Wells fargo online podnikání http://lekarnuonline.com/ formulář souhlasu rodičů lékařské

Reklama:

GRY MMO 3D
GRY MMO 2D
GRY MMOFPS
GRY SPORT MMO
RACING MMO
Użytkowników Online
Gości Online: 6
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 58,379
Najnowszy Użytkownik: ~Aileenbxr
Ostatnie Artykuły
Naviage
Shadowland Online
TransForce
LaYa Online
Krew Bogów


Recenzja Dragona Online!

DragonaWyobraź sobie spokojne, pełne szczęścia życie, którym obdarzyli Cię bogowie – co zrobisz, gdy nadejdzie czas, kiedy będziesz zmuszony złapać za miecz i walczyć o to, co kochasz? Czy przeciwstawisz się hordom Jurtana i wypełnisz swoją misję, jaką zostałeś obarczony?

Witaj w świecie, gdzie miecze i magia są równie realne, co smoki i potwory czyhające na każdym kroku. Witaj w świecie Dragona Online!

Wszystko przez smoki...

Mamy nadzieję, że wstęp do recenzji wywołał w Was nie mniejsze emocje niż sama premiera globalnej wersji Dragona Online. Czekaliśmy na nią od dawna – z niecierpliwością, utęsknieniem i niesamowitą ciekawością. Co prawda produkt dostępny był wcześniej w wersji azjatyckiej, ale powiedzmy sobie szczerze – kto z nas chciałby denerwować się ciągłymi lagami?


No dobrze, dość rozważań i narzekania. Skupmy się na historii opowiedzianej w grze. Nasz bohater wylądował w świecie pełnym najróżniejszych stworów walczących dla niejakiego Jurtana – jednego ze smoków stworzonych przez „najwyższego”. Jak się pewnie domyślacie, nie należał on do tych najbardziej posłusznych i uduchowionych stworzeń, przez co stwórca wraz z jego braćmi (przypominającymi raczej różowe kucyki z klawymi skrzydełkami) skazał go na wieczne potępienie, zamykając w bliżej nieznanym miejscu na kontynencie Bartan.

Tak się dziwnie złożyło, że Jurtan miał dość sporą grupkę wyznawców, którym najzwyczajniej w świecie nie podobała się spokojna sielanka i zdecydowanie woleli złapać za broń i tym samym uwolnić swojego idola.

W międzyczasie, zarówno nas, jak i innych graczy dotknął mały cud. Zgodnie z zasadą, że nieważne jest pochodzenie człowieka, graczy Dragona Online z losami smoków i ziemi przez nie zamieszkiwane połączyły szczątki najznamienitszych z nich, stąd każdy bohater może przybierać formę „smoka w ludzkiej skórze” i walczyć w imię boga za słuszną sprawę. Przez słuszną sprawę mamy na myśli wyczyszczenie krainy ze zła.


Nasza przygoda rozpoczyna się dosyć pechowo. Uchodzimy z życiem z wraku statku, którym płynęliśmy przez morze. Od tego momentu wszystko się zmienia. Podążając za wskazówkami, ucząc się tajemnej smoczej wiedzy i umiejętności przypisanych każdej z profesji, rozpoczynamy tryumfalny marsz przez kontynent Bartan. Tylko od naszego zaangażowania i czasu spędzonego przed monitorem zależy, jak szybko osiągniemy cel.

Nie ma co ironizować, historia i świat, w który wepchnęli nas twórcy Dragona Online, są po prostu świetne. Wszystko przysłowiowo „trzyma się kupy”, a dobrze przedstawione dialogi wciągają gracza w całą historię do cna.

Wybierz mnie!

Podróż rozpoczynamy standardowo od wybrania rasy i profesji. Pewien mądry człowiek powiedział kiedyś – „wybierz bohatera, a powiem Ci, jaką jesteś osobą” – nie inaczej jest w tym przypadku. Spośród czterech ras dostępnych w świecie Dragona Online, będziemy mogli wybrać jedną z ośmiu profesji (po 2 na każdą rasę).

Tak oto dowiadujemy się, że pośród ludzi znajdziemy strzelców wyborowych – obsługujących zarówno broń palną (Gunner) jak i tuningowane łuki (Sniper). Oczywiście broń ludziom dostarczyła rasa krasnoludów.

Wśród Kalis odnajdziemy dumnych Guardianów, a niekiedy parających się ciężkim zawodem Assasyna skrytobójców. Obydwie klasy postaci nastawione są raczej na walkę w starciu, z tą różnicą, iż zabójcy należą raczej do tchórzy, przez co częściej atakują znienacka.

Twórcy Dragona z pewnością czytali w dzieciństwie wiele książek fantasy, więc stworzona przez nich rasa Eldi do złudzenia przypomina elfy. Parają się oni walką z dystansu – i tak na przykład wybierając profesję o nazwie Ranger mamy możliwość walki za pomocą łuku (mniej klawego niż te, którymi dysponują ludzcy snajperzy). Z drugiej zaś strony, o magach nie jesteśmy Wam w stanie powiedzieć zbyt wiele – ot czarujący sobie kolesie w sukienkach – cała filozofia.

Catcha to jedna z ciekawszych propozycji w grze. Zarówno Shaman, jak i Scout prezentują się dość widowiskowo, a posiadane umiejętności z pewnością klasyfikują ich bardzo wysoko w hierarchii najgroźniejszych stworzeń na kontynencie.Estetycznie ponad wszystko

No właśnie – na pierwszy rzut oka gra wygląda dość atrakcyjnie. Nie powala wprawdzie na kolana oprawą graficzną, ale jest w niej „to coś”. Coś, co po prostu zachwyca gracza praktycznie od wkroczenia do pierwszej lokalizacji. Ciekawe i przede wszystkim przemyślane miejsca połączone z nieodzowną fabułą gry tworzą coś niesamowitego. To już nie jest zwykłe expienie – twórcy Dragona Online oferują nam coś od siebie.

Wygenerowany przez nich świat ma swoją historię – niezwykłą i czarującą. Questy, jakie przyjdzie nam wypełniać podczas rozgrywki, swobodnie łączą się w jedną całość zarówno z terenem, jak i przebywającymi na nim stworami, które przyjdzie nam pokonać.

Oczywiście nie wystrzeżono się kilku błędów i zabawnych elementów krajobrazu. I tak w niektórych miejscach będziemy mogli pobawić się na przykład w Mojżesza – z tą różnicą, że bez używania magii swobodnie poruszamy się po dnie rzeki (nasz bohater nie musi obawiać się wody – tafla to tylko złudzenie). Zwisające nad miastem pozostałości po moście, sklepieniu, do złudzenia przypominają pewną część ciała – co kraj to obyczaj.Rozgrywka

Z początku lekkie problemy sprawia poruszanie się naszego bohatera po świecie. Twórcy zrezygnowali z charakterystycznych dla gier RPG rozwiązań kosztem autorskich wizji projektantów. Czy był to dobry wybór? Dla nas, za dużo namieszali, ale nie jest to rzecz której gracz nie jest w stanie przeboleć lub po prostu zmienić poprzez ustawienia.

Umiejętności każdej profesji wydają się być dość zbalansowane, przez co rozgrywka w party z pewnością przyniesie graczom wiele zabawy. Warto zapamiętać, że unikalne umiejętności każdej z postaci przydadzą się na polu bitwy. Kolejna sprawa dotycząca umiejętności to starannie wykonane animacje – brak przysparzających o ataki epileptyczne błysków. Jak widać, czasami warto zrezygnować z efektów specjalnych na rzecz płynnej i przyjemnej rozrywki.

Co tyczy się questów. Od samego początku trąbimy, że fabuła jest rzeczą niezwykłą w świecie Dragona Online. Ogromną przyjemność i wiedzę na temat krainy przynoszą rozmowy podczas zlecanych nam zadań. Dowiadujemy się wiele zarówno na temat lokalizacji, jakie przyjdzie nam odwiedzić, jak i samej historii z nimi związanych.

Podczas siekania kolejnej garstki stworów celem wypełnienia zadania i zdobycia upragnionego trofeum, napotkamy wielu wrogów, wśród graczy oczywiście. Nie jest to jednak ich wina, choć autorzy rozwiązali to co najmniej kontrowersyjne. Innymi słowy – kto pierwszy ten lepszy. Jeśli zadałeś hita jako pierwszy, to mimo ogromnego zaangażowania ze strony innego gracza, na twoje konto wpłynie kolejny ubity stworek. Dziwne. Podział punktów doświadczenia pozostawia zatem wiele do życzenia.

Bardzo, ale to bardzo dobrym rozwiązaniem jest „wgrany moduł GPS” w umyśle naszego bohatera. Nie wiemy, skąd pomysł, ale wygląda to mniej więcej tak – dostajemy zadanie, nie wiemy gdzie się udać, klikamy na podświetlany w okienku questów tekst i szok! Nasz bohater podąża przed siebie zupełnie sam, po czym 100 metrów przed skrzyżowaniem skręca w lewo... Wygodne, oryginalne, pomocne ale czy na pewno konieczne? To już będziecie musieli ocenić sami.


Dragona Online to z pewnością tytuł warty polecenia – nie przesadzony pod żadnym względem, zbalansowany i bardzo ciekawy. Ilość dostępnego asortymentu i możliwości prowadzenia naszych bohaterów jest imponująca. Za całością przemawia ciekawa historia i dość oryginalne rozwiązania.

Jeśli ktoś z Was miał już okazję zagrać w ten tytuł, to zachęcamy do podzielenia się opinią w komentarzach!
Komentarze
Tarori dnia styczeń 05 2012 18:25:29
Ja właśnie ściągam happy mam nadzieje że gra spełni moje oczekiwania bo od dość długiego czasu szukam porządnego MMOhappy
Tanthalas88 dnia styczeń 06 2012 14:30:24
Z tego co wyczytałem na jedynym bodajże Polskim portalu o tej grze to opinie nie są zadowalające. Większość osób jest na nie z różnych powodów, więc chyba warto poczekać na AIONA f2p...
pietaaa dnia styczeń 06 2012 17:20:04
Witam mam pytanie sciągnąłem gre zarejstrowałem się wchodze do gry loguje się i wyskakuje mi że musze wpisać 6 cyfrowowy kod gdzie go niby dostane ??
pietaaa dnia styczeń 06 2012 17:22:27
Witam mam pytanie sciągnąłem gre zarejstrowałem się wchodze do gry loguje się i wyskakuje mi że musze wpisać 6 cyfrowowy kod gdzie go niby dostane ??
Tarori dnia styczeń 06 2012 17:25:26
No Twój kod, który musisz ustawić samhappy masz po bokach liczby i musisz na nie kliknąć żeby je wybrać^^
czinu dnia styczeń 07 2012 11:48:37
specjalnie się zarejestrowałem aby zjechać tą recenzje

to gradówka a opowiadasz o niej tak jak by była grą której jeszcze na świecie nie ma. Recenzja powinna być obiektywna a nie jechać cukierkowym gównem.

I wnioskuje że nie znasz się na grach mmo "Bardzo, ale to bardzo dobrym rozwiązaniem jest rwgrany moduł GPSr1; w umyśle naszego bohatera"

to towarzyszy w każdej grindówce i dla jednych jest to zle dal innych dobre rozwiązanie także...

Popracuj nad pisaniem obiektywnych recenzji bo masz warunki do tego, ale puki co to nie recenzja tylko tandetna reklama

a nawet jeśli ci zależało na wypromowaniu tytułu to zrobił byl lepszą wkładając więcej krytyki oraz wiarygodności co każdy lubi - a nie lanie wody
Mariachi dnia styczeń 07 2012 13:48:56
@czinu: Poczytaj dokładnie ^.^

"To już będziecie musieli ocenić sami..." <<< Chyba nie doczytałeś ;-)
czinu dnia styczeń 07 2012 14:50:20
wow znalazłeś cytat ale to jednak ty czegoś nie rozumiesz.

O tibi też tak można napisać:

Wyobraź sobie miejsce na pozór spokojne jednakże już od pierwszych chwil można w powietrzu wyczuć czyhające na nas niebezpieczeństwo. Przygodę zaczynamy w podpiwniczanych domach pełnych grozy i nienaturalnie wielkich szczurów. Zdanie sami na siebie zdzieramy się z tą nostalgiczną codziennością łupiąc się na stworzeniach i odziewając swój ekwipunek w coraz to ciekawszy arsenał.

Nie przejmujmy się że nie ma nieba gdyż grze czuć prawdziwy powiew emocji i rywalizacji niemal zapominając że to tylko gra.

Świat Tibi na was czeka, czy was oczaruje jak mnie ? oceńcie to sami!

Ps. krytyka to najlepszy prezent dla autora.
mrozny dnia styczeń 08 2012 09:20:05
Grałem w Dragone i muszę przyznać że to solidna produkcja. ****** nie urywa ale ma klimat. Nie wiem czy od filipińskiej edycji czymś się różni ale tamta była ciekawa, skille nawet nawet, GPS pomagał choć musze przyznać że cała dyskusja o tym była niepotrzebna bo to czy skorzystamy z tej opcji zależy od nas. Na koniec dodam że na przełom w MMO trzeba jeszcze poczekać bo póki co niczym nowym nas nie zaskoczą. wszystko już gdzieś było a nam serwują "parówki" które są mieszanką lepszych czy gorszych, ale znanych już rozwiązań. Pozdrawiam.
Zhar dnia styczeń 09 2012 14:40:09
Ja sie pytam "gdzie jest drop jakis" ?

Z całego "tatałajstwa" wypadaja poty za to nie widze, zadnych itemow. EQ mozna zdobyc tylko z questow co powoduje, ze po mapach biegaja postacie uzbrojone w to samo i ubrane tak samo. Jedyna roznica to to czy masz quest za soba a z niego item.

Ogólnie gra jest ok, GPS tez pomaga jezeli chce sie zaoszczedzic czasu w robieniu questa.
Gom3z dnia styczeń 14 2012 17:15:32
Gra jest zacna, lecz mi ona nie wchodzi w gust jest to jak hym Aion . z dropami też jest ubogo ale da się żyć . Gra jest ok także wciągająca na długie godziny lecz ma to coś co odpycha happy
janos9955 dnia luty 02 2012 17:36:38
Tak z grafiki to gorsza wersja Shayii
LunezPL dnia luty 04 2012 14:03:47
Ściągnąłem to i dla mnie to jest bardzo dobra gierka !
Duży wybór klas .
Możliwość ucharakteryzowania swojej postaci .
Polecam klase : Gunner :]
kaperso dnia luty 13 2012 15:47:59
Jak tu się pobiera gry ?.?

Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Logowanie
 Nazwa Użytkownika

 Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?

Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.


^ichigo997
Łubububu biggrin
DATA: 25/04/2019 14:12

~DziekiEvans
Postępy w odbudowie strony jak widać są znaczne, masakra xD (OGHR3N/Immo)
DATA: 13/05/2018 10:32

~gabrych00
Kiedyś to było
DATA: 23/10/2017 04:08

^ichigo997
Piękne stare czasy biggrin
DATA: 22/10/2017 02:07

^Sylian
Macham do was, kopę lat!
DATA: 27/07/2017 17:29

#Zomal
Rejestracja na stronie została wyłączona. Portal zostanie zmigrowany na nową platformę pray
DATA: 19/07/2017 20:18

~Snik3
Łojeja ale mnie tu dawno nie było ^^
DATA: 04/06/2017 18:20

~Dragoin
O ******. Tyle wspomnień
DATA: 09/05/2017 22:33

~Tarori
Ale mnie tu dawno nie było haha biggrin
DATA: 10/01/2017 14:33

~Delic
Serwus happy
DATA: 15/11/2016 17:01

~zevisto
Mnie ktoś pamięta ? biggrin
DATA: 05/10/2016 20:35

~Zielodziarz
zbyt duzo to sie raczej tu nie dzieje hehe
DATA: 24/08/2016 18:29

^ichigo997
Oho immo ciebie to ja jeszcze nawet na skype mam biggrin
DATA: 02/06/2016 23:30

~DziekiEvans
No niestety ale Evans dobił ten portal całkowicie. Tak to ja OGHR3N/Immortalos xD
DATA: 02/06/2016 12:26

^ichigo997
Kosmicznie odległe czasy... Ale wspomnienia jak najbardziej pozytywne biggrin
DATA: 28/05/2016 23:09
Statystyki:
statystyka
TOP50 Gier MMORPG

Wymiana Buttonów:
grynaprzegladarke.net - gry przeglądarkowe
Rockstar Minecraft
Portal o serii gier Call of Duty

Kanał na FB: