Wells fargo online podnikání http://lekarnuonline.com/ formulář souhlasu rodičů lékařské

Reklama:

GRY MMO 3D
GRY MMO 2D
GRY MMOFPS
GRY SPORT MMO
RACING MMO
Użytkowników Online
Gości Online: 9
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 58,188
Najnowszy Użytkownik: ~Aileenbxr
Ostatnie Artykuły
Naviage
Shadowland Online
TransForce
LaYa Online
Krew Bogów


MMO InSide - Kopalnia wiedzy, czyli pierwsze MMORPG.

MMO InsideKażdy z nas co dzień odpala grę MMORPG. Powodów jest wiele, bo jest fajna, bo mama kupiła, bo koledzy grają, bo mamy wysoki poziom. Ale tak naprawdę nikt z nas nie zastanawia się skąd wzięły się owe gry, jak powstawały, i jaka gra była pierwsza? Dzisiaj w dobie 21 wieku fabuła zanika, liczy się element grafiki. Odblask na mieczu, ładne zbroje, czary, kobiety, i wielkie potwory. Dawniej wystarczyła grafika 8bit i kawałek tekstu, dzisiaj Aion to za mało... Więc zapraszam was do pierwszego, debiutowego tygodnika MMO InSide - Kopalnia Wiedzy .

Zacznijmy od tego, czy wiecie w ogóle co oznacza MMORPG? Już wytłumaczę. MMORPG (skrót od Massively multiplayer online role-playing game) – rodzaj gier komputerowych w których gracze łączą się w wirtualnym świecie. Warto tutaj dodać, wielu z nas myli MMORPG z MMO i to jest błąd. Gdyż to właśnie MMORPG pojawiło się pierwsze, a dokładnie już w latach 70 powstawały pierwsze produkcje. Również istnieje typ gier MMOSG jednak są to tylko, lub aż gry przeglądarkowe.

Przykład gry MMORPG


Czym się cechuje gra MMORPG?
1. MMORPG posiada fabułę, przykładem może być World of Warcraft , Guild Wars 1 oraz 2, Aion, Lineage2 itp,, głównie opiera się to na wykonywaniu zadań fabularnych oraz pobocznych. Ma to na celu wyciągnięcie gracza z rutyny. Jednak na rynku pojawia się wiele gier tak zwanego pokroju "GRIND", które nie posiadają dużo zadań jak na przykład MuOnline.
2. Posiada system rozwijania postaci, umiejętności, poziom itp.
3. Handel, handel z graczami oraz NPC. Bardzo dobrze znany nam model również z gier RPG, jednak nie o RPG dzisiaj mowa.
4. System towarzyski, gildie, klany oraz sojusze. Mają na celu wprowadzenie gracza w bardziej tryb ko-operacyjny niż samotną podróż. Jednak bez tego też się da żyć.
5. Mistrzowie gry, nie zawsze lecz często pojawiają się w grach by nadzorować pokój oraz kwestionować czy gracze rozgrywają zabawę według zasad oraz regulaminu.

Zdjęcie z gry TEra Online


Pierwszy tytuł MMORPG pojawił się w 1989 roku, CLub Caribe stworzony przez firmę LucasArts, przeznaczony dla platformy Commodore64. Była to pierwsza gra, w której gracze mogli się spotkać w sieci i ze sobą interreagować. Jednak tytuł nie pociągnął długo, gdyż po chwili ukazał się drugi, zdumiewający tytuł, o którym zaraz.

Pierwsza Gra MMORPG Club Caribe


Neverwinter Nights (AOL) tak nazywała się druga gra MMORPG, która zapoczątkowała erę gier graficznych via internet. Gracze mogli w niej wspólnie bawić się w świecie grafiki aka' 8bit. Jednak dostęp do niej był płatny, stawka wynosiła 6$ dolarów za godzinę rozgrywki. Gra była dostępna w latach 1991 do 1997, kiedy to została porzucona. Z pewnością, gdyby nie te wyżej wymienione tytuły. Dzisiaj nie gralibyśmy w tak okazałe, różnego pokroju gry MMORPG.

Neverwinter Nights (AOL)


Meridian 59 - jest to pierwsze w dziejach ludzkości MMORPG które miało zasięg światowy. Gracze z całego świata mogli interreagować ze sobą w świecie gry Meridian 59. Gra trafiła na okładki magazynów komputerowych krótko po premierze. Odniosła ogromny sukces. Gra odbyła pierwsze włączenie serwerów w roku 1996, i została wydana pod patronatem firmy 3DO

Meridian59, pierwsze światowego zasięgu MMORPG


Po kilku kolejnych tytułach jak NewerWinter Nights, czy Ultima Online, przyszedł czas na gry, a dokładnie mówiąc kolosy które zawładnęły światem MMORPG. Gry były po prostu rozszarpywane przez pragnących emocji graczy. Więc idealnym przykładem będzie tutaj kultowa, pierwsza wersja gry Lineage. Pod patronatem NCsoft, Lineage ujrzał światło dzienne w roku 1998, pojawiło się tam kilka klas które mogliśmy wybrać, co stanowiło ogromny przełom. Gra rozeszła się w ciągu kilku dni do mieszkań kilku milionów koreańczyków oraz mieszkańców tajwanu. Gra została zamknięta w 2011 roku, gdyż koszty utrzymywania jej przewyższyły dochody z gry.

