WoT - Kim jest spotter?
Dodane przez Evans dnia Maj 17 2013 13:00:00
Spotter to znane wszystkim określenie zawodnika wagi lekkiej, ligi World of Tanks. Pod jego nazwą kryje się wiele ciekawych manewrów i taktyk, ale kim tak naprawdę jest Spotter? . Dzisiaj właśnie o tym mam zamiar napisać!

Wielu z nas denerwuje szybko jadący czołg, który z reguły jest ciężkim celem do trafienia. są i tacy, którzy to potrafią bez najmniejszego problemu - ale o tym w kolejnej części. Spotter to określenie z języka ang. które po przetłumaczeniu oznacza Wywiadowca. Już w 25% wiemy czym się on zajmuje, wypatrzaniem wrogów i podświetlaniem ich na mapie za pomocą radia. Zadaniem Spottera jest wjeżdżanie szybko w oddziały wroga, i wykonywanie tak dużej liczby manewrów na ile tylko pozwoli nam celność naszych nieprzyjaciół. Szybkie działka pozwalają spotterowi szybko ostrzelać wrogie czołgi, co niweluje ich celność. Nie rzadko również spotter zabiera na dno ze sobą kilku przeciwników. Idealnym przykładem czołgu dla spottera jest BT-7. Czołg praktycznie do zdobycia w kilkanaście minut. Jego prędkość Max. wynosi aż 66 Km/h! Co sprawia że zdarzyło mi się nawet nim driftować *evil*

Czołg lekki, zwinny, szybki, to właśnie cały Spotter. Jakie korzyści czerpie spotter? Mianowicie za każdy podświetlony czołg dostaje dodatkowe punkty, i nie rzadko dostaje odznaczenie "wsparcia", za podświetlenie największej ilości czołgów w grze. Medale jednak są przyznawane tylko gdy wojna zostanie wygrania. A wy jakimi czołgami jeździcie? :)


Rozszerzona zawartość newsa