Gigantic: Zapowiedziane!
Dodane przez Sir Arthur dnia Lipiec 16 2014 21:02:47
Umiejscowione w Stanach Zjednoczonych studio Motiga zaprezentowało swój debiutancki projekt – produkcję Gigantic, w której wcielimy się w potężne bestie, aby drużynowo stanąć przeciwko sztucznej inteligencji. Deweloperzy mówią o swojej grze jako połączeniu typowo zręcznościowych mechanizmów z elementami MOBA. Gigantic pojawi się tylko na pecetach, w modelu F2P wraz z mikropłatnościami, co raczej nie powinno nikogo zdziwić. Premiera jest zapowiedziana na przyszły rok, jednak już ruszyły zapisy do testów alpha za pośrednictwem oficjalnej strony.

Gigantic!

Sama rozgrywka będzie toczyła się w dwóch czteroosobowych grupach graczy, gdzie każdy będzie mógł kontrolować jednego bohatera wybranego z dziesięciu postaci, posiadających swoje własne, unikalne umiejętności. Oprócz tego drużyny wspierać będzie pojedynczy gigant zwany Strażnikiem, a sterować nim będzie sztuczna inteligencja (element MOBA) – on będzie najwytrzymalszą, a zarazem najsilniejszą jednostką na polu bitwy. Cel jest prosty – zabić konkurencyjnego tytana.

Gigantic

Sterowanie swoimi bohaterami można porównać do produkcji SMITE – będzie ono bardzo zręcznościowe, poruszać się będziemy za pomocą klawiatury, zaś myszka posłuży nam za celownik. Twórcy zaznaczają również, iż ważne będzie używanie elementów otoczenie, które mogą przechylić szalę zwycięstwa na jedną ze stron. Oprócz tego będzie możliwość rozwijania naszego bohatera podczas meczu, co jest charakterystyczne dla tytułów MOBA. Ciekawostką jest również to, iż nad grąpracują osoby, które wcześniej należały do takich zespołów jak Sony Online Entertainment, Monolith czy Sierra Online. Szefem zespołu jest były prezes korporacji NCSoft – Chris Chung, a oprócz tego głównym projektantem jest James Phinney, odpowiedzialny między innymi za StarCrafta oraz Guild Warsy.
Rozszerzona zawartość newsa