Wells fargo online podnikání http://lekarnuonline.com/ formulář souhlasu rodičů lékařské

Reklama:

GRY MMO 3D
GRY MMO 2D
GRY MMOFPS
GRY SPORT MMO
RACING MMO
Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 58,379
Najnowszy Użytkownik: ~Aileenbxr
Ostatnie Artykuły
Naviage
Shadowland Online
TransForce
LaYa Online
Krew Bogów


Popularność gier na Facebooku

Facebook

Od kiedy społeczność użytkowników Facebook przekroczyła barierę kilkuset milionów na całym świecie serwis ten zaczęło się uważać za świetne miejsce nie tylko do spędzenia wolnego czasu ale również i miejsce w którym można byłoby sprzedać swoje usługi. Obecnie niektóre z gier cieszą się grupą około 80 milionów użytkowników, co jest wynikiem powalającym nawet dla najbardziej znanych i udanych gier MMO. Czym zasłużył sobie Facebook, że do serwisu i gier powraca codziennie ogromny odsetek użytkowników?


1. Darmowa Rozgrywka
Gry czy aplikacje udostępniane użytkownikom tego serwisu społecznościowego są udostępniane za darmo, każdy może bez żadnych ograniczeń wypróbować grę i w razie potrzeby usunąć ją z listy aplikacji na swoim koncie. Z racji, że gry wydawane są za darmo gier nie trzeba zbytnio promować, ponieważ to daną grę promują sami użytkownicy, którzy chcą zachęcić do zabawy swoich znajomych. Zazwyczaj aby to uczynić wystarczy zaakceptować jedno z wyskakujących okienek jakie pojawiają się w momencie rozgrywki, w końcu jak tu się nie pochwalić znajomym przejściem jakiegoś poziomu w grze czy wykonaniem trudnego zadania?


2. Rywalizacja
Większość gier wydawanych umożliwia zdobywanie kolejnych poziomów czy pobijanie swoich własnych rekordów. Gracz za określone akcje w grze otrzymuje kolejne punkty doświadczenia, a wraz z nimi również i nowy poziom oraz dostęp do kolejnych przedmiotów, które można zakupić. Często również z zwykłej rywalizacji z znajomymi użytkownik częściej powraca do gry, ponieważ wystarczy niekiedy poświęcić zaledwie kilka minut aby zużyć załadowaną energię tak jak w przypadku choćby gier MMO: Maple Story Adventures czy The Sims Social, gdzie punkty energii ładują się co pięć minut, a gracz, który zużył wszystkie te punkty musi po prostu odczekać jakiś czas do momentu, w którym będzie mógł kontynuować rozgrywkę. W przypadku obu gier w prostu sposób można określić zadania dla naszej postaci, dlatego też nie trzeba stale sprawdzać postępu w grze, wystarczy raz na jakiś czas uruchomić grę i określić czynności jakie ma nasz bohater wykonać.


3. Prostota rozgrywki
O tym, że gry oferowane na platformie społecznościowej są wręcz banalne wiedzą głównie osoby, które testują różne produkcje oferowane graczom. Warto na celownik wziąć kilka tytułów i spojrzeć na grę dość trzeźwo, wtedy też można ocenić możliwości oferowane graczom. W przypadku gry MMORPG „Maple Story Adventures” gracz zaznacza kilkanaście przeciwników LPM i jedynie czeka na przedmioty aby również za pomocy myszy je zdobyć. Od gracza wymaga się jedynie aby określił jaką grupę potworów ma atakować. Również oferowane Questy nie są za wymagające, zazwyczaj polegają na udaniu się do konkretnej lokacji a następnie na zdobyciu przedmiotów z danej grupy potworów. Niekiedy, naprawdę sporadycznie pojawiają się zadania, które wymagają poświecenia większej uwagi, jednak generalnie rozgrywka oferowana przez firmę Nexon nie należy do rozbudowanej choćby w małym stopniu jak klasyczna gra Maple Story. Być może jeden przykład nie odzwierciedli problemu dlatego też warto pomyśleć o wszelkich grach typy FarmVille czy CityVille w których to gracz sadzi owoce, warzywa i po określonym czasie zużywając naładowaną energię wydobywa plony. Aby uatrakcyjnić rozgrywkę gracz może rozwijać swoją wioskę, korzystać z pomocy innych graczy czy wykonywać proste misje, które nie wymagają raczej burzy mózgu czy poświęcenia więcej czasu niż kilka minut.

Podsumowanie

Na popularność oferowanych gier wpływa tak na prawdę sporo czynników, które łącząc się tworzą konkurencyjne produkcje, które warto bliżej poznać. Gry często nie są promowane, wydawcy często uważają, że jeśli coś jest dobre to i tak zostanie nieźle sprzedane. Ponadto informowanie swoich znajomych o poczynaniach w jakiejś grze po prostu zachęca inne osoby do zainteresowania się grą - to cała magia Facebooka.


Komentarze
Arden dnia wrzesień 08 2011 15:12:50
Ta popularność jest jakaś dziwna, bo nigdy nie spotkałem się ani nigdy nie usłyszałem że ktoś w takie gry gra.
galendil94 dnia wrzesień 09 2011 18:33:29
Moim zdaniem nie ma w tym nic dzwinego, co druga osoba gra na facebooku w jakas gre czy to farmville czy cokolwiek innego. A jeśli już mowa o tych grach facebook'owych to polecam na prawdę wszystkim grę Order & Chaos Online
gra jest świetna jeśli chodzi o grafikę, dźwięki animacje itd... Spełnia moje wszystkie wymogi biggrin coś w stylu world of warcraft tyle że jest mniej ras i klas ale naprawdę polecam. Aha i po 10 lvlu trzeba zaplacic subksrypcje, ale to kosztuje 10zl na pół roku więc opłaca się. Pozdrocool

Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Logowanie
 Nazwa Użytkownika

 Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?

Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.


^ichigo997
Łubububu biggrin
DATA: 25/04/2019 14:12

~DziekiEvans
Postępy w odbudowie strony jak widać są znaczne, masakra xD (OGHR3N/Immo)
DATA: 13/05/2018 10:32

~gabrych00
Kiedyś to było
DATA: 23/10/2017 04:08

^ichigo997
Piękne stare czasy biggrin
DATA: 22/10/2017 02:07

^Sylian
Macham do was, kopę lat!
DATA: 27/07/2017 17:29

#Zomal
Rejestracja na stronie została wyłączona. Portal zostanie zmigrowany na nową platformę pray
DATA: 19/07/2017 20:18

~Snik3
Łojeja ale mnie tu dawno nie było ^^
DATA: 04/06/2017 18:20

~Dragoin
O ******. Tyle wspomnień
DATA: 09/05/2017 22:33

~Tarori
Ale mnie tu dawno nie było haha biggrin
DATA: 10/01/2017 14:33

~Delic
Serwus happy
DATA: 15/11/2016 17:01

~zevisto
Mnie ktoś pamięta ? biggrin
DATA: 05/10/2016 20:35

~Zielodziarz
zbyt duzo to sie raczej tu nie dzieje hehe
DATA: 24/08/2016 18:29

^ichigo997
Oho immo ciebie to ja jeszcze nawet na skype mam biggrin
DATA: 02/06/2016 23:30

~DziekiEvans
No niestety ale Evans dobił ten portal całkowicie. Tak to ja OGHR3N/Immortalos xD
DATA: 02/06/2016 12:26

^ichigo997
Kosmicznie odległe czasy... Ale wspomnienia jak najbardziej pozytywne biggrin
DATA: 28/05/2016 23:09
Statystyki:
statystyka
TOP50 Gier MMORPG

Wymiana Buttonów:
grynaprzegladarke.net - gry przeglądarkowe
Rockstar Minecraft
Portal o serii gier Call of Duty

Kanał na FB: