Aion w Europie przechodzi na model F2P
Dodane przez Zomal dnia Grudzień 14 2011 14:10:00

Firma Gameforge oraz NCsoft z przyjemnością ogłaszają przejście gry MMO RPG Aion na model F2P. Już od lutego 2012 roku, wszyscy gracze będą mogli całkowicie za darmo pobrać pełną wersję gry i zacząć swoją przygodę nie ponosząc żadnych abonamentowych kosztów. W pierwszej kolejności gra zostanie wydana w Anglii, Francji oraz Niemczech i dostępna będzie dla wszystkich graczy tej części Europy.

Aion jest jedną z najpopularniejszych i najczęściej nagradzanych gier z gatunku MMO RPG, z rzeszą wiernych fanów również w Europie. Songyee Yoon, Chief Strategic Officer ze studia NCsoft jest zdania, że „dzięki wprowadzeniu modelu F2P jeszcze większa liczba graczy w Europie będzie mogła doświadczyć wspaniałego świata Aion”, co więcej podkreśla, że „NCsoft cieszy się ze współpracy z firmą Gameforge, nie tylko ze względu na ich doświadczenie w segmencie gier MMO, lecz przede wszystkim z powodu wieloletniej pracy nad darmowym modelem biznesowym wydawanych tytułów oraz bardzo dobrą znajomością europejskiego rynku”.

Dyrektor wykonawczy firmy Gameforge, Alexander Rösner, również jest zadowolony z nawiązanej współpracy: "Wraz z grą Aion otrzymaliśmy czołowy tytuł MMO RPG, który teraz zasila nasze portfolio. Wspólnie z NCsoft ciężko pracowaliśmy, aby wprowadzić do gry uczciwy model F2P zarówno dla nowych graczy, jak i już istniejącej społeczności. W przyszłości planujemy oczywiście wprowadzać nowe elementy do gry oraz rozwijać już istniejące, w dalszym ciągu pozostając w ścisłej współpracy z graczami AION."


Rozszerzona zawartość newsa