Screenshot z gry Lineage I


Kolejny zadziwiający tytuł a mianowicie chodzi tutaj o produkcję z 2001 roku, firmy Jagex Pierwsza gra MMORPG która została uruchomiona w przeglądarce, tym samym wpisując się w kartę historii gier świata. RuneScape. RuneScape do dzisiaj trzyma przy sobie grono wiernych fanów, sam miałem okazję kilkukrotnie grać w ten tytuł. Jest to niesamowite że już początkiem 21w. gra o takim zasięgu zaistniała. Trzeba w prost powiedzieć, gra miała swoje lepsze i gorsze chwile. Jednak od 2008 roku poszła ona z pełną parą. Do dzisiaj serwery są oblegane przez graczy, i jest ich coraz więcej. Do gry zostały wniesione liczne modyfikacje, przez co rozgrywka poprawiła się i jest coraz bardziej urozmaicana licznymi update'ami. Nie wątpliwe zasługuje ona na puchar czy medal, gdyż do dzisiaj jest ona jednym z pierwszych MMORPG, oraz pierwszym MMORPG via www.

RuneScape


Kolejne sukcesy. Kolejnym sukcesem na platformie MMORPG była gra EverQuest. Odniosła również ogromny sukces w świecie gier internetowych. Gra została wydana w 1999 roku, po przejęciu jej przez inną firmę doczekała się ona aż 18 dodatków! Ostatni z nich miał miejsce 15 listopada 2011 roku, i nazywał się EverQuest : Veil of Alaris. Gra zaskoczyła wszystkich tym że jest w niej ponad 16 grywalnych klas, i możemy utworzyć postać niezależnie od upodobań. Odniosła ona niewątpliwie ogromny sukces na platformie gier MMORPG.

EverQuest


Maple Story - Opublikowana w 2003 roku, początkowo w Koreii, okazała się być olbrzymi pretendentem do miana króla MMORPG. Obecnie w wersji globalnej uczestniczy 6,000,000 aktywnych graczy! Co daje jej miejsce w top 10 MMORPG na świecie. Gra zaskoczyła wszystkich grafiką Platform 2D, co w praktyce mówi że widzimy postać na tle ściany, czyli tła, i poruszamy się po planszach przypominających dawne gry platformowe. Obecnie w grze możemy utworzyć postać, oraz później wybrać jedną z ponad 10 klas którą chcemy zagrać. Każda klasa ma swoje rozwinięcia, np. Archer > Gunslinger itp. Więc możliwość jest od grona!

MapleStory


Lineage 2 Czyli kontynuacja sławnej gry, Lineage odniosła, a nawet spotęgowała sukces poprzednika. Do wyboru zostały ponownie oddane klasy, widziane w poprzedniej wersji. Jednak teraz gra olśniewała grafiką 3D, elementami ekwipunku, systemem raidów, klanów oraz mountów. Różnorodne zadania przyprawiały nas o motyle w brzuchu. Sam pamiętam swoją przygodę z Lineage2, kiedy to 5 dni z rzędu grając po 8 godzin dziennie rozwijałem swojego potężnego gladiatora. Lineage2 wprowadził system Gradeów, co oznacza ze na dany poziom przypisywany był dany ekwipunek. Więc nie mogliśmy zobaczyć 10 poziomowego gracza z bronią z najpotężniejszego bossa z gry. Świat Lineage2 był ogromny, i zachwycał każdego. Obecnie gra przeszła na model F2P, ponieważ firma NCSoft została wybita przez prywatne serwery jak na przykład DragonNet.

Kultowa kontynuacja, czyli Lineage2

Na sam koniec, poruszymy temat gry która do dzisiaj trzyma w napięciu miliony aktywnych graczy. Ktoś może zarzucić że nie jest to najlepsze miejsce na tę grę, jednak daty nie kłamią. World of Warcraft, bo o tym mowa, jest jedną z pierwszych gier MMORPG 3D o tak rozwiniętym świecie, o dwóch grywalnych frakcjach, systemie raidów, instancji, PVP, mountów, gildii oraz Craftingu czy gatheringu. WOW odniósł sukces na całym świecie, i do dzisiaj stanowi on numer 1 w rankingu MMORPG. Blizzard, bo tak nazywa się firma która stoi za dziełem WOW, tworzyła świat gry blisko 9 LAT! Wyobrażacie to sobie? Od samego planowania, po premierę gry minęło aż 9 długich lat. Teraz jednak widać że warto było. Do WOW'a ukazały się dodatki jak Burning Crusade, Wrath of the Lich King, Cataclysm oraz niedawno wydany Mists of Pandaria. Gra co roku powiększa się o liczbę nowych graczy, szukających emocji w świecie Warcrafta. Obecne w użytku jest ponad milion aktywnych kont, co daje blizzardowi przychowy w wysokości 50,000,000 miesięcznie. Co czyni tę grę najbardziej dochodową od czasów Lineage2. W Polsce, po ukazaniu się dodatku "Burning Crusade", gra została sprzedana w pełnym nakładzie, ponad 2,5 mln. kopii. Co stanowi dotychczasowy rekord świata w sprzedaży gry W CIĄGU JEDNEGO DNIA!!!

Wolrd of Warcarft


Jeśli chodzi o tygodnik MMO InSide, na dzisiaj to tyle. Mamy nadzieję że spodoba się wam lektura, i będziecie oceniać jak i komentować dzisiejszy artykuł na temat historii gier MMORPG. Wasza wiedza z pewnością się powiększy o kilka faktów, i będziecie w stanie sami szukać informacji które was zainteresują. Zapraszamy do dyskusji na temat gier MMORPG, pod artykułem. Czekamy na wasze propozycje, Może sami macie pomysł jaki temat powinien mieć kolejny tygodnik MMO InSide? Do zobaczenia za tydzień!
Komentarze
Gom3z dnia styczeń 09 2013 16:05:24
wOW, no nawet się postarałeś, wszystko ładnie opisane, było kilka błędów językowych biggrin Opisałeś co trzeba happy I wymieniłeś najbardziej znane gry (przynajmniej dla mnie) biggrin. Moze coś byś o mmofps napisał ?biggrin lub coś w tym stylu. Powodzenia w dalszej pracy. Pozdro happy
aalexa dnia styczeń 09 2013 17:11:05
Uważam, że ten artykuł jest naprawdę bardzo dobry i zobrazował wizualnie postęp w tej dziedzinie. Nie miałam pojęcia tak naprawdę jaką historię ma MMO ogólnie rzecz biorąc, grałam ale nie skupiałam na tym uwagi ;oo Naprawdę super artykuł, powodzenia w dalszej pracy!
hezo1 dnia styczeń 09 2013 19:51:37
Artykuł dobry i treściwy. Mam obraz powyzszego bo akurat pisalem prace zaliczeniowa z takiego tematu biggrin
pozdrawiam
Evans dnia styczeń 09 2013 20:58:21
W kolejnym tygodniku poruszymy kolejne ciekawe tematy happy
Gom3z dnia styczeń 09 2013 22:20:37
Taki ciekawszy od tego ciekawego ? buhaha biggrin

Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Logowanie
 Nazwa Użytkownika

 Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?

Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.


^ichigo997
Łubububu biggrin
DATA: 25/04/2019 14:12

~DziekiEvans
Postępy w odbudowie strony jak widać są znaczne, masakra xD (OGHR3N/Immo)
DATA: 13/05/2018 10:32

~gabrych00
Kiedyś to było
DATA: 23/10/2017 04:08

^ichigo997
Piękne stare czasy biggrin
DATA: 22/10/2017 02:07

^Sylian
Macham do was, kopę lat!
DATA: 27/07/2017 17:29

#Zomal
Rejestracja na stronie została wyłączona. Portal zostanie zmigrowany na nową platformę pray
DATA: 19/07/2017 20:18

~Snik3
Łojeja ale mnie tu dawno nie było ^^
DATA: 04/06/2017 18:20

~Dragoin
O ******. Tyle wspomnień
DATA: 09/05/2017 22:33

~Tarori
Ale mnie tu dawno nie było haha biggrin
DATA: 10/01/2017 14:33

~Delic
Serwus happy
DATA: 15/11/2016 17:01

~zevisto
Mnie ktoś pamięta ? biggrin
DATA: 05/10/2016 20:35

~Zielodziarz
zbyt duzo to sie raczej tu nie dzieje hehe
DATA: 24/08/2016 18:29

^ichigo997
Oho immo ciebie to ja jeszcze nawet na skype mam biggrin
DATA: 02/06/2016 23:30

~DziekiEvans
No niestety ale Evans dobił ten portal całkowicie. Tak to ja OGHR3N/Immortalos xD
DATA: 02/06/2016 12:26

^ichigo997
Kosmicznie odległe czasy... Ale wspomnienia jak najbardziej pozytywne biggrin
DATA: 28/05/2016 23:09
Statystyki:
statystyka
TOP50 Gier MMORPG

Wymiana Buttonów:
grynaprzegladarke.net - gry przeglądarkowe
Rockstar Minecraft
Portal o serii gier Call of Duty

Kanał na FB: