Wells fargo online podnikání http://lekarnuonline.com/ formulář souhlasu rodičů lékařské

Reklama:

GRY MMO 3D
GRY MMO 2D
GRY MMOFPS
GRY SPORT MMO
RACING MMO
1


58,191
~Aileenbxr
Naviage
Shadowland Online
TransForce
LaYa Online
Krew Bogów


[WYWIAD] Mistrz gry Furkalor - NosTale

NostaleSpecjalnie dla was, dzięki uprzejmości prezentujemy wywiad z Mistrzem gry Furkalor'em ze znanej pewnie większości z was mmorpg NosTale. Pytania dotyczą zarówno samej treści gry, społeczności jak i organizacji jaką Polska ekipa administracyjna sprawuje. Nie zostało mi nic innego jak zachęcić was do poświęcenia chwili czasu na zapoznania się z tym potężnym materiałem.

1.Jak zaczęła się twoja przygoda z nostale? Wiem, że trochę już czasu mineło od kąd trwasz wśród tej społeczności.

- Grę po raz pierwszy odkryłem, ściągnąłem i obejrzałem na przełomie lipca i sierpnia 2009 roku i od tamtej pory miałem ścisły kontakt ze społecznością NosTale.pl. Sam aktywnie i "na poważnie" zacząłem grać dopiero w lipcu 2010 roku, wiec trochę ponad rok temu. Grę odkryłem dzięki skutecznym reklamom nowych produktów wydawanych przez GameForge. Grałem w inne gry GF (OGame i AirRivals - MMO gra) i tam zobaczyłem informację o NosTale. Jednak, muszę przyznać, że po jakiś 2 tygodniach przestałem grać, gdyż gra mnie nudziła, a cukierkowa grafika odstraszała. Jednak cały czas byłem aktywny na forum NosTale. Dopiero za namową pewnej osoby, która miała już wysoki lvl powróciłem do gry i gram w nią do tej pory, na prywatnym koncie

2.Dlaczego ta gra, a nie inna? Czym powinna szczególnie przyciągać i dlaczego mogłabyś ją polecić każdemu?

- W moim przypadku wybór gry to był czysty przypadek. Jestem wolontariuszem na innych projektach GameForge (jako członek obsługi Forum innych gier), dlatego też sprawdzam sobie większość gier tego wydawcy, gdy tylko wychodzą. Przede wszystkim zaletą tej gry są Karty Specjalisty. Szczerze mówiąc nigdzie indziej się nie spotkałem z takim rozwiązaniem. W NosTale zaczynasz grę jako Poszukiwacz Przygód i po osiągnięciu pewnego lvla musisz wybrać jedną z trzech klas: Łucznik, Mag i Szermierz. Nie trzeba decydować o kolejnych specjalizacjach, jak to bywa w niektórych MMO RPG. Tutaj możesz w każdej praktycznie chwili zamienić się np. z mocno ofensywnego Czerwonego Maga (Ognisty Mag) w Świętego Maga, który posiada dobre buffy i leczenie, więc jest niezbędnym w każdej drużynie supporterem. A jeśli jakaś karta Ci nie odpowiada, bo nie nadaje się do Twojego stylu walki to po prostu nie ulepszasz jej. Dodatkowo system NosKumpli i NosPartnerów. Jeżeli chodzi o NosKumpli to większość graczy biega z Krzakogonami (wiewiórkami). NosPartnerów niezbyt często można spotkać u boku graczy z wyższym lvlem. Do gry też powinno zachęcić polski język gry, polska obsługa i polska społeczność, oraz duża ilość eventów, ale o tym później opowiem.

3.Nostale ma sporo do zaoferowania jak na darmową gre mmorpg, jednakże wielu starszych graczy straszy swoją bardzo cukierkową grafiką. Z drugiej strony, patrząc na społeczność chyba nie można powiedzieć, że przyciąga tylko młodocianych?

- Gra faktycznie jest darmową grą, jednak występuje w niej NosMarket (Item Shop) wykorzystujący mikropłatności (tak to się chyba nazywa ). Przedmioty z NosMarketu niestety są niezbędne do gry, ze względu na to, że dzięki nim np. przy ulepszaniu nie EQ/Karty SP nie palisz jej. Jednak dużą zaletą jest fakt, że można handlować tymi przedmiotami z innymi graczami. Dzięki temu można grać, być w topce, mieć wspaniałe EQ i Karty nie wydając ani złotówki w tej grze. Co do grafiki - jaka była moja początkowa reakcja to już pisałem. Założeniem programistów z Entwell prawdopodobnie było stworzenie gry w klimatach anime/mangi. Wg. mnie trochę przesadzili i "przesłodzili" grafikę. Dodatkowo ubijanie na początku szczęśliwych owieczek, groszków, wesołych kurczaków, wściekłych chomików, lisów, muflonów, itp. wyglądających "słodko" odstrasza starszych graczy szybko i skutecznie. I fakt, w grze przeważają gracze w okolicach 14 roku życia, co bywa uciążliwe głownie za sprawą tekstów "ej", "dasz coś", "podekspisz?" czy "dasz do fam/friends?", jednak w grze dużo graczy jest też dorosłych i dojrzałych (choć w sumie jak można być dojrzały i grać w taką grę?). Rodziny (odpowiednik Klanu, Gildi, Sojuszu, Brygady itp) z wyższych miejsc w rankingu starają się rekrutować graczy dorosłych, lub młodszych dojrzałych emocjonalnie, więc da się znaleźć graczy w prawie każdym wieku. Znam nawet cale rodziny (Ojciec, Matka i dziecko/dzieci) grające w NosTale, każdy na własnym koncie. Gra jest wciągająca, gdy się odkryje uroki Kart SP, więc dorośli też się w to bawią. Najwięcej czasu spędzają na PVP.

4.Co myślisz w skrócie o nostale od strony treści gry ? Mnie od nostale odciągneła wizja zdobywania punktów profesji. Czy jest to aż tak trudne jak sądziłem? Czy warto przebrnąć przez ten trud i czy przez to mamy szanse na jeszcze lepszą rozgrywkę?

- Fakt, Profesja to jest coś co skutecznie zniechęca do dalszej gry. Jeżeli ktoś chce móc założyć Karty Specjalisty to musi wyexpić odpowiedni poziom profesji. Robi się to głównie monotonnie bijąc strączki i groszki. Taka "zabawa" trwa przez wiele tygodni codziennego bicia. Jest to potwornie nudne. Jednak jest też szybszy sposób. Co jakiś czas otwierana jest mapa eventowa, Kraina Śmierci (LoD). Jest to mapa, gdzie expić można całą Rodziną i exp tam leci o wiele szybciej i lepiej w porównaniu do pozostałych map gry. Poziom profesji tam można wyexpić w ciągu 2-3 dni siedząc te 1,5-2h dziennie na LoD. Jednak aby to osiągnąć trzeba mieć Rodzine mocniejszą od Ciebie, która weźmie Cię do Party i Cie wyexpi. Mobki tam są silne, więc sam początkujący gracz, bez Karty SP jest na "hita". Po osiągnięciu odpowiedniego Poziomu Profesji możemy zakładać karty SP (ew. aby wykonać misje na nie potrzeba tez wbić odpowiedni lvl). Gra z kartami SP jest zupełnie inna. O ile wcześniej gra była nudna, biło sie monotonnie te same mobki, zwykle dużo słabsze od samej postaci gracza, to teraz, z Kartami SP można chodzić na Rajdy, walczyć pvp na Akcie 4, czy po prostu expić/dropić dużo wydajniej. Warto dodać, że każda karta SP posiada własny licznik Poziomu Profesji, więc na każdej od nowa trzeba expić profesje, aby karta była silniejsza. Profesje na Kartach expi się już głównie w Krainie Śmierci. Jeżeli chodzi ogółem o grę to posiada całkiem dobrze rozbudowaną fabułę i misje. W grze występują różne krainy, nazywane Aktami, które są wciąż dodawane. Akt 1, gdzie zaczynamy to łąki, kopalnie Kovoltów i Świątynia Fernon, Akt2 to kamienista Góra Krem, Akt3 to głównie Lasy i ich peryferie, Akt 4 to Lodowiec - miejsce z małą liczbą misji i expowisk, jednak zawierająca 4 rajdy (po 1 na każdy element w grze) i system PVP. Na Lodowcu każdy gracz należy do jednej z frakcji - Anioły albo Demony. A Akt 5 to pustynne tereny. Niedługo ma wejść część druga Aktu 5, której rozgrywka będzie odbywała się wewnątrz wulkanów.

5.Jak wygląda sytuacja w grze, jeżeli chodzi o kradzieże i wyzwiska. Społeczność to (brzydko pisząc) czarne i białe baranki, czy solidne stado białych baranków gdzie tylko czasami zaplątają się te drugie? Co o tym sądzisz jako mistrz gry?

- Problemem jest fakt, że zdecydowana większość graczy nigdy nie widziała na oczy i nie czytała Zasad Gry, po które część z nich sięga dopiero gdy dostają za coś kare/bana. Oczywiście plagą są kary za wulgaryzmy/obraze. Pewnie bierze się to stąd, że większość MMORPG jest po angielsku i bardzo często tam gracze mogą po polsku przeklinać i obrażać, bo mało kto ich rozumie, a obsługi gry za to nie karzą. My jesteśmy bardzo wyczuleni na wulgaryzmy i obrazy, dlatego też zdecydowana większość graczy, zwłaszcza młodszych, posiada w swojej kartotece kary za te przewinienia. Jeżeli chodzi o kradzieże - nie tak dawno mieliśmy plagę spambotów wysyłających na ogólnym i na szepcie linki do darmowego złota i NosDolarów (waluta, która się płaci w NosMarkecie, zdobywana za realne pieniądze). Większość kradzieży jednak jest spowodowana tym, że gracze lekkomyślnie ufają innym graczom i podają hasła do swoich kont. A potem wielkie pretensje do Obsługi Gry, że nie pilnujemy ich kont. Zasady Gry wyraźnie zakazują podawania Loginu/hasła/maila innym. Dużo też graczy traci konta przy wymianach między kontami. Mimo naszych wyraźnych zakazów takich procederów gracze i tak się wymieniają. Posiadamy również systemy odzyskiwania kont w przypadku kradzieży, jednak nie są one tak doskonałe jak byśmy chcieli. Miejmy nadzieję, że Entwell i GameForge wkrótce wprowadzą dodatkowe zabezpieczenia. Ogólnie mówiąc, jeżeli gracz przestrzega Zasad Gry, przeczytał nasze poradniki jak chronić się przed złodziejami i zachowuje się rozsądnie to nie ma większych szans na utratę konta.

6.Śledząc poczynania wyników prac developerów można chyba stwierdzić, że gra jest ciągle pod lupą producentów. Czy aktualizacje są tak częste jak się wydaje i czy planowane są jakieś nowe na które aktualnie gracze czekają, mógłbyś w skrócie to opisać?

- Tak, NosTale ma o tyle dobrze, że dostaje częste aktualizacje i okazjonalne Eventy (np. na jakieś święta - Wielkanocny, Halloween, Dożynkowy, Zimowy (Świąteczny + Noworoczny), Letni, itp.). Pod koniec sierpnia zakończył się Event Letni, podczas którego gracze mogli stoczyć walkę z Piratami na Rajdzie, zdobyć Pirackie Krzakogony i nową Kartę Specjalisty - Pirata. Dodatkowo na początku września zamknięta została Kraina Śmierci, która była otwarta przez całe wakacje. Nie tak dawno dostaliśmy dwa nowe środki transportów - Fluffy McFly (chmurkę) i Pędzidrąga (miotła), kolorowe krzakogony i dwa zupełnie nowe krzaki - Bokser i Jednostki Specjalnej. Tydzień temu Gracze również dostali informacje (widoczna na naszym NosBlogu) o nadchodzących dwóch zmianach: Nowym systemie Rodzin, na który wielu graczy czeka, w tym ja. Oraz, wspomniana już przeze mnie wcześniej część druga Aktu 5, która wprowadzi, oprócz nowych map, potworków i misji dla najwyższych lvli, 3 nowe rajdy oraz duża ilość nowego Ekwipunku dla każdej Klasy. To jest chyba najbardziej wyczekiwana aktualizacja tego roku. Zbliża się też nowy NosPartner, o którym jeszcze nic nie wiadomo, a ma się pojawić w Październiku. Ogólnie na Forum istnieje temat: Plan Rozwoju NosTale w 2011 w którym są przedstawione plany co do dalszego rozwoju gry.

7.Jako, że sam jesteś wśród administracji gry odpowiedź na to pytanie może nie być zbytnio rzetelne dla potencjalnego czytelnika, ale nie warto było by je nie zadać. Jak oceniasz support, organizacje wydarzeń/konkursów i nadzór nad społecznością od swojej strony?

- Wiadomo, idealnie nie jest. Jednak uważam, że większość członków Obsługi Gry robi co tylko może aby pomagać graczom i rozwiązywać ich problemy. Wbrew pozorom mamy też nałożonych przez GameForge wiele ograniczeń co do naszych możliwości, więc warto pamiętać ze nie wszystko co złe to My Na zgłoszenia graczy staramy się odpowiadać jak najszybciej i jak najbardziej rzetelnie. Jesteśmy w stanie wysłuchać problemu każdego gracza i w miarę naszych możliwości mu pomóc. Większość eventów takich większych są wprowadzane odgórnie, niezależnie od nas, jednak co jakiś czas bywają organizowane przez nas. Ostatnią taką większą zabawą było "Uwolnić Soraye", przy której, myślę że, wszyscy się dobrze bawili, bo nie polegała na zabijaniu potworów a na zabawie w detektywa w grze, co pozwoliło się bawić zarówno tym z wyższym, jak i niższym lvlem. Sam Entwell i GF liczy się ze zdaniem społeczności, co widać było np. przy wyborach ulubionych kolorów (wprowadzono kolorowe odmiany zwierzaków w kolorach wybranych przez społeczności) czy propozycjach dotyczących nowych pojazdów w grze.

Dziękuje za rozmowę.
Profil forumowy rozmówcy: http://board.nostale.pl/user/18156/furkalor/
Nexus September 07 2011 17:33:20
GZ Arden,nareszcie zes cos zrobił dobrego
raz w zyciu nie o******les nikogo
na prawde gratuluje ,w nagrode otrzymujesz wode do czajnika
Arden September 07 2011 17:42:40
@up Pomyliłeś mnie z jakimś twoim koleżką z podwórka, nie życzę sobie takich nieklarownych dywagacji skierowanych w moją stronę dzieciak.
Nexus September 07 2011 18:00:51
Po prostu mnie ******sz i nic więcej
Arden September 07 2011 19:18:39
Jest jeden mankament, nie znam cie i ty nie znasz mnie, na dodatek nie interesujesz mnie w ogóle, jesteś prostakiem który dorwał się do klawiatury, cześć
MadziaDzielna September 07 2011 20:32:30
wow ;D
Arden September 08 2011 15:18:05
Zacznijmy od tego że nie wiesz kim jestem dzieciaczek ;-] nie znasz mnie w ogóle
marusieczek September 09 2011 18:51:07
@Immortalos - zdania tez nie zaczyna sie od 'a'
- przed 'który' stawia sie przecinek
happy

'a' 'i' nie zamierzam uzywac polskich znakow, to tak na przyszlosc, żebys nie mial sie czego czepic wink
Arden September 09 2011 20:10:34
Nie uwazam sie za wielkiego pana, to ty sie uważasz za takiego. Nie jestem perfect? Jasne ale y to lepiej wiesz, znasz moje wszystkie wady i zalety. Wróć lepiej do szkoły i się naucz pisać poprawnie pierw zamiast głosić swoje herezje. Nic nie osiągnąłeś, nic nie wiesz i tylko spamowąc potrafisz, oskarżać bez podstaw i snuć teorie z kosmosu. Wiele razy cie tutaj zgasiłem jak leszcza który się wymądrza w szkole i nie potrafi nawet temu zaprzeczyć, obronić się przed tym ;-] Chłopaczek za wysoko skaczesz.
Msti September 09 2011 20:43:15
ŻAŁOSNE!!! Ludzie jeśli macie jakieś problem to rozwiążcie je na forum ( przy temacie " poznajmy się " czy coś a nie tu).
A poza tym Uważam że Immortalos ma rację> Arden jeśli chcesz się buntować to idź na demoty czy coś i tam pokazuj jaki jesteś " fajny".

To takie moje skromne zdanie, Od pana w zielonym.
Promyk September 10 2011 08:54:29
Najbardziej zabawne jest to jak ktoś się sprzecza ile ma lat i ktoś na siłę chce udowodnić że jest dorosły -,- sorry ale dla mnie jest to żałosne. Ja mam 16 lat i jest mi z tym dobrze.Każdy miał kiedyś 8,10 lub 12 lat więc nie wiem o co chodzi. Immortalos ma racje Arden po prostu chcesz zrobić z siebie nie wiadomo kogo. To moja opinia na ten temat.

PS: DO TAKICH SPRZECZEK POLECAM PRIV biggrin
Timones1990 September 12 2011 18:26:14
Czy wy te swoje bunty tworzycie przez to że Arden podrzuca swoje Arty ?
Tak jakoś zauważyłem że te wszystkie "małoznaczące dyskusje", zaczynają się kiedy jakiś news Ardena jest "Podrzucony"
Idźcie se do lasu poszukać jakiegoś ciekawszego rozwiązania, bo stajecie się nudni.
Arden September 12 2011 19:58:42
Ostrzeżenie dla Immortalos,
mam nadzieje że uzbiera się tego więcej
Timones1990 September 12 2011 23:13:00
Immortalos... nie pytaj się "za co" tylko "po co" , i od łosi wyzwałem ciebie i Ardena.

Arden... odpowiadając na zaczepki, wyzywasz adresatów od mało wiekowych, a swoimi postami wcale nie stwarzasz iluzji, która była by w stanie przekonać nas że jesteś nieco starszy od osób zaczepiających.

PS
...jestem wami rozczarowany


^ichigo997
Łubububu biggrin
25/04/2019 14:12

~DziekiEvans
Postępy w odbudowie strony jak widać są znaczne, masakra xD (OGHR3N/Immo)
13/05/2018 10:32

~gabrych00
Kiedyś to było
23/10/2017 04:08

^ichigo997
Piękne stare czasy biggrin
22/10/2017 02:07

^Sylian
Macham do was, kopę lat!
27/07/2017 17:29

#Zomal
Rejestracja na stronie została wyłączona. Portal zostanie zmigrowany na nową platformę pray
19/07/2017 20:18

~Snik3
Łojeja ale mnie tu dawno nie było ^^
04/06/2017 18:20

~Dragoin
O ******. Tyle wspomnień
09/05/2017 22:33

~Tarori
Ale mnie tu dawno nie było haha biggrin
10/01/2017 14:33

~Delic
Serwus happy
15/11/2016 17:01

~zevisto
Mnie ktoś pamięta ? biggrin
05/10/2016 20:35

~Zielodziarz
zbyt duzo to sie raczej tu nie dzieje hehe
24/08/2016 18:29

^ichigo997
Oho immo ciebie to ja jeszcze nawet na skype mam biggrin
02/06/2016 23:30

~DziekiEvans
No niestety ale Evans dobił ten portal całkowicie. Tak to ja OGHR3N/Immortalos xD
02/06/2016 12:26

^ichigo997
Kosmicznie odległe czasy... Ale wspomnienia jak najbardziej pozytywne biggrin
28/05/2016 23:09
Statystyki:
statystyka
TOP50 Gier MMORPG

Wymiana Buttonów:
grynaprzegladarke.net - gry przeglądarkowe
Rockstar Minecraft
Portal o serii gier Call of Duty

Kanał na FB: