spodek

Prawa część widowni CS:GO oraz "pokoje" casterów .

spodek


Fani eSportu i nie tylko, zjeżdziali się z całej Polski i Europy. Ale o tym chyba nie trzeba pisać. Całość była świetnie przygotowana, pełno ciekawych wystawek i stoisk, nowości i ciekawostki ze świata techniki i elektroniko, pełno konkursów. Dało się to odczuć, że organizatorzy wylewali siódme poty by przygotować tegoroczną edycję jak najlepiej. W trakcie trwania eventu były problemy z internetem, jednak nic dziwnego, kiedy tak ogoromna liczba komputerów łączy się de'facto przez jeden kanał.
Każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie. Amatorzy RPG, FPS, Wyścigów, były nawet motywy z LARP, Cosplaye. Wszystko. Więc stanowczo swtierdzam - IEM nie jest tylko dla graczy. Jest to event dla każdego, kto czuje choć trochę fantazji w sobie .

spodek
Centrum hali Expo.


Emocji nie brakowało w żadnym wypadku, co chwile tłumy z widowni SC2 oraz CS:GO dawały nam znać, że dzieje się jakaś akcja. Osobiście na meczu Virtus.pro zdarłem gardło doszczętnie, przez kolejne dni musiałem zaopatrywać się w magicznym płyn, który uzdrawiał moje struny głosowe w ciągu jednego łyka. Oczywiście, każdy mógł to robić, przy stoisku z napojami.

spodek

"HYPE" fanów starcrafta na widowni
.

Oczywiście to żart, jest to pusta widownia jeszcze przed otwarciem całego eventu. Ceremonia otwarcia IEM w tym roku była wyjątkowa, świetna oprawa muzyczna, efekty świetlne. Wszystko nadawało takiego charakteru, że nawet najtwardszemu wrogowi "gierek" włosy by dęba stanęły. Wszędzie panowałą euforia i szok, ale pozytywny. Szok z tytułu świetnego przygotowania eventu na tak dużą liczbę osób. Jak się okazało w trakcie, ludzi było znacznie więcej niż przewidywano.


spodek

Podczas komentowania rozgrywek Team Roccat na stoisku DELL&ALIENWARE&EURO RTV&AGD


Podczas trwania samego eventu zajmowałem się nie tylko drużyną Team Roccat, ale i komentowaniem rozgrywek w grze League of Legends. Przez cały czas trwania eventu drużyna Roccat cieszyła się wielką popularnością. Nieoficjalnie uszłyszeliśmy, że to właśnie na ich stoisku ze sceną krąży w ciągu dnia najwieksza liczba osób. Nie dziwne, są to w końcu nasi mistrzowie LoL'a.
Ludzi niezwykle przyjemnie podchodzili do tematu wspólnej gry, zdjęć czy autografów, wrecz nie raz ciężko było się przebić przez tłumy żeby po prostu wyjść. Skalę tego wszystkiego oddają setki relacji, zdjęć, filmów oraz blogów które jeszcze tygodnie po zakończeniu eventu szumiały o tym, jak świetnie było się tam znaleźć.

spodekspodek

Podczas wspólnej gry z Jankosem oraz OverPow'emPrzez cały czas trwania eventu, od pierwszego dnia do samego zakończenia, IEM trzymał nas w napięciu. W sumie mieliśmy cały plan ramowy, ale nigdy nie wiedzieliśmy na co, lub na kogo trafimy. IEM tak naprawdę to tykająca bomba. Musimy zwracać uwagę na każdym kroku kto jest obok nas. Wiele razy mijałem znanych graczy czy też całe drużyny, jednak nie zwracałem uwagi, gdyż nie byli na wielkich ekranach.
Co do ekranów, wielką kontrowersję wywołała scena CSGO, która była po prostu za mała. Fani oburzali się że CSGO jest lepszy niż League of Legends a mimo to, nie odbywa się na głównej scenie. Ale moi drodzy, nie zapominajcie o najważniejszym. League of Legends należy do Intel Extreme Masters natomiast Counter Strike jest rozgrywany w turnieju ESL ONE.


spodek

Stoisko magazynu "1337"spodek

Virtusi przed meczemNa IEM warto przyjechać z wielu względów i nie mam tu na myśli tony darmowych gadżetów które ze sobą przywiozłem do domu *evil*. Każdy może dostać lekcję czym jest naprawdę eSport. Na eventach tego typu, panuje naprawdę niesamowita atmosfera. Jednak foto relacja to o wiele za mało by wam to przekazać, to trzeba po prostu przeżyć. Do samego wyjazdu przygotowywaliśmy się kilka dni. Było to ogromne wydarzenie więc sporo czasu zajęło nam samo układanie planu.

spodek


spodek

Mecz fnatic vs Natus'Vincere


spodek


spodek


spodek


spodek


spodek


spodek

Od lewej : Woolite, Overpow, Vander, Mar1na, Towarzysz Kostiuk, Evans (ja), Jankos.


spodek


Sama relacje ma charakter wyłącznie opisujący wydarzenia z hali Expo, niestety, nie posiadamy obecnie materiału ze Spodka. Chcieliśmy przypomnieć w skrócie jak wyglądały tegoroczne mistrzostwa świata Intel Extreme Masters 2015 - Katowice. Oczywiście pojawimy się tam za rok i również przygotujemy dla was obszerny materiał o całym wydarzeniu. Na sam koniec, chciałbym podziękować grupie osób, dzięki której ten wyjazd był tak udany. Specjalne podziękowania za współpracę, pomoc w materiale oraz ułatwieniu dostępu do stref expo :

- Andrzej " Kenzi " Wisłocki
Agencja Galaktus
Agencja "Creal1ty
- Team Roccat
Marina Crylova
Łukasz " Prawus " Ganczewski
Oraz wiele innych osób, które przyczyniły się do pomocy w organizacji. Do zobaczenia na kolejnych live eventach!
Rozszerzona zawartość newsa